sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Co z „Tęczową krainą"?

Co z „Tęczową krainą"?

Co z „Tęczową krainą"?
Data publikacji: 2015-10-26 17:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:44
Wywietleń: 3106 33469

Jest społeczna potrzeba i nacisk. Był Marsz (nie) milczenia. A pod ich wpływem, rozstrzygnięcie dwóch miejskich przetargów: na koncepcję zagospodarowania oraz na dzierżawę terenu pod przyszły cmentarz dla zwierząt. Od roku temat jednak ugrzązł w biurokratycznej machinie. „Firma ma 3 lata na zrealizowanie inwestycji" - uspokaja szczeciński magistrat.

Temat cmentarza dla zwierząt, niczym bumerang, powraca od lat. Bo Szczecin - w którym zarejestrowanych jest blisko 30 tysięcy psów, kotów co najmniej dwa razy tyle, a innych domowych pupili zliczyć nie sposób - wciąż nie ma miejsca, gdzie właściciele mogliby legalnie i z godnością pożegnać swych „braci mniejszych". Dlatego korzystają z nielegalnego grzebowiska w Kijewie (patrz: zdjęcia) lub z miejskich skwerów i parków. Ostatnio nawet przy dworcu... ©℗

***

„Tęczowa Kraina” to przyszła nazwa szczecińskiego grzebowiska. Przeznaczonego dla małych zwierząt. Cena pochówku będzie zależała nie tylko od wielkości zwierzęcia, a także od wymagań i oczekiwań jego właściciela. Przewiduje miejsca indywidualne - w cenie od ok. 150 do 500 zł, a także w mogiłach zbiorowych - 50 zł. Na jego terenie ma być również kwatera dla psów zasłużonych, np. policyjnych, przewodników.

Więcej czytaj w „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu.

Arleta NALEWAJKO

Co z „Tęczową krainą"? Co z „Tęczową krainą"? Co z „Tęczową krainą"?

Komentarze

nick
i tak za 150 zł nikt nie skorzysta skoro można za darmochę pochować zwierzaka
2015-10-26 20:27:51

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie