Piątek 09 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Hoc i Szefernaker zachęcali w Koszalinie do głosowania na PiS

Data publikacji: 2019-05-24 19:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Hoc i Szefernaker zachęcali w Koszalinie do głosowania na PiS
 

Kandydat PiS do PE w okręgu obejmującym województwa zachodniopomorskie i lubuskie Czesław Hoc podsumował w Koszalinie kampanię wyborczą w jej ostatnim dniu. Podziękował za możliwość prowadzenia jej w sposób merytoryczny, na argumenty i w spokoju. Prosił o to, by iść na wybory i o głosy na PiS.

- Dla nas najważniejsze są Polska, ojczyzna, rodzina, człowiek. (...) My wnosimy do UE biało-czerwoną flagę, dla nas polskość to jest świętość, wnosimy naszą odwieczną patriotyczną dewizę "Bóg, honor, ojczyna i rodzina". Chcemy być i będziemy potęgą w Europie ojczyzn, w Europie państw narodowych, w Europie wartości, a nie takiej, jaką nam się teraz proponuje, (...) podwójnych standardów z kryzysem demokracji i dążącej ku leworządności – mówił Hoc.

Zaznaczył, że PiS chce, by Polska była w UE "chorążym wolności narodów". - Jesteśmy piątą po brexicie potęgą w UE. (...) Wzmacniamy fundament UE, który teraz trochę kruszy się i pęka – mówił europoseł, ubiegający się o ponowny mandat w PE.

W jego ocenie "to Europa powinna nosić Polskę na rękach", bo "to my niejednokrotnie ratowaliśmy Europę". Tu Hoc wspomniał o odsieczy wiedeńskiej, nawałnicy bolszewickiej i powstaniu "Solidarności". - To my w Europie przynosiliśmy wzór wolności i niepodległości państw – zaznaczył.

Hocowi w konferencji towarzyszył wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker. Powiedział, że miał być również szef MSWiA Joachim Brudziński, lider listy PiS w okręgu 13, ale "ze względu na sytuację pogodową na południu Polski bierze udział w sztabach kryzysowych w Krakowie, na Śląsku i na Podkarpaciu".

Szefernaker odniósł się m.in. do czwartkowej wypowiedzi szefa PO Grzegorza Schetyny, który podczas konwencji Koalicji Europejskiej w Chorzowie powiedział, że to co PiS robi w sprawie powodzi to "polityczny kabaret, a nie prawdziwe państwo".

- To jest pogarda dla ludzi, którzy tam potrzebują pomocy. Rząd koordynuje pomoc, a służby stoją na wysokości zadania tak, jak to powinno być w sprawnym państwie przeprowadzane – podkreślał wiceszef MSWiA.

Przekonywał, że wybory do PE są "bardzo ważne", bo jak mówił "to wstęp do wyborów parlamentarnych". Zaznaczył, że w europejskim programie PiS "pośrodku stoi człowiek". - Mówimy o tym, że Polski dziś nie stać na walutę euro. (...) Mówimy o równych szansach w Europie. Polacy muszą mieć takie same szanse w Europie jak Niemcy, Francuzi czy obywatele innych państw UE. Od trzech kadencji, odkąd Polska jest w Unii, w Parlamencie Europejskim rządzi koalicja, w skład której wchodzi PO i PSL. Ci ludzie dziś rządzą Europą, która nie traktuje wszystkich państw tak samo. Mówimy o równości w różnych sferach, począwszy od jakości jedzenia (...), a skończywszy na najważniejszych europejskich projektach, gdzie chcemy, aby ta zasada europejskiej solidarności, równości była respektowana – mówił Szefernaker.

(pap)

Fot. Dariusz Gorajski

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

Na zdjęciu: Czesław Hoc

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

P.
2019-05-25 13:38:02
Cisza wyborcza: https://www.24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/trwa-cisza-wyborcza/
A jak...
2019-05-24 23:15:45
Do tej pory... PO-sterowal Unia Mr. Donald & Company ??
PiS to szansa
2019-05-24 22:54:11
Szansa , na to ,że taka unia jak dziś odpłynie w niebyt ? Mała , bo europejczycy już są bezideową masą konsumentów i roboli , którzy chcą żyć wygodnie na modłę celebrytów . Więc dam szansę PiS , a za 4 lata , albo coś się zmieni na lepsze , albo pożałujemy ,że weszliśmy do nowego kołchozu .
FIAT LUX
2019-05-24 20:30:51
Jest trzech pewniaków : Brudziński , Arłukowicz i Liberadzki. To wybory bez emocji , bo nikt inny ich nie wyprzedzi. Polityka kadrowa Brudzińskiego w regionie i stawianie na lewaków to skandal. I jeszcze ten jego szacunek dla postkomunistów. Pomimo tego , zagłosuję na niego , bo jest lojalny do pana Komendanta Kaczyńskiego - geniusza politycznego , który wodzi za nos całą lewacką łże elitę III RP. Wcześniej planowałem zagłosować na Konfederację za obronę polskich interesów przed Żydami , ale jej niejasne powiązania z Rosją budzą niepokój. Duży niepokój. Żydzi mogą nas tylko oskubać z kasy , zaś Rosja może nas zniszczyć.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA