poniedziałek, 16 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Hoc i Szefernaker zachęcali w Koszalinie do głosowania na PiS

Hoc i Szefernaker zachęcali w Koszalinie do głosowania na PiS

Hoc i Szefernaker zachęcali w Koszalinie do głosowania na PiS
Data publikacji: 2019-05-24 19:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Wywietleń: 688 393216

Kandydat PiS do PE w okręgu obejmującym województwa zachodniopomorskie i lubuskie Czesław Hoc podsumował w Koszalinie kampanię wyborczą w jej ostatnim dniu. Podziękował za możliwość prowadzenia jej w sposób merytoryczny, na argumenty i w spokoju. Prosił o to, by iść na wybory i o głosy na PiS.

- Dla nas najważniejsze są Polska, ojczyzna, rodzina, człowiek. (...) My wnosimy do UE biało-czerwoną flagę, dla nas polskość to jest świętość, wnosimy naszą odwieczną patriotyczną dewizę "Bóg, honor, ojczyna i rodzina". Chcemy być i będziemy potęgą w Europie ojczyzn, w Europie państw narodowych, w Europie wartości, a nie takiej, jaką nam się teraz proponuje, (...) podwójnych standardów z kryzysem demokracji i dążącej ku leworządności – mówił Hoc.

Zaznaczył, że PiS chce, by Polska była w UE "chorążym wolności narodów". - Jesteśmy piątą po brexicie potęgą w UE. (...) Wzmacniamy fundament UE, który teraz trochę kruszy się i pęka – mówił europoseł, ubiegający się o ponowny mandat w PE.

W jego ocenie "to Europa powinna nosić Polskę na rękach", bo "to my niejednokrotnie ratowaliśmy Europę". Tu Hoc wspomniał o odsieczy wiedeńskiej, nawałnicy bolszewickiej i powstaniu "Solidarności". - To my w Europie przynosiliśmy wzór wolności i niepodległości państw – zaznaczył.

Hocowi w konferencji towarzyszył wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker. Powiedział, że miał być również szef MSWiA Joachim Brudziński, lider listy PiS w okręgu 13, ale "ze względu na sytuację pogodową na południu Polski bierze udział w sztabach kryzysowych w Krakowie, na Śląsku i na Podkarpaciu".

Szefernaker odniósł się m.in. do czwartkowej wypowiedzi szefa PO Grzegorza Schetyny, który podczas konwencji Koalicji Europejskiej w Chorzowie powiedział, że to co PiS robi w sprawie powodzi to "polityczny kabaret, a nie prawdziwe państwo".

- To jest pogarda dla ludzi, którzy tam potrzebują pomocy. Rząd koordynuje pomoc, a służby stoją na wysokości zadania tak, jak to powinno być w sprawnym państwie przeprowadzane – podkreślał wiceszef MSWiA.

Przekonywał, że wybory do PE są "bardzo ważne", bo jak mówił "to wstęp do wyborów parlamentarnych". Zaznaczył, że w europejskim programie PiS "pośrodku stoi człowiek". - Mówimy o tym, że Polski dziś nie stać na walutę euro. (...) Mówimy o równych szansach w Europie. Polacy muszą mieć takie same szanse w Europie jak Niemcy, Francuzi czy obywatele innych państw UE. Od trzech kadencji, odkąd Polska jest w Unii, w Parlamencie Europejskim rządzi koalicja, w skład której wchodzi PO i PSL. Ci ludzie dziś rządzą Europą, która nie traktuje wszystkich państw tak samo. Mówimy o równości w różnych sferach, począwszy od jakości jedzenia (...), a skończywszy na najważniejszych europejskich projektach, gdzie chcemy, aby ta zasada europejskiej solidarności, równości była respektowana – mówił Szefernaker.

(pap)

Fot. Dariusz Gorajski

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

Na zdjęciu: Czesław Hoc

Komentarze

P.
Cisza wyborcza: https://www.24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/trwa-cisza-wyborcza/
2019-05-25 13:38:02
A jak...
Do tej pory... PO-sterowal Unia Mr. Donald & Company ??
2019-05-24 23:15:45
PiS to szansa
Szansa , na to ,że taka unia jak dziś odpłynie w niebyt ? Mała , bo europejczycy już są bezideową masą konsumentów i roboli , którzy chcą żyć wygodnie na modłę celebrytów . Więc dam szansę PiS , a za 4 lata , albo coś się zmieni na lepsze , albo pożałujemy ,że weszliśmy do nowego kołchozu .
2019-05-24 22:54:11
FIAT LUX
Jest trzech pewniaków : Brudziński , Arłukowicz i Liberadzki. To wybory bez emocji , bo nikt inny ich nie wyprzedzi. Polityka kadrowa Brudzińskiego w regionie i stawianie na lewaków to skandal. I jeszcze ten jego szacunek dla postkomunistów. Pomimo tego , zagłosuję na niego , bo jest lojalny do pana Komendanta Kaczyńskiego - geniusza politycznego , który wodzi za nos całą lewacką łże elitę III RP. Wcześniej planowałem zagłosować na Konfederację za obronę polskich interesów przed Żydami , ale jej niejasne powiązania z Rosją budzą niepokój. Duży niepokój. Żydzi mogą nas tylko oskubać z kasy , zaś Rosja może nas zniszczyć.
2019-05-24 20:30:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie