piątek, 19 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > PiS przedstawiło program dla regionu

PiS przedstawiło program dla regionu

PiS przedstawiło program dla regionu
Data publikacji: 2018-08-23 16:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:18
Wywietleń: 2130 347208
Infrastruktura drogowa, pogłębienie toru wodnego, rozbudowa gazoportu, inwestycje dworcowe oraz "Mieszkanie Plus" - to pięć punktów przedstawionego w czwartek (23 sierpnia) przez Prawo i Sprawiedliwość programu wyborczego dla województwa zachodniopomorskiego. Tym samym kampania samorządowa nabiera tempa.

W ramach ogólnopolskiej akcji Maraton Programowy PiS na pierwszym miejscu w naszym regionie partia stawia na inwestycje związane z infrastrukturą drogową. Paweł Szefernaker podkreśla, że województwo zachodniopomorskie jest "największym placem budowy w Polsce". 

- Pomorze Zachodnie przeżywa obecnie bardzo dobry okres jeśli chodzi o inwestycje - przekonuje Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. - To rząd PiS znalazł środki na realizację drogi S11, odcinka Koszalin-Poznań. Rozpoczęły się również prace przygotowawcze nad kolejnymi odcinkami dróg: S3, S6, S10 oraz uruchomieniem kolei szybkich prędkości z Krakowa do Kołobrzegu i Koszalina - wylicza polityk.

Równie ważnym dla PiS jest program "Mieszkanie Plus". Ma on m.in. zapobiec opuszczaniu miasta przez osoby w wieku najbardziej twórczym (25-35 lat) oraz pomóc tym mieszkańcom, którzy chcą założyć rodzinę.

- Niestety do realizacji naszego programu potrzebny jest samorząd współpracujący z rządem - uważa minister. - Dziś współdziałania brakuje. Przykładem jest Koszalin, który nie bierze udziału w realizacji programu "Mieszkanie Plus". 

W czwartkowej konferencji wziął również udział kandydat PiS na prezydenta Szczecina - Bartłomiej Sochański.

- Pierwszorzędną sprawą dla naszego miasta jest dostępność - podkreśla Sochański. - Pod tym względem rządowy program jest niezwykły. Nigdy jeszcze dla Szczecina pod tym kątem nie przeznaczano tak olbrzymich środków.

W pierwszym rzędzie kandydat wymienił zachodnie obejście miasta z przeprawą na północ od Szczecina przez Odrę na linii Police-Święta. Następnie mówił o kolei metropolitalnej, która ma mieć drugi tor wewnątrz miasta miedzy Turzynem a Szczecinem Głównym z przystankami pośrednimi. Kolej ma również łączyć centrum miasta ze Stargardem, Gryfinem i Policami.

- Istotne dla mieszkańców jest wyposażenie tych dworców - zaznacza Sochański. - Muszą być one zaopatrzone w system szybkiej informacji, monitoring oraz przejścia nadziemne i podziemne. Niezwykłe znaczenie dla miasta ma szybkie i wygodne połączenie ze Świnoujściem.

W program PiS-u wpisuje się również pogłębienie toru wodnego do głębokości 12,5 metra. Zdaniem Sochańskiego zwiększy on konkurencyjność szczecińskiego portu. PiS deklaruje też rozbudowę terminalu LNG w Świnoujściu o drugie nabrzeże i kolejny zbiornik na skroplony gaz.©℗

Kamil KRUKOWSKI

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

JK
A czy wiecie, że wasze PO nie usuneło przez tyle lat rządów - ADOLFA HITLERA jako honorowego obywatela Szczecina? Brawo dla was :) To świadczy tylko o was - "wyborcy", nie jesteście zadnymi Polakami, więc sie o Polsce i rządzie nie wypowiadajcie.
2018-08-26 09:05:01
zwycięzca tygodnia
nagrodę za artykuł z największą ilością komentarzy zdobył p.Kamil KRUKOWSKI
2018-08-25 01:10:24
Pikuś
Pisowskie obietnice dla Szczecina już zostały złożone kilka lat temu, dotyczyły Stoczni oraz nowego promu. Stępka pod ten prom przybita przez Morawieckiego już dawno zardzewiała, a stocznia.... , he, he każdy widzi, jaka to pisowska fantazja i mitomania. PIS zrujnuje Polskę, a ci, którzy popierają ten demontaż są współsprawcami.
2018-08-25 00:05:50
dante
w obronie Konstytucji - gdzie jest łamana Konstytucja odpowiedz na proste pytanie. Nigdy tej Konstytucji nie przeczytałeś a się modrzysz ??/
2018-08-24 13:08:07
gregor102
Pitolenie, pitoleniem... zobaczymy jak rozwijać się będą regiony, gdzie wygrał PiS i te gdzie wygrało PO, kto wybrał mądrze, a kto dał się po raz kolejny oszukać...?
2018-08-24 11:25:08
Emerytura
W 1982 zacząłem studia. W listopadzie, a dokładniej 11 listopada, ktoś pobił mi kolegę tak, że nie widział na oczy przez 2 tygodnie. Przez 35 lat zastanawiałem się kto to był. A TU PROSZĘ. Sami się SBcy, ich dzieci i wnuki zgłaszają na forum. Wychodzą na skwerek przed PISem (wszystkich nagrałem z mieszkania powyżej). Szczują, że niemieckiego Szczecina nigdy nie oddadzą Polsce. Nie oddadzą konstytucji, którą im komuch Kwaśniewski załatwił, żeby sobie spokojnie interesiki robili ponad społeczeństwem. Będą bronić sądów, które ich bronią. Ha, ha, ha. Jak ja się cieszę gdy słyszę to wycie. To znaczy, że komuna nareszcie zdycha.
2018-08-24 10:48:59
nie
Rządy Pisowców pokazały, że jedyne co potrafią robić to tworzyć nowe podatki i podnosić Polakom wszelkie możliwe opłaty
2018-08-24 09:48:07
@ Patriota
Piszesz z Rosji czy z biura poselskiego PIS?
2018-08-24 09:37:23
Szczecinianin
Te obietnice to prace, które już albo trwają albo zostały niedawno zatwierdzone i niedługo się rozpoczną.
2018-08-24 09:08:57
@ Apel do pisowców
Piszesz z więzienia?
2018-08-24 08:35:54
Patriota
Co jak co, ale spełniania obietnic PiS-owi odmówić nie można, tak samo jak świetnych wyników gospodarczo finansowych i szybkiego rozwoju Polski.
2018-08-24 08:31:21
@Obs.ryver
Taaaa. Bo ludzie mają wpływ na suszę i gorsze plony - niższą podaż - wyższe ceny. Przejdź się do innego sklepu, widziałem ceny dużo niższe od tych które podajesz.
2018-08-24 08:27:25
@ derek
Nadajesz się do pisania bajek fantasto.
2018-08-24 08:17:10
derek
Reżim PiS musi upaść tak jak upadła komuna
2018-08-24 07:27:32
Gozer Gozerian
Zastanawia mnie jedna rzecz. Jeżeli ktoś publicznie deklaruje 100 dni abstynencji, tym bardziej kandydując na takie stanowisko, to znaczy że ma duży problem z alkoholem. W tym momencie Sochański czuje że ma nad sobą bata i będzie musiał się pilnować żeby nie wyjść nawalony na ulicę albo nie zrobić pijackiej awantury w domu. Nikt normalny publicznie nie musi składać takich deklaracji. Do tego w tym wieku tak wychudzony może być tylko alkoholik, zobaczcie otaczających go młodszych facetów - każdy na brzuszek. I na koniec - won ze Szczecina pisowska zarazo !
2018-08-24 07:08:38
Obs.ryver
Kacza nazikatolkomuna wystawia swych "najwybitniejszych"klakierów na publiczny pokaz. Festiwal obietnic rozpoczęty... A kilo kartofli już po 2 zł... Kilo masła już po 35-40 zł... tzw.mleko-3,50 za kartonik... zwykły chleb z polepszaczami i spulchniaczami-15 zł/kg...
2018-08-24 06:38:11
do poniższego pisowskiego lewaka
Zmień nazwy swoich postów, gdyż są już nudne i sztampowe. Wykaż więcej inwencji, o którą jednak trudno ciebie podejrzewać, gdyż pisowsko-bolszewicki prymitywizm jest przecież normą. Tych słów typu ,, brawo PIS’’ będziesz się jeszcze wstydził w Wolnej Polsce”, gdyż pochwalasz łamanie Konstytucji i ruinę państwa nazywaną PiS-demokracją.
2018-08-24 01:15:20
Do PO-nizszych PO-stkomuszkow...
A Wam juz w dniu 25.10.2015 roku "Serdelecznie PO-dziekowalismy" i to na dluuugie... lata ! BRAWO PiS i tylko tak dalej trzymac... !!
2018-08-23 23:34:49
Apel do pisowców
Jedźcie sobie na Podlasie czy Podkarpacie albo na jakąś wioskę tam gdzie wasz elektorat, bo w Szczecinie frajerów którzy na was zagłosują raczej nie znajdziecie. My tu w Szczecinie cenimy wolność, a nie zamordyzm
2018-08-23 23:12:55
@Nogalski
Rosjanie w Polsce głosować nie mogą, więc na nikogo nie zagłosujesz
2018-08-23 23:07:22
państwu już podziękujemy
PiS przedstawił nowy program - Podatki i Socjal. Żal tylko debili ktorzy popierają tych cwaniaków.
2018-08-23 21:42:18
Alex
Nie ufam pisowcom. Obiecali podnieść kwotę wolną od podatku do 8000 zł i tego nie zrobili. Nie obniżyli też mimo obietnicy stawek podatku VAT
2018-08-23 21:16:10
Nogalski
Wreszcie konkrety! PO to ściema, a tu klarowny przekaz. PIS ma mój głos !
2018-08-23 21:05:26
Piotr!
Brawo PiS! Sochański na prezydenta!
2018-08-23 21:02:58
Szatan nie kogut
karierowiczom i leśnym dziadkom mówimy stanowcze NIE.Mamy młodzież na horyzoncie,a nie aby do koryta lgnęły te same od lat pyski 70+ Litości,skupcie się już na duchowych przeżyciach końca żywota,a nie zawracajcie sobie głowę polityką.Wasz czas minął bezpowrotnie.
2018-08-23 21:00:50
@Sedina 2008
Masz rację że to nie Sochański jest pomysłodawcą kolei metropolitalnej. Ale pisz prawdę. Pierwsze prace projektowe wraz z nazwą: Szczecinska Kolej Metropolitalna powstały w urzędzie marszałkowskim wraz z modernizacją taboru i łącznicą do lotniska. Wtedy rządził koleją w regionie specjalista wicemarszałek. Miasto bardzo długo broniło się przed tym projektem
2018-08-23 20:18:24
No nie
Nie wgląda na 100 dni w trzeżwości.
2018-08-23 19:59:23
Sedina 2008
Kolej Metropolitarna to pomysł urzędników Krzystka, to za jego kadencji uzyskano dofinansowanie z Unii Europejskiej, a teraz nieudacznik zwany adwokatem sobie przywłaszcza program. Wstyd!
2018-08-23 19:51:50
Obs.ryver
@bielik, PiSy szczekają, karawana jedzie dalej!
2018-08-23 19:50:22
k-2
a gdzie reszta PiS-iorów? Chleją wódę?
2018-08-23 19:18:35
bielik
Psy szczekają, karawana jedzie dalej.
2018-08-23 19:17:25
Afera melioracyjna
Ubrać Staszka Gawłowskiego ... w koszulkę z napisem Konstytucja.
2018-08-23 18:51:45
HogoFogo
PiS zamiast wybudować tunel do Świnoujścia zrobił tunel i to podwójny w Gdańsku. PiSiory zabrały pieniądze na obwodnice Szczecina i daly na dokończenie obwodnicy Warszawy. A teraz jeszcze p. Nitras z PiSu ma czelność kandydować na prezydenta!
2018-08-23 18:37:22
SromotnikBezwstydny
".. inwestycje dworcowe .."".. Istotne dla mieszkańców jest wyposażenie tych dworców.." Jedyny dworzec w Szczecinie -"Szczecin Główny" rozbudowywany przez PiS od TRZECH lat: -zlikwidowano informację kolejową, -peronu drugiego nadal nie ma,(w rozkopach trzech ludków przerzuca piech łopatami...) -peron czwarty-gdzieś na końcu swiata i z hollu główneg ani nie dojdziesz ani nie dojedziesz... -peron pierwswszy-oddzielony od holu gównego trzema schodniami każda po 7 stopni , dla inwalidów droga przez piekło... -służby kolejowej - żadnej, ochroniarzy ani widu ani słychu,są kamery ale nie reagują na wezwania... Dziś przywieżliśmy z wczasów nadmorskich mężczyznę cukrzyka. Jechał w okolice krakowa.Był na þół bezwładny.My mieliśmy natychmiast wracać. Niestety, mimo poszukiwań nie znależlismy żadnych służb kolejowych do pomocy, żadnej informacji,Na peron pierwszy wtaszczyliśmy podróżnego z biletem i ciężkimi bagażami po nieszczęsnych 7 schodach plus 3 na peronie. Tam okazało się, że nie ma żadnej ławki dla ludzi....Na szczęście znależliśmy troję życzliwych kolejarz z Zielonej Góry ,którzy zajęli się podróżnym... Przez TRZY lata PiS zepsuł stary dworzec a z nowej dobudówki zrobił parodię stacji kolejowej za pół MILIARDA PLN!!! Na pohybel z taką władzą!!!
2018-08-23 18:36:13
Nasza analiza
Pan Sochański jest z pewnością ekspertem od szamanizmu. Ten leśny dziadek, który nawet, jak będzie chowany po śmieci, to i tak będzie myślał, że zaraz gdzieś się zapisze i znów kandydował. Pan Sochański to specjalista od strefy VIP, strefy gdzie się może pojawić i objawić - po VIPowsku. Kolejne po Jacynie słońce Szczecina, wódz gór, nizin, wód i mórz, Dolnej i Górnej Odry (niczym faraon) najwspanialszy z wspaniałych, ojciec, prohibicjant, wierny i oddany, niezmienny i niezłomny. Czuwaj!. Boże chroń Szczecin!
2018-08-23 18:36:02
w obronie Konstytucji
Powtórzę to enty raz PiS w Szczecinie i zachodniopomorskim nie ma co szukać,a już na pewno liczyć na to,że zawłaszczą i upodlą naszą małą ojczyznę.Nigdy nie byliście i nie będziecie wiarygodni-jesteście klasycznymi zaprzańcami.Ktoś kto nie szanuje Konstytucji,łamie ją nie zasługuje na jakikolwiek szacunek.Zagłosuję przeciwko PiS i każdej osobie do trzeciego pokolenia z rodowodem PiS
2018-08-23 18:20:48
@dosyć
KODomito ty nigdy na PIS nie głosowałeś więc nie wciskaj tu kitów! :-))))
2018-08-23 18:14:40
Katarskui Inwestor
Tylko PO, tylko PO, tylko PO ...
2018-08-23 18:06:39
dosyć
Oszukaliscie nas, że zrobicie wreszcie coś tutaj. Miała być stocznia, miała być przeprawa w Świnoujściu. Nie ma nic. Drugi raz nie dam się nabrać i na PiS nie zagłosuję.
2018-08-23 18:00:34
Drogi w regionie powstały dzięki rządom PO
Więc przestańcie kłamać pisiory
2018-08-23 17:17:13
sid
A dlaczego przez 3 lata swoich rządów PiS nic nie robił dla naszego regionu ? Przypomnieli sobie dopiero jak ida wybory
2018-08-23 17:12:02
Śp.Stalin
Jojo zmienia pieluchy Jarkowi kulawemu ....marne te wsparcie dla degenerata po wódzie - 2 spasione nieroby i vice od internetowych troli - ranga żadna bo i kandydat miernota ale ta pis-sekta takie ma kadry po przejściach!!!!
2018-08-23 16:56:07
portowcy zapraszają
Proszę odwiedzić szczeciński port i zobaczyć, jaki jest stan dróg i nabrzeży na drobnicy.
2018-08-23 16:53:33
SZCZECINIANKA
Może jako adwokat jest pan dobry. Bo jako prezydent to chyba nie bardzo to widzę, mając na uwadze pana prezydenturę 1994-98 i będąc młodszym,niewiele pan zrobił dla miasta. A obiecać to można cuda.
2018-08-23 16:43:35