niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Hala jakiej w Polsce nie ma

Hala jakiej w Polsce nie ma

Hala jakiej w Polsce nie ma
Data publikacji: 2016-02-01 12:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:53
Wywietleń: 2839 115393

 
Rozmowa z Jarosławem Dudą, dyrektorem Zespołu Szkół Sportowych im. Sportowców Ziemi Szczecińskiej w Szczecinie

- W Zespole Szkół Sportowych przy ul. Małopolskiej powstaje hala sportowa, jakiej dotychczas w Szczecinie nie było. To po części pana dzieło.

- Będzie to specjalistyczny obiekt treningowy do gimnastyki sportowej z zapleczem socjalno-sanitarnym i gabinetem odnowy biologicznej. Poprzez zastosowanie nowatorskich rozwiązań będziemy mieli jedyny tego typu obiekt w Polsce. Tak, jest to po części mój projekt. Uwzględniłem w nim, podpatrzone na zgrupowaniach w różnych krajach Europy nowoczesne zastosowania. Będą tam doły asekuracyjne czyli głębokie na dwa metry doły w podłodze wypełnione pianką oraz rów gimnastyczny także pełniący rolę asekuracyjną, żeby zawodnicy mogli bezpiecznie trenować. Tego nigdzie w Polsce nie ma. Hala będzie także wyposażona w standardowy sprzęt gimnastyczny oraz ścieżki batutowe i ścieżkę akrobatyczną.

- Szkoła kształci i trenuje mistrzów sportu, wśród swoich absolwentów ma nawet olimpijczyków. Dziś uczniowie muszą dojeżdżać na treningi sześć razy w tygodniu do hali przy ulicy Narutowicza.

- Profesjonalna, specjalistyczna hala treningowa do gimnastyki sportowej chłopców i dziewcząt będzie miała 1060 m kw. powierzchni użytkowej. Umożliwi to prowadzenie treningów nie tylko w trakcie lekcji i w dni powszednie, ale także w dni wolne od nauki. To pozwoli młodym sportowcom na doskonalenie umiejętności przed najważniejszymi zawodami na świecie, włącznie z olimpiadą. Spośród naszych absolwentów możemy się pochwalić olimpijczykami, to Marta Pihan-Kulesza, Roman Kulesza oboje w gimnastyce sportowej i Małgorzata Wojtyra w kolarstwie. W tej chwili Marta przygotowuje się do olimpiady w Rio w 2016 r. Z młodych zawodniczek piątoklasistka Dagmara Pyzio ma szanse na udział w kadrze na olimpiadę do Tokio w 2020 r. Ponadto mamy wśród uczniów i absolwentów medalistów mistrzostw Polski, Europy.

- Hala to największa obecnie inwestycja szczecińskiej oświaty, warta 6,2 mln zł. Jej koszty pokrywa miasto i Ministerstwo Sportu (42 procent). Zawodnicy mieli z niej korzystać od listopada, termin przełożono na koniec kwietnia, ale ostatnio podczas wizyty miejscy radni stwierdzili, że ten termin oddania jest nierealny.

- Trochę nas martwi, że hala jest wciąż placem budowy. Pani wicedyrektor wydziału inwestycji mówiła o terminie oddania hali z końcem sierpnia...Dobrze byłoby, żeby uczniowie już mogli z niej korzystać. Nasza szkoła jest kojarzona głównie z osiągnięciami w gimnastyce sportowej, ale jej uczniowie i absolwenci odnoszą sukcesy w siedmiu dyscyplinach. W szkole podstawowej i gimnazjum ZSS prowadzimy klasy z gimnastyką sportową i artystyczną, piłką ręczną dla dziewcząt i chłopców, szermierką, kajakarstwem, tenisem stołowym, lekkoatletyką i wioślarstwem. Swoje treningi muszą oni odbywać poza swoją placówką: w hali przy Narutowicza, przy  Litewskiej i na torze kolarskim. mamy nadzieję, że już niedługo.

- Dziękuje za rozmowę.

Rozmawiała Elżbieta KUBERA

Fot. Ryszard PAKIESER

1.  Miejscy radni podczas środowej wizyty przy ul. Małopolskiej. Na zdjeciu: drugi z lewej dyrektor ZSS Jarosław Duda

NZ 2 Najnowocześniejsza w Polsce hala treningowa do gimnastyki sportowej będzie w Szczecinie .

Hala jakiej w Polsce nie ma

Komentarze

Stefan ze Szczecina
Przecież to jest normalne , że nie wykonano w terminie i za uzgodnione w przetargu pieniądze. Proszę o informację chociaż o jednej, jedynej inwestycji budowlanej prowadzonej przez tzw. fachowców z"Miasta" i jego spółek, która została wykonana zgodnie z podpisaną pierwotnie umową (nie chodzi tu oczywiście o aneksy do umowy, które ją po prostu zmieniają). Należy więc dziwić się dziennikarzom , że piszą w tym tonie. Rzeczą niebywałą, godną odnotowania powinno być to, że jakaś inwestycja budowlana wykonana za pieniądze miejskie (publiczne) została oddana do użytku w terminie, o właściwej jakości oraz w uzgodnionej kwocie. To byłaby sensacja. A tak jest jak zwykle, umowa niezrealizowana na uzgodnionych warunkach i nikt w Mieście nie poczuwa się do odpowiedzialności, nikt wobec tych nieudaczników z inwestycji nie wyciąga żadnych konsekwencji. Więc następne inwestycje tak jak były , tak będą realizowane. Szkoda , że nikt nie chce zająć się tym cyrkiem ze spalarnią śmieci, tam jest dopiero skrajne niedołęstwo.
2016-02-01 16:54:18
Konrad
Przydał by się basen w Zdrojach lub Podjuchach bo ten na Słonecznym jest totalnie obłożony.
2016-02-01 15:50:28
lala
Ciekawe dlaczego w polskiej prasie nigdy nie pisze się o prawdziwych autorach projektu - architektach czy biurze projektowym.
2016-02-01 14:50:03
Ilu jeszcze?
"Rozmowa z Jarosławem Dudą..." Przed wyborami nikt o nich nie słyszał.Mnożą się przez pączkowanie?
2016-02-01 13:59:45
hala
Hala, jakiej w Polsce nie ma, bo powstaje z opóźnieniem, tak charakterystycznym dla Szczecina?
2016-02-01 13:15:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie