sobota, 06 czerwca 2020.
Strona główna > Sport > Gimnastyka sportowa. Hala z opóźnieniem

Gimnastyka sportowa. Hala z opóźnieniem

Gimnastyka sportowa. Hala z opóźnieniem
Data publikacji: 2016-01-22 10:52
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-01 12:58
Wywietleń: 2777 108102

W SZCZECINIE powstają dwa nowe specjalistyczne obiekty sportowe - przy ul. Małopolskiej hala gimnastyczna, a w miejscu byłego Lodogryfu przy al. Wojska Polskiego hala tenisowa. Z nowej bazy treningowej jako pierwsi, prawdopodobnie już wiosną,  skorzystają gimnastycy sportowi.

Budowa hala gimnastycznej przy Zespole Szkół Sportowy przy ul. Małopolskiej ruszyła pod koniec stycznia ubiegłego  roku. Wykonawca zgodnie z kontraktem miał zakończyć prace w 2015 roku, ale inwestycja jest już opóźniona o kilka miesięcy.

Budowa przebiegała początkowo zgodnie z planem, ale później pojawiły się problemy z projektem wykonawczym. Firma budowlana zgłosiła zastrzeżenia do zadaszenia obiektu i odwodnienia. Zatwierdzenie zmian spowodowało kilkumiesięczne opóźnienie.

Problem udało się  rozwiązać i hala przy Małopolskiej jest już zadaszona. Teraz pojawiły się kolejny kłopoty z projektem jednej ze ścian. Prace instalacyjne tynkarskie i glazurnicze wstrzymał także siarczysty mróz. Z pewnością nie uda się dotrzymać zapowiadanego na 31 marca nowego terminu zakończenia inwestycji.

Hala będzie gotowa najwcześniej w kwietniu, a obiekt zostanie wyposażony w sprzęt do profesjonalnego uprawiania gimnastyki sportowej. 

- Zgodnie z umową wyposażeniem hali zajmie się firma budująca obiekt - informuje dyrektor Zespołu Szkół Sportowych przy ul. Małopolskiej i trener gimnastyki Jarosław Duda. - Za 400 tysięcy złotych zakupione zostaną montowane na stałe nowa plansza gimnastyczna, ścieżka batutowa i akrobatyczna. Wymieniony zostanie też używany obecnie sprzęt, który stracił homologację. Pozostałe wyposażenie hali przy ul. Narutowicza zostanie wykorzystane w nowej hali.

Budowana w Szczecinie hala będzie jedną z najnowocześniejszych w Europie. Powstaje w miejscu byłego szkolnego boiska. Będzie miała powierzchnię 1,6 tys. m, widownię, szatnie, gabinet medyczny i magazyn sprzętu. 

Budowa hali kosztuje 6 mln złotych, a 2,5 mln pochodzi z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki. ©℗(woj)

Komentarze

Miś
"Prace instalacyjne tynkarskie i glazurnicze wstrzymał także siarczysty mróz" ????????????????????? ... to gdzie oni tę hale budują - w Suwałakch ?
2016-02-01 12:06:25
ala66
W Niemczech też są opóźnienia. Np. przy budowie lotniska w Berlinie. I do tego niekończący się budżet. Jak znasz inny język oprócz polskiego to poczytaj a potem marudź.
2016-01-22 21:00:09
stary uczeń
Troszkę szkoda że architekt nie zaprojektował na dachu boiska np. Orlika... Wprawdzie dotychczasowe było asfaltowe - ale było i było gdzie z dzieciakami troszkę pokopać. Z drugiej strony ... mama p.Dudy nie lubiła piłki nożnej i zawsze ganiała nas po sali gimnastycznej - dlatego woleliśmy zajęcia z p.Kostkiem ;) Pozdrawiam absolwentów z 33 :)
2016-01-22 19:29:25
Premski13
Wyremontowali i wymalowali Urząd Miejski to udało się na czas !
2016-01-22 13:17:45
Misza
Czy redaktor jest mi w stanie napisać, co za kadencji obecnego prezydenta powstało w szczecinie bez opóźnienia ?!
2016-01-22 12:42:31
Czas
Po co pisać o opóźnieniach, skoro to norma w tym mieście. Napiszcie artykuł, gdy coś powstanie na czas - wtedy to będzie sensacja.
2016-01-22 11:07:19

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie