sobota, 20 lipca 2019.
Strona główna > Sport > Gimnastyka sportowa. Hala z opóźnieniem

Gimnastyka sportowa. Hala z opóźnieniem

Gimnastyka sportowa. Hala z opóźnieniem
Data publikacji: 2016-01-22 10:52
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-01 12:58
Wywietleń: 2580 108102

W SZCZECINIE powstają dwa nowe specjalistyczne obiekty sportowe - przy ul. Małopolskiej hala gimnastyczna, a w miejscu byłego Lodogryfu przy al. Wojska Polskiego hala tenisowa. Z nowej bazy treningowej jako pierwsi, prawdopodobnie już wiosną,  skorzystają gimnastycy sportowi.

Budowa hala gimnastycznej przy Zespole Szkół Sportowy przy ul. Małopolskiej ruszyła pod koniec stycznia ubiegłego  roku. Wykonawca zgodnie z kontraktem miał zakończyć prace w 2015 roku, ale inwestycja jest już opóźniona o kilka miesięcy.

Budowa przebiegała początkowo zgodnie z planem, ale później pojawiły się problemy z projektem wykonawczym. Firma budowlana zgłosiła zastrzeżenia do zadaszenia obiektu i odwodnienia. Zatwierdzenie zmian spowodowało kilkumiesięczne opóźnienie.

Problem udało się  rozwiązać i hala przy Małopolskiej jest już zadaszona. Teraz pojawiły się kolejny kłopoty z projektem jednej ze ścian. Prace instalacyjne tynkarskie i glazurnicze wstrzymał także siarczysty mróz. Z pewnością nie uda się dotrzymać zapowiadanego na 31 marca nowego terminu zakończenia inwestycji.

Hala będzie gotowa najwcześniej w kwietniu, a obiekt zostanie wyposażony w sprzęt do profesjonalnego uprawiania gimnastyki sportowej. 

- Zgodnie z umową wyposażeniem hali zajmie się firma budująca obiekt - informuje dyrektor Zespołu Szkół Sportowych przy ul. Małopolskiej i trener gimnastyki Jarosław Duda. - Za 400 tysięcy złotych zakupione zostaną montowane na stałe nowa plansza gimnastyczna, ścieżka batutowa i akrobatyczna. Wymieniony zostanie też używany obecnie sprzęt, który stracił homologację. Pozostałe wyposażenie hali przy ul. Narutowicza zostanie wykorzystane w nowej hali.

Budowana w Szczecinie hala będzie jedną z najnowocześniejszych w Europie. Powstaje w miejscu byłego szkolnego boiska. Będzie miała powierzchnię 1,6 tys. m, widownię, szatnie, gabinet medyczny i magazyn sprzętu. 

Budowa hali kosztuje 6 mln złotych, a 2,5 mln pochodzi z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki. ©℗(woj)

Komentarze

Miś
"Prace instalacyjne tynkarskie i glazurnicze wstrzymał także siarczysty mróz" ????????????????????? ... to gdzie oni tę hale budują - w Suwałakch ?
2016-02-01 12:06:25
ala66
W Niemczech też są opóźnienia. Np. przy budowie lotniska w Berlinie. I do tego niekończący się budżet. Jak znasz inny język oprócz polskiego to poczytaj a potem marudź.
2016-01-22 21:00:09
stary uczeń
Troszkę szkoda że architekt nie zaprojektował na dachu boiska np. Orlika... Wprawdzie dotychczasowe było asfaltowe - ale było i było gdzie z dzieciakami troszkę pokopać. Z drugiej strony ... mama p.Dudy nie lubiła piłki nożnej i zawsze ganiała nas po sali gimnastycznej - dlatego woleliśmy zajęcia z p.Kostkiem ;) Pozdrawiam absolwentów z 33 :)
2016-01-22 19:29:25
Premski13
Wyremontowali i wymalowali Urząd Miejski to udało się na czas !
2016-01-22 13:17:45
Misza
Czy redaktor jest mi w stanie napisać, co za kadencji obecnego prezydenta powstało w szczecinie bez opóźnienia ?!
2016-01-22 12:42:31
Czas
Po co pisać o opóźnieniach, skoro to norma w tym mieście. Napiszcie artykuł, gdy coś powstanie na czas - wtedy to będzie sensacja.
2016-01-22 11:07:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie