Sobota 02 lipca 2022r. 
REKLAMA

Szynobusy naprawią w Kołobrzegu

Data publikacji: 2015-12-09 09:09
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:36
Szynobusy naprawią w Kołobrzegu
Nowa hala do diagnozowania i serwisowania pociągów regionalnych w Kołobrzegu została uroczyście otwarta.  

W Kołobrzegu uroczyście otwarto nową halę postojową ETZ. Mowa o obiekcie, w którym diagnozowane i serwisowane będą szynobusy jeżdżące po zachodniopomorskich torach.

Hala należąca do zachodniopomorskiego oddziału spółki Przewozy Regionalne, powstała obok podobnego obiektu, w którym naprawiany i remontowany jest należący do niej tabor. Zadanie warte 4,9 mln zł zrealizowała firma Skanska. Budowa od chwili pojawienia się projektu do dnia jej zakończenia trwała 4 lata.

– Dziś na Pomorzu Zachodnim mamy nie tylko najnowocześniejszy w Polsce tabor, na który wydaliśmy 600 mln zł, ale i nowe miejsce, w którym możemy go serwisować. Awaryjność naszych szynobusów jest najniższa w kraju, lecz nie oznacza to, że nie trzeba robić jego przeglądów i napraw. Teraz, po oddaniu tej hali, duża część robót serwisowych będzie w niej realizowana. Niewykluczone, że trafiać do niej będą także pociągi spoza naszego województwa – mówił uczestniczący w uroczystości otwarcia obiektu marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

W Zachodniopomorskiem są dwa miejsca, w których prowadzone mogą być naprawy i przeglądy pociągów należących do Przewozów Regionalnych. Jedno w Szczecinie, drugie w Kołobrzegu. Kołobrzeska Sekcja Eksploatacji i Utrzymania Taboru zatrudnia 180 osób, z czego 60 pracuje bezpośrednio przy naprawach i utrzymaniu taboru trakcyjnego.

Kolejną inwestycją planowaną na terenie kołobrzeskiej sekcji będzie budowa obiektu socjalnego dla załogi. Dziś pracownicy korzystają z kilkudziesięcioletnich baraków. ©℗

(pw)

Fot. Artur Bakaj

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA