piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szynobusy naprawią w Kołobrzegu

Szynobusy naprawią w Kołobrzegu

Szynobusy naprawią w Kołobrzegu
Data publikacji: 2015-12-09 09:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 1694 47206

W Kołobrzegu uroczyście otwarto nową halę postojową ETZ. Mowa o obiekcie, w którym diagnozowane i serwisowane będą szynobusy jeżdżące po zachodniopomorskich torach.

Hala należąca do zachodniopomorskiego oddziału spółki Przewozy Regionalne, powstała obok podobnego obiektu, w którym naprawiany i remontowany jest należący do niej tabor. Zadanie warte 4,9 mln zł zrealizowała firma Skanska. Budowa od chwili pojawienia się projektu do dnia jej zakończenia trwała 4 lata.

– Dziś na Pomorzu Zachodnim mamy nie tylko najnowocześniejszy w Polsce tabor, na który wydaliśmy 600 mln zł, ale i nowe miejsce, w którym możemy go serwisować. Awaryjność naszych szynobusów jest najniższa w kraju, lecz nie oznacza to, że nie trzeba robić jego przeglądów i napraw. Teraz, po oddaniu tej hali, duża część robót serwisowych będzie w niej realizowana. Niewykluczone, że trafiać do niej będą także pociągi spoza naszego województwa – mówił uczestniczący w uroczystości otwarcia obiektu marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

W Zachodniopomorskiem są dwa miejsca, w których prowadzone mogą być naprawy i przeglądy pociągów należących do Przewozów Regionalnych. Jedno w Szczecinie, drugie w Kołobrzegu. Kołobrzeska Sekcja Eksploatacji i Utrzymania Taboru zatrudnia 180 osób, z czego 60 pracuje bezpośrednio przy naprawach i utrzymaniu taboru trakcyjnego.

Kolejną inwestycją planowaną na terenie kołobrzeskiej sekcji będzie budowa obiektu socjalnego dla załogi. Dziś pracownicy korzystają z kilkudziesięcioletnich baraków. ©℗

(pw)

Fot. Artur Bakaj

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie