niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szynobusy naprawią w Kołobrzegu

Szynobusy naprawią w Kołobrzegu

Szynobusy naprawią w Kołobrzegu
Data publikacji: 2015-12-09 09:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 1585 47206

W Kołobrzegu uroczyście otwarto nową halę postojową ETZ. Mowa o obiekcie, w którym diagnozowane i serwisowane będą szynobusy jeżdżące po zachodniopomorskich torach.

Hala należąca do zachodniopomorskiego oddziału spółki Przewozy Regionalne, powstała obok podobnego obiektu, w którym naprawiany i remontowany jest należący do niej tabor. Zadanie warte 4,9 mln zł zrealizowała firma Skanska. Budowa od chwili pojawienia się projektu do dnia jej zakończenia trwała 4 lata.

– Dziś na Pomorzu Zachodnim mamy nie tylko najnowocześniejszy w Polsce tabor, na który wydaliśmy 600 mln zł, ale i nowe miejsce, w którym możemy go serwisować. Awaryjność naszych szynobusów jest najniższa w kraju, lecz nie oznacza to, że nie trzeba robić jego przeglądów i napraw. Teraz, po oddaniu tej hali, duża część robót serwisowych będzie w niej realizowana. Niewykluczone, że trafiać do niej będą także pociągi spoza naszego województwa – mówił uczestniczący w uroczystości otwarcia obiektu marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

W Zachodniopomorskiem są dwa miejsca, w których prowadzone mogą być naprawy i przeglądy pociągów należących do Przewozów Regionalnych. Jedno w Szczecinie, drugie w Kołobrzegu. Kołobrzeska Sekcja Eksploatacji i Utrzymania Taboru zatrudnia 180 osób, z czego 60 pracuje bezpośrednio przy naprawach i utrzymaniu taboru trakcyjnego.

Kolejną inwestycją planowaną na terenie kołobrzeskiej sekcji będzie budowa obiektu socjalnego dla załogi. Dziś pracownicy korzystają z kilkudziesięcioletnich baraków. ©℗

(pw)

Fot. Artur Bakaj

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie