Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Gwałt w ośrodku św. Brata Alberta

Data publikacji: 17 lutego 2016 r. 12:27
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:44
Gwałt w ośrodku św. Brata Alberta
 

Mariusz B. został skazany na 4,5 roku więzienia a Adrian S. na 3 lata i 2 miesiące. Obaj mężczyźni odpowiedzą w ten sposób za dokonanie gwałtu w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. św. Brata Alberta w Szczecinie.

Do popełnienia przestępstwa doszło w kwietniu 2014 r. Nie znamy szczegółów zdarzenia. Ze względu na ważny interes prywatny pokrzywdzonego sędzia wyłączył jawność procesu. Dziennikarze nie mogli więc uczestniczyć w sprawie. Nawet przy zastosowaniu wszelkich środków ostrożności, część naszych Czytelników mogłaby się bowiem domyślić, kim jest pokrzywdzony. A chodziło o to, by do tego nie dopuścić.

Wiemy więc tylko tyle, że do przestępstwa doszło prawie dwa lata temu - podczas wieczornej kąpieli. 15-letni wówczas chłopiec został zaatakowany przez dwóch starszych kolegów. Podobno pozostali kąpiący nie zareagowali.

O gwałcie powiadomił wychowawcę ojciec dziecka. Pracownicy MOS natychmiast zawiadomili prokuraturę, która wszczęła w tej sprawie śledztwo. O zgwałcenie kolegi, po wcześniejszym znęcaniu się nad nim m.in. szarpiąc i uderzając go w brzuch, prokurator oskarżył dziewiętnastolatka Adriana S. i Mariusza B. Obaj byli wychowankami ośrodka. Nie przyznali się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.

(lw)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Roksi
2016-02-23 13:46:09
Nawet nie wiedziece calej prawdy a piszecie bzdury bo wiezycie jakiemus gowniarzowi. Przecież został zgwałcona Głowno prawda może popatrzcie na to że ten małolat specjalnie zrobił tak żeby wyszło ze go zgwalcili przecież komu uwierzy sąd mu czy im oczywiście ze mu bo Mariusz i Adrian jak byli w ośrodku to znaczy że są już jakimś huliganami .. chore to jest co się dzieje teraz za nie winnosc iść do więzienia ,a na wolności latają przestępcy i nikt z tym nic nie zrobi a niewinni idą do więzienia a wy nie wiecie prawdy a komentujcie tak samo jak by was skazano za coś co nie zrobiliście ..
Mariusz
2016-02-17 14:24:54
Powinno się obwieścić wszystkim nazwiskami oraz portrety twarzy, surowsze wyroki do tego i potępienie społeczeństwa. Była by to przestroga dla innych ! Tylko natychmiastowe i surowe karanie sprawią zmniejszenie przestępczości.
A.
2016-02-17 13:35:22
Potworne :-( Na szczęście w więzieniu pewnie zrobią z nimi porządek, aby poczuli się tak samo...
Zboczeńcy
2016-02-17 13:26:53
Wyłączona jawność procesu, z uwagi na dobro pokrzywdzonego, to zrozumiałe uzasadnienie, ale dlaczego nie ujawniono wizerunku napastników. Niech każdy wie, że tacy homoseksualiści chodzą po świecie i z kim mieli do czynienia.
ft
2016-02-17 12:35:25
oby ich teraz przecwelili porządnie w więzieniu :) tak żeby wnetrzności im tyłkiem wypadały!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA