sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Gwałt w ośrodku św. Brata Alberta

Gwałt w ośrodku św. Brata Alberta

Gwałt w ośrodku św. Brata Alberta
Data publikacji: 2016-02-17 12:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:54
Wywietleń: 3248 120349

Mariusz B. został skazany na 4,5 roku więzienia a Adrian S. na 3 lata i 2 miesiące. Obaj mężczyźni odpowiedzą w ten sposób za dokonanie gwałtu w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. św. Brata Alberta w Szczecinie.

Do popełnienia przestępstwa doszło w kwietniu 2014 r. Nie znamy szczegółów zdarzenia. Ze względu na ważny interes prywatny pokrzywdzonego sędzia wyłączył jawność procesu. Dziennikarze nie mogli więc uczestniczyć w sprawie. Nawet przy zastosowaniu wszelkich środków ostrożności, część naszych Czytelników mogłaby się bowiem domyślić, kim jest pokrzywdzony. A chodziło o to, by do tego nie dopuścić.

Wiemy więc tylko tyle, że do przestępstwa doszło prawie dwa lata temu - podczas wieczornej kąpieli. 15-letni wówczas chłopiec został zaatakowany przez dwóch starszych kolegów. Podobno pozostali kąpiący nie zareagowali.

O gwałcie powiadomił wychowawcę ojciec dziecka. Pracownicy MOS natychmiast zawiadomili prokuraturę, która wszczęła w tej sprawie śledztwo. O zgwałcenie kolegi, po wcześniejszym znęcaniu się nad nim m.in. szarpiąc i uderzając go w brzuch, prokurator oskarżył dziewiętnastolatka Adriana S. i Mariusza B. Obaj byli wychowankami ośrodka. Nie przyznali się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.

(lw)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

 

Komentarze

Roksi
Nawet nie wiedziece calej prawdy a piszecie bzdury bo wiezycie jakiemus gowniarzowi. Przecież został zgwałcona Głowno prawda może popatrzcie na to że ten małolat specjalnie zrobił tak żeby wyszło ze go zgwalcili przecież komu uwierzy sąd mu czy im oczywiście ze mu bo Mariusz i Adrian jak byli w ośrodku to znaczy że są już jakimś huliganami .. chore to jest co się dzieje teraz za nie winnosc iść do więzienia ,a na wolności latają przestępcy i nikt z tym nic nie zrobi a niewinni idą do więzienia a wy nie wiecie prawdy a komentujcie tak samo jak by was skazano za coś co nie zrobiliście ..
2016-02-23 13:46:09
Mariusz
Powinno się obwieścić wszystkim nazwiskami oraz portrety twarzy, surowsze wyroki do tego i potępienie społeczeństwa. Była by to przestroga dla innych ! Tylko natychmiastowe i surowe karanie sprawią zmniejszenie przestępczości.
2016-02-17 14:24:54
A.
Potworne :-( Na szczęście w więzieniu pewnie zrobią z nimi porządek, aby poczuli się tak samo...
2016-02-17 13:35:22
Zboczeńcy
Wyłączona jawność procesu, z uwagi na dobro pokrzywdzonego, to zrozumiałe uzasadnienie, ale dlaczego nie ujawniono wizerunku napastników. Niech każdy wie, że tacy homoseksualiści chodzą po świecie i z kim mieli do czynienia.
2016-02-17 13:26:53
ft
oby ich teraz przecwelili porządnie w więzieniu :) tak żeby wnetrzności im tyłkiem wypadały!!!
2016-02-17 12:35:25

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie