niedziela, 25 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > „Grzybek” wśród gruzów

„Grzybek” wśród gruzów

„Grzybek” wśród gruzów
Data publikacji: 2016-01-08 20:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:51
Wywietleń: 4534 91030

Na zasłanym obecnie gruzami terenie wokół „grzybka”, w którym niegdyś był sklep i biura Baltony, wiosną być może zacznie się długo wypatrywana budowa centrum biznesu Szczecin Odra Park. Pomiędzy ul. Gdańską a Kanałem Parnickim na początek ma powstać jeden z planowanych tam trzech biurowców i trzygwiazdkowy hotel.

Inwestorem kompleksu biurowo-hotelowego Odra Park jest założona przez hiszpański kapitał spółka BCG Szczecin. Na terenie przy ul. Gdańskiej 40-42 od ponad siedmiu lat planuje wznieść cztery budynki klasy A, przeznaczone na biura, sklepy i usługi oraz hotel Holiday Inn Express. Pod nimi mają być hale garażowe na 600 aut, których wykonanie na położonym nad Kanałem Parnickim terenie będzie dużym wyzwaniem. Całkowita powierzchnia biurowa Szczecin Odra Park wynosi 42 500 metrów kwadratowych. Do wynajęcia przeznaczone jest 36 tys. m kw. Pomysłodawcami projektu były dwa biura architektoniczne: TAG a+m z Hiszpanii oraz szczecińskie ATBL Adam Ligierko.

W grudniu minionego roku zaczęła się - zapowiadana od dawna - rozbiórka opustoszałych zabudowań. Nad gruzowiskiem wyrasta już tylko pięćdziesięcioletni (powstał w latach 1964-1966) „grzybek", w którym kiedyś był sklep i biura Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego Baltona. Żelbetowa rotunda bowiem ocaleje. Po powstaniu centrum biznesu ma być w niej punkt obsługi klienta i centrum monitoringu.

- Wstępnie inwestor planuje na wiosnę rozpocząć prace budowlane, my natomiast obecnie intensywnie pracujemy nad rezerwacją powierzchni biurowych i usługowych oraz umowami najmu na nie - informuje Patryk Litwiniuk, dyrektor generalny firmy doradczej „Litwiniuk Property” w Szczecinie, która jest wyłącznym przedstawicielem BCG.
Jeśli inwestorowi uda się plany zrealizować, to pierwszy biurowiec (o powierzchni 12 008 m kw.) i hotel (ok. 6500 m kw., 144 pokoje) miałby być oddany w IV kwartale 2017 roku. (mag)

 

Na zdjęciu: Żelbetowy „grzybek" Baltony, nazywany też spodkiem, to dzieło dr. inż. Andrzeja Korzeniowskiego, twórcy kina „Kosmos" i pawilonu wioślarskiego na Wyspie Grodzkiej.

Fot. Ryszard Pakieser

 

„Grzybek” wśród gruzów „Grzybek” wśród gruzów „Grzybek” wśród gruzów

Komentarze

jaro
Żeby tak jeszcze resztka SBków...! - wylecz się człowieku z chorobliwej nienawiści. A w kościele obraca głowę i mówi - pokój nam wszystkim.
2016-01-09 16:25:12
tylko pytam...
Podobnie legła w gruzach Centrala Rybna przy ul.Celnej. Miał powstać kompleks biurowo handlowy a powstało składowisko rupieci... 10 lat mija ,od publikacji w Kurierze zdjęc kartonowych modeli tego kompleksu.... Może mam kompleksy...? tylko pytam...
2016-01-09 08:34:41
Żeby tak jeszcze resztka SBków...!
.
2016-01-08 19:43:41

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie