piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Inwestycja w jakość - nowocześnie w Drobimeksie

Inwestycja w jakość - nowocześnie w Drobimeksie

Inwestycja w jakość - nowocześnie w Drobimeksie
Data publikacji: 2015-12-29 20:15
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 1940 77386
W 2016 r. Drobimex zakończy największą w swojej historii inwestycję. W tym roku firma otworzyła już halę produkcyjną z linią plasterkowania i pakowania wędlin w Goleniowie oraz halę z najnowocześniejszą w Polsce linią schładzania kurcząt w Szczecinie- Dąbiu. Obecnie w szczecińskim zakładzie spółki budowana jest mroźnia, części produkcyjna oraz magazynowa. 

Nowa kompletna linia do plasterkowania wędlin w rozbudowanym do ponad 8 tys. m kw. goleniowskim zakładzie Drobimeksu umożliwi spółce przejście od dużych do mniejszych, jednostkowych opakowań oraz zwiększenie produkcji wyrobów w plasterkach do 270 ton miesięcznie. Od wdrożenia technologii ich sprzedaż wzrosła już o ok. 30 proc. i stale rośnie. 

- Nowa hala będzie mogła pomieścić trzy zaawansowane technologicznie linie produkcyjne, co znacznie zwiększy zdolności produkcyjne naszych drobiowych wyrobów plastrowanych – mówi Klaus Roppel, prezes Drobimeksu.

Z kolei dzięki otwartej jesienią tego roku nowej schładzalni kurcząt zakład drobiarski w Szczecinie - Dąbiu będzie jednym z najnowocześniejszych w Europie. Nowa technologia chłodzenia ma też wpływ na pozostałe procesy produkcyjne, stąd w drugim etapie inwestycji Drobimex modernizuje kolejne ciągi technologiczne. 

- Trwa rozbudowa ubojni, powstają także nowoczesne pomieszczenia konfekcjonowania produktów – dodaje Klaus Roppel. - Dzięki tej inwestycji nasza firma będzie posiadać nowoczesne technologie pakowania, przetwarzania, schładzania oraz magazynowania produktów. 
Rozbudowa i unowocześnienie zakładu przy ul. Kniewskiej w Szczecinie umożliwi firmie zwiększenie uboju z ok. 100 tys. sztuk drobiu na dobę do blisko 180 tys. 

Łączny koszt modernizacji obu zakładów Drobimeksu wynosi niemal 100 milionów złotych. To największa inwestycja w historii firmy, która zatrudnia obecnie prawie 850 osób. 

- Jest to inwestycja w jakość, inwestycja, która jest oknem na świat. Wymagała wiele wysiłku i nakładów finansowych, ale dzięki temu Drobimex będzie posiadał najnowocześniejszą technologię spośród dostępnych obecnie na rynku – mówi Peter Wesjohann, właściciel grupy PHW, do której należy Drobimex.

Inwestycje pozwalają firmie z powodzeniem konkurować na polskim i europejskim rynku. Corocznie wrasta też sprzedaż mięsa Drobimeksu do restauracji KFC w Polsce, Niemczech, Anglii i Francji oraz na Malcie. 

(mag)

Fot. Andrzej Golc

Na zdjęciu: Drobimex zatrudnia obecnie prawie 850 osób.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy