środa, 23 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Gryfus wrócił ze Skandynawii

Gryfus wrócił ze Skandynawii

Gryfus wrócił ze Skandynawii
Data publikacji: 2018-05-15 19:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-16 21:11
Wywietleń: 2038 327691

Trochę zmęczeni, ale przede wszystkim zadowoleni; opaleni i wysmagani skandynawskim wiatrem, do Szczecina powrócili uczestnicy wyprawy rowerowej „Skandynawia z Gryfusem, czyli Rowerowe Dni Skandynawskie”. Pokonali w 5 dni ponad 500 km, zwiedzając m.in Kopenhagę oraz Skanię. Na Jasnych Błoniach we wtorek ok. godz. 16 w asyście policji pojawiła się większość z niemal 70 uczestników rajdu.

- Bardzo dziękujemy policji za zabezpieczenie naszego przejazdu na terenie Polski - mówi Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego "Gryfus". - W Skandynawii takie wsparcie nie jest potrzebne. Na pocieszenie mogę tylko powiedzieć, że wprawdzie jest przepaść w infrastrukturze rowerowej pomiędzy Polską i Skanią, ale taka sama przepaść jest pomiędzy Skanią i Kopenhagą.

Stolica Danii to marzenie polskiego rowerzysty: specjalne drogi, śluzy, sygnalizacje, parkingi, a nawet mosty przeznaczone wyłącznie dla cyklistów, to tylko część udogodnień.

- W pewnym sensie nasza Łasztownia przypomina cześć Kopenhagi, marzy nam się taki most w Szczecinie - mówi Paweł Malinowski. - Ale znając koszty i realia, zapewne pozostanie to w sferze marzeń.

Wyprawa odbywała się po raz 4., tym razem pod honorowym patronatem marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza i prezydenta Szczecina Piotra Krzystka. Przebiegła na szczęście bez żadnych nieprzewidzianych przygód i zdarzeń drogowych. ©℗

ToT

Fot.: Ryszard PAKIESER

Gryfus wrócił ze Skandynawii

Komentarze

Stanisław
Przyjemnie jest wybrać się na wycieczkę do Skandynawii, szczególnie wiosną i latem. Skania i okolice Kopenhagi mają wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia.
2018-05-16 20:19:19
Odp... do kibica
Nie "ki-bi-cuj" Idiotycznie... bo to Ci Niccc a Niccc nie da ??
2018-05-16 10:57:53
Kibic
Do brawo Duńczycy Leki zapomniałeś połknąć wieczorne. I zastanów się nad zmianą lekarza. Albo poproś o podwyżkę tych co płacą
2018-05-15 23:36:26
Brawo Dunczycy...! !
Trzeba bylo nie chodzic az przez prawie 70 lat w PO-chodach 1 szo Majowych i brac udzial w Rewolucjach Pazdzienikowych, to juz dawno byscie mieli takie same drogi jak i mosty...jak i w Kopenhadze !!
2018-05-15 22:37:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”