poniedziałek, 28 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Jadą, aby promować Szczecin

Jadą, aby promować Szczecin [GALERIA, FILM]

Jadą, aby promować Szczecin
Data publikacji: 2018-05-11 14:04
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-12 01:48
Wywietleń: 1482 327140

Do Kopenhagi wyruszyli w piątek 11 maja rowerzyści w ramach obchodów Dni Skandynawskich. To już czwarty raz, kiedy szczecińscy miłośnicy turystyki odwiedzą Skandynawię.

Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów Dni Skandynawskich w Szczecinie. Rajd organizowany jest przez wolontariuszy Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Trasę tegorocznej wyprawy po Skanii i Kopenhadze opracował Rafał Bednarski – bardzo dobrze znany w środowisku rowerowym przewodnik i organizator wycieczek rowerowych, prowadzący portal krajoznawczy Maxim Getaways.

- Zawsze chętnie wracam do Kopenhagi. Nie tylko dla kopenhaskiej Syrenki, zabytków i nowoczesnej architektury, ale dlatego, że chciałbym, aby nasz Szczecin był jak Kopenhaga, czyli przyjaznym miastem dla mieszkańca - mówił Rafał Bednarski.

W tym roku rowerzyści swoją podróż do Skandynawii rozpoczęli z Łasztowni. Zostali oficjalnie pożegnani przez Piotra Krzystka oraz ambasadorów państw skandynawskich - Stefana Gullgrena (Szwecja) Olava Myklebusta (Norwegia), Ole Egberga Mikkelsena (Dania) -  oraz Karstena Nielsena, prezesa Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej.

- Cieszymy się, że kolejny raz wybieracie się do jakże bliskiej nam Skandynawii. Mam nadzieję, że spotka was wiele dobrych wrażeń i szczęśliwie wrócicie do domów - żegnał rowerzystów Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Wyprawa odbywa się pod patronatem honorowym prezydenta Szczecina oraz marszałka województwa zachodniopomorskiego. Rowerzyści w ciągu pięciu dni pokonają dystans około 500 kilometrów. Uczestnicy rajdu będą delektować się pięknem Skanii. Będą mieli także możliwość odwiedzenia najbardziej przyjaznego rowerzystom miasta na świecie - Kopenhagi. Tradycja jazdy na rowerze sięga w tym mieście 100 lat.

- Dziękuję wam za to, że po raz czwarty jedziecie promować Szczecin oraz Pomorze Zachodnie w krajach skandynawskich. Dziękuję również miastu za to, że dało nam możliwość bycia takimi ambasadorami, tym bardziej że organizujemy to w ramach Dni Skandynawskich - mówił Paweł Malinowski, prezes zarządu Fundacji Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

Celem wyprawy jest promocja Szczecina oraz Pomorza Zachodniego w Skandynawii oraz zaproszenie mieszkańców Skanii do odwiedzenia Szczecina oraz regionu. W wyprawie uczestniczą głównie rowerzyści z naszego województwa.

(KaNa)

Fot. Karolina Nawrocka/Adrian Bednarski

Film: Adrian Bednarski

Jadą, aby promować Szczecin Jadą, aby promować Szczecin Jadą, aby promować Szczecin Jadą, aby promować Szczecin Jadą, aby promować Szczecin Jadą, aby promować Szczecin Jadą, aby promować Szczecin Jadą, aby promować Szczecin Jadą, aby promować Szczecin Jadą, aby promować Szczecin

Komentarze

Pan Kracy
oficjeli więcej niż rowerzystów...
2018-05-12 01:26:48
rowerzystka
Promocja Szczecina i Pomorza Zachodniego TAK ,ale zapraszać mieszkańców Skani na jazdę rowerową po naszych ścieżkach i drogach po mieście , a zwłaszcza do Głębokiego to WIELKI WSTYD PANIE PREZYDENCIE.
2018-05-11 16:18:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Za nami 4. Ekobieg
Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”