poniedziałek, 28 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Renegaci pozdrawiają Szczecin i ruszają z Gryfusem dookoła zalewu

Renegaci pozdrawiają Szczecin i ruszają z Gryfusem dookoła zalewu

Renegaci pozdrawiają Szczecin i ruszają z Gryfusem dookoła zalewu
Data publikacji: 2018-04-20 22:29
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-21 15:19
Wywietleń: 595 323873

To Renegaci, klub rowerowy z Bytomia. W piątek na jednośladach podziwiali szczecińskie Wały Chrobrego. Przyjechało około 20 członków klubu, żeby w weekend wziąć udział w VIII rajdzie rowerowym dookoła Zalewu Szczecińskiego.

W sumie na transgraniczną trasę wyruszy w sobotę prawie 400 uczestników. Pojedzie także ponad 100 mieszkańców Śląska. "Kręcić" będą również rowerzyści z lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, małopolskiego, kujawsko-pomorskiego a także lubelskiego. Nie zabraknie Ukraińców i Niemców. Oczywiście najwięcej będzie mieszkańców Szczecina i Pomorza Zachodniego. Rowerzyści pokonają ok. 260 km. Imprezę przygotowała Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy "Gryfus".

Jak informują organizatorzy, wyjazd odbędzie się w ramach kampanii społecznej mającej na celu promocję turystki rowerowej, Szczecina i Pomorza Zachodniego, którą od wielu lat prowadzi Gryfus. Co roku podczas przejazdu organizowana jest zbiórka pieniędzy, za które uczestnicy kupują rowery dla dzieci podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie. 

- Cieszę się ogromnie, że organizowany przez Gryfusa rajd dookoła Zalewu Szczecińskiego wpisał się już na stałe w kalendarz największych imprez turystyki rowerowej na Pomorzu Zachodnim oraz w tej części Polski - mówi Paweł Malinowski, prezes klubu. - Jestem bardzo szczęśliwy, że dzięki temu wydarzeniu spotykają się rowerzyści z różnych klubów, z różnych regionów Polski i wspólnie delektują się pięknem Pomorza Zachodniego.©℗

Tekst i fot. (kl)

Renegaci pozdrawiają Szczecin i ruszają z Gryfusem dookoła zalewu

Komentarze

sadełko
Myślałem, że rower znakomicie wpływa na sylwetkę. Wygląd renegatów temu zaprzecza.
2018-04-21 14:44:17
Rowezysta
Bo Slupsk to stolica rowerowania i rzadzi nim Iszy kolarz RP
2018-04-21 09:08:59
Rowerzysta
Zapraszamy do Slupska
2018-04-21 08:19:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Za nami 4. Ekobieg
Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”