Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Gryfus w drodze z Czech nad Bałtyk [GALERIA]

Data publikacji: 16 września 2019 r. 13:21
Ostatnia aktualizacja: 17 września 2019 r. 10:03
Gryfus w drodze z Czech nad Bałtyk
 

Uczestnicy wyprawy rowerowej szlakiem Odra – Nysa, zorganizowanej przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus, po pokonaniu 530 kilometrów dotarli w niedzielę wieczorem do Szczecina. W poniedziałek wyruszyli na ostatni etap ze Szczecina nad Bałtyk.

Poza mieszkańcami Pomorza Zachodniego w wyprawie rowerowej biorą udział rowerzyści m.in. ze Warszawy, Gorzowa Wielkopolskiego, Poznania, Tucholi, Nakła nad Notecią czy Jedlni.

Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus od wielu lat we wrześniu organizuje wyprawę rowerową szlakiem Odra - Nysa. Rowerzyści tradycyjnie wyruszają z miejscowości Nová Ves nad Nisou w Czechach i podążając najpierw wzdłuż Nysy a następnie wzdłuż Odry docierają po pięciu dniach nad Bałtyk. Łącznie pokonują blisko 700 kilometrów. Jest to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz szczecińskich i zachodniopomorskich rajdów i które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród miłośników turystyki rowerowej w całej Polsce.

Rowerzyści odwiedzili m.in. Liberec, Zitau, Görlitz, Zgorzelec, Guben, Gubin, Frankfurt nad Odrą oraz Kostrzyn. Podziwiali nie tylko miasta, ale wiele obszarów chronionych o bogatym świecie zwierząt i roślin. Na trasie szczecińscy rowerzyści byli podejmowani przez lokalne kluby rowerowe, m.in. Grupę Rowerową Thc Promil, Gubiński Klub Rowerowy "Bidon" czy grupę Fajni Rowerzyści Gorzów Wielkopolski. Było to bez wątpienia wyjątkowe wydarzenie integrujące miłośników turystyki rowerowej z różnych regionów Polski.

Cykliści podczas swojej wyprawy promowali Szczecin oraz Pomorze Zachodnie i zapraszali napotkanych rowerzystów oraz mieszkańców Czech, Niemiec oraz Polski do odwiedzenia Szczecina oraz Pomorza Zachodniego. Klub stawia sobie też za cel propagowanie turystyki rowerowej oraz zachęcanie innych osób do tej formy aktywnego spędzania wolnego czasu. Członkowie klubu starają się pokazać, że praktycznie każdy przy odpowiednim przygotowaniu kondycyjnym może brać udział w tego typu wycieczkach rowerowych i w ten sposób zwiedzać Polskę, Europę a nawet świat.

- Na gryfusowy rajd szlakiem Odra – Nysa przybyli miłośnic turystyki z różnych części Polski -  powiedział Paweł Malinowski, prezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. - Cieszy nas ogromnie, że środowisko rowerowe potrafi stworzyć tak wspaniałą atmosferę i łączyć poznawanie pięknych zakątków Polski i Europy ze spotkaniami integracyjnymi, które stają się inspiracją do kolejnych rajdów i wypraw rowerowych. Miłą niespodzianką były także dla nas spotkania z lokalnymi klubami rowerowymi, które zapowiedziały swój przyjazd na Pomorze Zachodnie na X rajd rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego, który odbędzie się w kwietniu 2020 roku.

(k)

Fot. Gryfus

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA