Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Nad Świdwie z Gryfusem

Data publikacji: 31 sierpnia 2019 r. 22:51
Ostatnia aktualizacja: 31 sierpnia 2019 r. 22:51
Nad Świdwie z Gryfusem
 

Do rezerwatu Świdwie wybiorą się 1 września członkowie i sympatycy Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus. Wydarzenie, przeznaczone dla rodzin z dziećmi, rozpocznie się zbiórką o godz.9.30 na parkingu przy wejściu na kąpielisko Głębokie.

Trasa IV Rodzinnego Rajdu Rowerowego „Do Rezerwatu Świdwie z Gryfusem” będzie miała 30 kilometrów, wliczając powrót tą samą drogą. Przejedzie on przez gminy Szczecin, Police i Dobra. 

Ponieważ wydarzenie ma być przyjazne dzieciom, tempo jazdy będzie spokojne i nie przekroczy 10 kilometrów na godzinę, a co jakiś czas mają być też zaplanowane przerwy. Uczestnicy otrzymają na starcie mapki z trasą. Można ja pobrać także z Fanpage’u organizatora: https://www.facebook.com/gryfus.szczecin/.

Na drogach publicznych uczestników rajdu będą zabezpieczali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, a także z Mierzyna i Polic.

Pracownicy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie, która na co dzień opiekuje się rezerwatem „Świdwie”, przygotują dla uczestników prezentację o jego walorach przyrodniczych.

Udział w rajdzie jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

(isz)

Fot. Gryfus

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA