Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Grodzenie i objazdy remontowe

Data publikacji: 09 sierpnia 2016 r. 13:23
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:11
Grodzenie i objazdy remontowe
 

Coraz więcej objazdów i przeszkód w poruszaniu się dla pieszych i kierowców dostrzec można na ulicach w centrum Szczecina. Od ul. Matejki przez przyległe do niej uliczki, prowadzące wokół parku Żeromskiego i dalej do Wałów Chrobrego, czy też na odcinku al. Wyzwolenia między placami Żołnierza Polskiego przez pl. Rodła do skrzyżowania z ul. Rayskiego. I tak będzie przez resztę tego lata, jak również przez najbliższe miesiące.

Wygrodzenia stanęły już na chodnikach w al. Wyzwolenia, gdzie właśnie rozpoczyna się remont pasa chodnika, a przy tej okazji także przyległej do niego nitki jezdni. Nowa jezdnia, wyremontowane chodniki, ścieżka rowerowa, podpórki, stojaki i ławki. To tylko część zmian, które mają pojawić się po tej zaniedbanej do tej pory stronie alei. Roboty zaczęły się od rozbiórki płyt chodnikowych w rejonie przyległym do pl. Żołnierza Polskiego.

Dla cyklistów po tej stronie alei pojawi się 28 stojaków rowerowych i 7 podpórek. Dla pieszych udogodnieniem będą ławki. Urządzone zostaną miejsca parkingowe. Na odcinku od placu Rodła do placu Żołnierza Polskiego będą miejsca postojowe równoległe do jezdni. Dzięki zwężeniu jezdni do 9,25 m (skrajny pas o szerokości 3,25 m i 2 pasy o szerokości 3,00 m) wygospodarowana będzie przestrzeń miejsc parkingowych o szerokości 2,5 m, dla drogi rowerowej o szerokości 2 m i chodnika o szerokości minimalnej 2,4 m oraz opasek bezpieczeństwa. Na odcinku od ul . Rayskiego do placu Rodła parkowanie będzie skośne.

Wyremontowana zostanie nawierzchnia jezdni w alei i przebudowane zostaną przystanki komunikacji miejskiej. Po przebudowie na przystankach  „Plac Rodła „LOT”” i  „Plac Żołnierza Polskiego” staną wiaty. W okolicy przystanków oraz skrzyżowań na chodnikach zostanie wykonane oznakowanie dla osób niedowidzących oraz płyty wskaźnikowe na przejściu dla pieszych na pl. Rodła po stronie wschodniej, aby zachować ciągłość ruchu i pomóc w ten sposób odnaleźć bezpieczną drogę osobom niedowidzącym.

Prace wykonuje firma Eurovia Polska S.A. za kwotę 3 436 272, 29zł. Wykonawca na realizację zadania ma 150 dni od dnia podpisania umowy, czyli do 19 grudnia.

W związku z robotami na części uliczek przyległych do Wałów Chrobrego i wymianą nawierzchni na nitce jezdni ul. Matejki od ul. Zygmunta Starego po ul. Gontyny, we wtorek drogowcy wystawili również dodatkowe tablice informujące o zalecanych objazdach do ul. Łady, m.in. przed dojazdem w okolice Zamku Książąt Pomorskich , czyli do placów Hołdu Pruskiego i Solidarności. ©℗

Mirosław WINCONEK

Fot. Mirosław WINCONEK

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Remonty
2016-08-09 14:29:33
Mydlenie oczu, a kierowcom pod górę.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA