sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Grodzenie i objazdy remontowe

Grodzenie i objazdy remontowe

Grodzenie i objazdy remontowe
Data publikacji: 2016-08-09 13:23
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:36
Wywietleń: 1418 147724

Coraz więcej objazdów i przeszkód w poruszaniu się dla pieszych i kierowców dostrzec można na ulicach w centrum Szczecina. Od ul. Matejki przez przyległe do niej uliczki, prowadzące wokół parku Żeromskiego i dalej do Wałów Chrobrego, czy też na odcinku al. Wyzwolenia między placami Żołnierza Polskiego przez pl. Rodła do skrzyżowania z ul. Rayskiego. I tak będzie przez resztę tego lata, jak również przez najbliższe miesiące.

Wygrodzenia stanęły już na chodnikach w al. Wyzwolenia, gdzie właśnie rozpoczyna się remont pasa chodnika, a przy tej okazji także przyległej do niego nitki jezdni. Nowa jezdnia, wyremontowane chodniki, ścieżka rowerowa, podpórki, stojaki i ławki. To tylko część zmian, które mają pojawić się po tej zaniedbanej do tej pory stronie alei. Roboty zaczęły się od rozbiórki płyt chodnikowych w rejonie przyległym do pl. Żołnierza Polskiego.

Dla cyklistów po tej stronie alei pojawi się 28 stojaków rowerowych i 7 podpórek. Dla pieszych udogodnieniem będą ławki. Urządzone zostaną miejsca parkingowe. Na odcinku od placu Rodła do placu Żołnierza Polskiego będą miejsca postojowe równoległe do jezdni. Dzięki zwężeniu jezdni do 9,25 m (skrajny pas o szerokości 3,25 m i 2 pasy o szerokości 3,00 m) wygospodarowana będzie przestrzeń miejsc parkingowych o szerokości 2,5 m, dla drogi rowerowej o szerokości 2 m i chodnika o szerokości minimalnej 2,4 m oraz opasek bezpieczeństwa. Na odcinku od ul . Rayskiego do placu Rodła parkowanie będzie skośne.

Wyremontowana zostanie nawierzchnia jezdni w alei i przebudowane zostaną przystanki komunikacji miejskiej. Po przebudowie na przystankach  „Plac Rodła „LOT”” i  „Plac Żołnierza Polskiego” staną wiaty. W okolicy przystanków oraz skrzyżowań na chodnikach zostanie wykonane oznakowanie dla osób niedowidzących oraz płyty wskaźnikowe na przejściu dla pieszych na pl. Rodła po stronie wschodniej, aby zachować ciągłość ruchu i pomóc w ten sposób odnaleźć bezpieczną drogę osobom niedowidzącym.

Prace wykonuje firma Eurovia Polska S.A. za kwotę 3 436 272, 29zł. Wykonawca na realizację zadania ma 150 dni od dnia podpisania umowy, czyli do 19 grudnia.

W związku z robotami na części uliczek przyległych do Wałów Chrobrego i wymianą nawierzchni na nitce jezdni ul. Matejki od ul. Zygmunta Starego po ul. Gontyny, we wtorek drogowcy wystawili również dodatkowe tablice informujące o zalecanych objazdach do ul. Łady, m.in. przed dojazdem w okolice Zamku Książąt Pomorskich , czyli do placów Hołdu Pruskiego i Solidarności. ©℗

Mirosław WINCONEK

Fot. Mirosław WINCONEK

 

 

Grodzenie i objazdy remontowe Grodzenie i objazdy remontowe Grodzenie i objazdy remontowe Grodzenie i objazdy remontowe Grodzenie i objazdy remontowe Grodzenie i objazdy remontowe

Komentarze

Remonty
Mydlenie oczu, a kierowcom pod górę.
2016-08-09 14:29:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy