Poniedziałek, 20 maja 2024 r. 
REKLAMA

Rektor US stawia sobie cele

Data publikacji: 15 kwietnia 2016 r. 14:03
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:50
Rektor US stawia sobie cele
 

Większe umiędzynarodowienie uczelnie, uruchomienie interdyscyplinarnych studiów humanistycznych, dokończenie przebudowy kampusu przy al. Piastów - między innymi takie cele stawia sobie prof. Edward Włodarczyk, rektor Uniwersytetu Szczecińskiego wybrany właśnie na drugą kadencję. Będzie ją pełnił do 2020 roku.

- Chcemy uruchomić kilka kierunków studiów w języku obcym, pod koniec mojej drugiej kadencji powinno być ich 10 - zapowiadał na powyborczej konferencji prasowej. - Musimy poprawić zarządzanie uczelnią. To nie tylko problem Uniwersytetu Szczecińskiego. Cały system jest przebiurokratyzowany, mamy za dużo zbędnych uregulowań. Ważna jest także stabilność finansowa. W ostatnich latach utrzymywaliśmy ją, uczelnia nie generowała deficytu, zachowujemy płynność finansową.

Rektor mówił także o konieczności podniesienia jakości badań naukowych. Elementem tego procesu ma być nabywanie pełnych praw naukowych przez kolejne jednostki. To - oraz umiędzynarodowienie - ma sprawić, że uczelnia będzie pięła się w górę w rankingach szkół wyższych, w których na razie zajmuje niezbyt imponujące pozycje. Zwrócił uwagę na to, że trzeba przystosowywać kolejne obiekty przejmowane przez US do potrzeb dydaktycznych.

- Pod koniec mojej kadencji kampus przy al. Piastów ma być perełką architektoniczną Szczecina - stwierdził.©℗

(as)

Fot. R. Stachnik.

Więcej w poniedziałkowym wydaniu "Kuriera Szczecińskiego" oraz e-wydaniu z dn. 18.04.2016 r.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Czytelnik
2016-04-16 08:32:29
"Rektor stawia sobie cele..." na Kaszubskiej.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA