niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Kampus ma być perełką Szczecina...

Kampus ma być perełką Szczecina...

Kampus ma być perełką Szczecina...
Data publikacji: 2016-04-17 22:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Wywietleń: 1573 128702

Większe umiędzynarodowienie uczelni, uruchomienie interdyscyplinarnych studiów humanistycznych, dokończenie przebudowy kampusu przy al. Piastów - między innymi takie cele stawia sobie prof. Edward Włodarczyk, rektor Uniwersytetu Szczecińskiego wybrany właśnie na drugą kadencję. Będzie ją pełnił do 2020 roku.

- Chcemy uruchomić kilka kierunków studiów w języku obcym, pod koniec mojej drugiej kadencji powinno być ich 10 - zapowiadał na powyborczej konferencji prasowej. - Musimy poprawić zarządzanie uczelnią. To nie tylko problem Uniwersytetu Szczecińskiego. Cały system jest przebiurokratyzowany, mamy za dużo zbędnych uregulowań. Ważna jest także stabilność finansowa. W ostatnich latach utrzymywaliśmy ją, uczelnia nie generowała deficytu, zachowujemy płynność finansową.

Rektor mówił także o konieczności podniesienia jakości badań naukowych. Elementem tego procesu ma być nabywanie pełnych praw naukowych przez kolejne jednostki. To - oraz umiędzynarodowienie - ma sprawić, że uczelnia będzie pięła się w górę w rankingach szkół wyższych, w których na razie zajmuje niezbyt imponujące pozycje. Zwrócił uwagę na to, że trzeba przystosowywać kolejne obiekty przejmowane przez US do potrzeb dydaktycznych. ©℗

Więcej w poniedziałkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 18 kwietnia 2016

A. Sasinowski

Fot. Robert STACHNIK

Na zdj.: Prof. Włodarczyk opowiadał o swoich planach na drugą kadencję.

 

Komentarze

Jarun
Non multa, sed multum co można przetłumaczyć: Nie wiele ale gruntownie, dużo (umieć). Nie należy mnożyć i wymyślać nowe kierunki tylko te istniejące wzmocnić poprzez scalenie. Powymyślano kierunki, które są kpiną z nauki np: analityka gospodarcza, bezpieczeństwo wewnętrzne, europeistyka, geoanalityka, gospodarka przestrzenna, media i cywilizacja, polityka społeczna, praca socjalna, przedsiębiorczość i inwestycje, stosunki międzynarodowe, studia nad wojną. Proponuję: studia nad durnotą, kapciologie, sraczkologie, chuchologie, pompologie. Jaki Uniwersytet takie i kierunki.
2016-04-18 10:53:33
Jarun
Ble, ble, ble -tyle powiedział
2016-04-18 08:15:31
Kampus
Trudno żeby remont kampusu nie został dokończony, to akurat niezbyt udany cel na nową kadencję, bo trudno, aby budynki stały niedokończone i czekały na święte nigdy.
2016-04-18 08:13:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy