Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Kampus ma być perełką Szczecina...

Data publikacji: 2016-04-17 22:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Kampus ma być perełką Szczecina...
 

Większe umiędzynarodowienie uczelni, uruchomienie interdyscyplinarnych studiów humanistycznych, dokończenie przebudowy kampusu przy al. Piastów - między innymi takie cele stawia sobie prof. Edward Włodarczyk, rektor Uniwersytetu Szczecińskiego wybrany właśnie na drugą kadencję. Będzie ją pełnił do 2020 roku.

- Chcemy uruchomić kilka kierunków studiów w języku obcym, pod koniec mojej drugiej kadencji powinno być ich 10 - zapowiadał na powyborczej konferencji prasowej. - Musimy poprawić zarządzanie uczelnią. To nie tylko problem Uniwersytetu Szczecińskiego. Cały system jest przebiurokratyzowany, mamy za dużo zbędnych uregulowań. Ważna jest także stabilność finansowa. W ostatnich latach utrzymywaliśmy ją, uczelnia nie generowała deficytu, zachowujemy płynność finansową.

Rektor mówił także o konieczności podniesienia jakości badań naukowych. Elementem tego procesu ma być nabywanie pełnych praw naukowych przez kolejne jednostki. To - oraz umiędzynarodowienie - ma sprawić, że uczelnia będzie pięła się w górę w rankingach szkół wyższych, w których na razie zajmuje niezbyt imponujące pozycje. Zwrócił uwagę na to, że trzeba przystosowywać kolejne obiekty przejmowane przez US do potrzeb dydaktycznych. ©℗

Więcej w poniedziałkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 18 kwietnia 2016

A. Sasinowski

Fot. Robert STACHNIK

Na zdj.: Prof. Włodarczyk opowiadał o swoich planach na drugą kadencję.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jarun
2016-04-18 10:53:33
Non multa, sed multum co można przetłumaczyć: Nie wiele ale gruntownie, dużo (umieć). Nie należy mnożyć i wymyślać nowe kierunki tylko te istniejące wzmocnić poprzez scalenie. Powymyślano kierunki, które są kpiną z nauki np: analityka gospodarcza, bezpieczeństwo wewnętrzne, europeistyka, geoanalityka, gospodarka przestrzenna, media i cywilizacja, polityka społeczna, praca socjalna, przedsiębiorczość i inwestycje, stosunki międzynarodowe, studia nad wojną. Proponuję: studia nad durnotą, kapciologie, sraczkologie, chuchologie, pompologie. Jaki Uniwersytet takie i kierunki.
Jarun
2016-04-18 08:15:31
Ble, ble, ble -tyle powiedział
Kampus
2016-04-18 08:13:08
Trudno żeby remont kampusu nie został dokończony, to akurat niezbyt udany cel na nową kadencję, bo trudno, aby budynki stały niedokończone i czekały na święte nigdy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ