wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Gimnazjaliści napiszą egzamin

Gimnazjaliści napiszą egzamin

Gimnazjaliści napiszą egzamin
Data publikacji: 2017-04-18 16:35
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:21
Wywietleń: 895 241962

W środę (19 kwietnia) rozpoczyna się trzydniowy egzamin gimnazjalny. W Szczecinie przystąpi do niego 2 737 gimnazjalistów. Uczniowie ostatnich, trzecich klas rozpoczną go sprawdzianem wiedzy z zakresu przedmiotów humanistycznych.

Egzamin gimnazjalny jest powszechny, obowiązkowy i zewnętrzny. Oznacza to, że zdają go wszyscy uczniowie, a przystąpienie do niego jest warunkiem ukończenia szkoły. Uczniowie piszą go w swoich gimnazjach, lecz ich prace sprawdzają zewnętrzni egzaminatorzy. Egzamin odzwierciedla wiedzę z przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych i języków obcych. Wyniki są brane pod uwagę w rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej. Mają nawet większe znaczenie niż oceny na świadectwie ukończenia gimnazjum.

Gimnazjalny sprawdzian wiedzy z trzech lat nauki potrwa do piątku. Uczniów czeka w tym czasie pięć lub sześć egzaminów. Codziennie przystępować będą do dwóch egzaminów: o godz. 9 i 11. Dzisiejszy składa się z 60-minutowego egzaminu z historii i wos-u. Następnie po godzinnej przerwie, odbędzie się egzamin z języka polskiego, który potrwa 90 min. W czwartek, jako pierwszy, odbędzie się godzinny egzamin z przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii. Po 60-minutowej przerwie gimnazjaliści przez 90 minut rozwiązywać będą zadania z matematyki. W piątek trzecioklasiści wykażą się znajomością języka obcego na dwóch poziomach. O godz. 9 pisać będą egzamin na poziomie podstawowym. Po godzinnej przerwie gimnazjaliści przystąpią do testu na poziomie rozszerzonym. Oba egzaminy trwają po 60 min. Pierwszy jest obowiązkowy dla wszystkich, drugi piszą tylko ci uczniowie, którzy zdawanego języka uczyli się od szkoły podstawowej oraz chętni. Najwięcej uczniów zdaje język angielski. ©℗

(el)

Na zdjęciu: Ubiegłoroczny egzamin w Gimnazjum nr 46

Fot Ryszard PAKIESER

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy