poniedziałek, 25 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Gigantyczna flaga już gotowa

Gigantyczna flaga już gotowa

Gigantyczna flaga już gotowa
Data publikacji: 2020-04-10 10:02
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-11 10:03
Wywietleń: 778 450757

W Świnoujściu trwają przygotowania do obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej, który obchodzony jest 2 maja. W Forcie Gerharda pracownicy Muzeum Obrony Wybrzeża przygotowują biało-czerwoną flagę na uroczystość. Tym razem święto odbędzie się najprawdopodobniej bez udziału publiczności. Ale będzie można je śledzić on-line.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Miłośników Latarń Morskich, a współorganizatorem Świnoujska Organizacja Turystyczna i Muzeum Obrony Wybrzeża. Przypomnijmy, że co roku na latarni morskiej w Świnoujściu wywieszona zostaje gigantyczna biało-czerwona flaga. Przedsięwzięcie jest wyjątkowe ze względu na ogromną ilość materiału potrzebną do uszycia flagi, pracę krawców i alpinistów, którzy muszą zainstalować flagę pod szczytem konstrukcji. Tym razem użyta zostanie jedna z flag, którą uszyto na jedną z wcześniejszych edycji święta. W zeszłym roku flaga przetrwała ledwie kilka chwil, bo rozerwał ją wiatr. Organizatorzy zastanawiali się, czy z przedsięwzięcia nie zrezygnować.

– Postanowiliśmy podjąć się zadania. Trwa epidemia i właśnie teraz wszyscy potrzebujemy poczucia wspólnoty, poczucia dumy z tego, że jesteśmy Polakami, którzy zawsze potrafili stawiać czoła przeciwnościom. Żyjemy w pięknym miejscu. Mamy najpiękniejszą latarnię nad Bałtykiem. I właśnie na niej, po raz kolejny, wywiesimy naszą biało-czerwoną flagę – mówi Piotr Piwowarczyk, dyrektor Muzeum Obrony Wybrzeża.

Przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa załoga Fortu Gerharda złożyła flagę i przygotowała ją do uroczystości. Najprawdopodobniej flaga na świnoujskiej latarni zawiśnie bez udziału publiczności, która zawsze zbierała się na placu pod budowlą, a wydarzeniu towarzyszył festyn.

– Spektakl będzie można oglądać on-line, a my zrobimy wszystko, żeby biało-czerwona powiewała cały dzień. Będzie ją widać z kilku kilometrów; także z wielu okien i balkonów mieszkańców Świnoujścia – mówią przedstawiciele Stowarzyszenia Miłośników Latarń Morskich. ©℗

Tekst i fot. BaT

Komentarze

Tytus
Piękna NASZA POLSKA FLAGA i NASZ HYMN i nic już więcej nie potrzeba.
2020-04-11 09:50:50
atomek
Nie samymi maseczkami człowiek zyje
2020-04-10 22:18:09
@marnotrastwo
co innego gdyby to była flaga Izraela... PS MARNOTRAWSTWO (tak, wiem że polski to jeden z najtrudniejszych języków świata)
2020-04-10 14:36:43
@marnotrastwo
A Ty, ile maseczek uszyłeś?
2020-04-10 12:37:53
Przemek
W Świnoujściu zawsze coś fajnego się dzieje. Pozdrawiam Załogę Fortu. Do zobaczenia.
2020-04-10 12:37:04
ludzie fajni są
Podziękowania i życzenia Wesołych Świąt i sukcesów w przyszłości dla Całej Ekipy Fortu
2020-04-10 12:16:08
?
Idea bardzo fajna i nie trzeba dorabiać do tego frazesów bo każdy wie o co chodzi. Może nie da się tego zrobić inaczej ale trochę głupio wygląda flaga narodowa leżąca na ziemi. Udanego wciągnięcia i niech powiewa dumnie!
2020-04-10 11:29:11
Latarnik
Wielki szacun dla Stowarzyszenia Latarn Morskich. Dla nas mieszkańców, turystów, dla tysięcy ludzi robicie niezwykłe, nietuzinkowe wydarzenia. Ukłony wielkie.
2020-04-10 11:16:42
podróżnik
Jestem jak zawsze pod wrażeniem,ile wspaniałej pracy robią entuzjaści, ludzie wyczuleni na nasze Polskie Wartości. Niech natura WAM sprzyja. SUPER! BRAWA! TAK TRZYMAĆ!
2020-04-10 11:04:44
Barubar
Super sprawa! Brawo!
2020-04-10 10:43:52
brawo
tak trzymać! Takie wydarzenia są dziś bardzo potrzebne by podtrzymać ducha w ludziach.
2020-04-10 10:32:38
To flaga z poprzednich
Lat nie na mowy o marnotrawstwie portowy frustracie .
2020-04-10 10:30:49
flaga
to flaga która wisiała w ubiegłym roku! Nic nowego się nie szyje
2020-04-10 10:27:34
marnotrastwo
Nie lepiej było maseczki uszyć? Dla kogo to? Skoro ten facet jest taki dumny z bycia Polakiem to niech pomaga w walce z epidemią na tym swoim niemieckim forcie Gerharda. Zwłaszcza że nazwa bardzo Polska.
2020-04-10 10:21:23