piątek, 28 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Giełda sprzętu i usług dla niepełnosprawnych w Policach

Giełda sprzętu i usług dla niepełnosprawnych w Policach

Giełda sprzętu i usług dla niepełnosprawnych w Policach
Data publikacji: 2018-12-10 22:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:27
Wywietleń: 832 366188

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach urządza we wtorek (11 grudnia) Giełdę Sprzętu i Usług dla Osób Niepełnosprawnych pn. „I Ty możesz być aktywny”. 

We wtorek (11 grudnia) z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, przy ul. Szkolnej 2 w Policach, w godzinach 10-14 będzie można się zaznajomić z szeroką ofertą giełdy - obejrzeć wystawę sprzętu rehabilitacyjnego, zbadać poziom cholesterolu i trójglicerydów, dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego. Ponadto będzie można bezpłatnie wykonać badanie: wzroku, słuchu, komputerowe stóp, a także skorzystać z konsultacji w zakresie rehabilitacji osób z niepełnosprawnością oraz porad dietetyka. Ponadto wsparcia osobom niepełnosprawnym będą udzielać: Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Powiatowy Urząd Pracy w Policach, PCPR w Policach, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przedstawiciele firm zajmujących się dystrybucją sprzętu rehabilitacyjnego i przedmiotów pomocniczych, Polski Związek Niewidomych, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Fundacja Pomocy Chorym na Zanik Mięśni w Szczecinie, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Fundacja Szansa dla Niewidomych, Stowarzyszenie Kobiet po Mastektomii „Polickie Amazonki”. Odbędzie się także losowanie nagród dla uczestników giełdy.

Osoby niepełnosprawne, które poruszają się o kulach, na wózku inwalidzkim lub za pomocą balkonika, mogą skorzystać z bezpłatnego transportu na giełdę. Aby skorzystać z przewozu, należy wcześniej zadzwonić i zarezerwować przejazd tel. 91 42 40 700 - wew. 106 lub 603 083 858.

(g)

Fot. Facebook/PCPR

Komentarze

Niepełnosprawny
Ogromna szkoda, że o gieldzie dowiedzieliśmy się właśnie przed chwilką czytając powyższą notatkę. Wcześniej nie bylo żadnej informacji. Brak plakatów informacyjnych, brak informacji na stronie Gminy Police, brak informacji na stronie Wirtualne Police. Proszę o informację gdzie niepełnosprawni w przyszłości mogą znaleźć takie informacje z wyprzedzeniem, aby móc skorzystać z takich inicjatyw. Notatka na stronie Kurier24 też ukazała się o godz. 22:55 już w porze gdy komputery najczęściej są wyłączone.
2018-12-11 15:18:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie