niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Gdy rodzice pracują...

Gdy rodzice pracują...

Gdy rodzice pracują...
Data publikacji: 2016-05-18 07:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 1694 134022

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. To czas, który uczniowie nie tylko spędzą na wyjazdach, ale część z nich - również w mieście. Gdy rodzice pracują w letnie miesiące, często mają kłopot ze znalezieniem opieki nad swoimi pociechami. Rozwiązaniem mogą być półkolonie. W tym roku organizuje je piętnaście szczecińskich szkół oraz Pałac Młodzieży.

Spośród podstawówek najwięcej, bo aż 210 miejsc (na dwa tygodnie), przygotowano na prawobrzeżu - w SP 74. W tamtej części miasta opiekę półkolonijną organizuje również m.in. SP 37 przy ul. Rydla (165 miejsc), Zespół Szkół nr 1 (należy tu SP 65) - 105 miejsc, Zespół Szkół nr 10 (z SP 44) - 45 miejsc. A jak jest z miejscami na lewobrzeżu? Półkolonie poprowadzi choćby: SP - 7, 16, 18, 35, 48, również Zespół Szkół Specjalnych nr 10 oraz Pałac Młodzieży. W tej ostatniej placówce nabór na półkolonie odbędzie się w formie elektronicznej - zapisy planowane są około 10 czerwca, natomiast na początku wspomnianego miesiąca na stronie internetowej pałacu ukażą się informacje dotyczące tegorocznej oferty, będzie też wtedy można założyć konto. Z zajęć w Pałacu Młodzieży będzie mogło skorzystać 330 dzieci w trzech turnusach - w pierwszym i drugim tygodniu - po 120 uczniów, w trzecim - 90 uczniów.

Warto zaznaczyć, iż półkolonie w placówkach oświatowych są dużo tańsze niż te prowadzone przez komercyjne firmy. W ubiegłych latach były to kwoty ok. 80-150 zł za tydzień. I tak, np. w najbliższe wakacje w SP 74 rodzice zapłacą 80 zł za tydzień zajęć. 

Większość szkół poprowadzi półkolonie w lipcu, a nawet rozpoczną się one 27 czerwca. Jedynymi placówkami, które mają w planach zajęciach półkolonijne w sierpniu są: Zespół Szkół nr 12 przy ul. Kablowej (30 miejsc) oraz ZS nr 16 przy ul. E. Plater (90 miejsc).

Wykaz półkolonii w placówkach oświatowych można znaleźć pod adresem: www.pe.szczecin.pl. ©℗

(MON)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

Wakacje w mieście warto zaplanować wcześniej. Ofertę przygotowują m.in. placówki oświatowe. W tym roku to 15 szkół i Pałac Młodzieży.

Komentarze

Mlodziez przyszloscia Narodu,
Dobrze bylo by... by i Prywatne Firmy jak i roznego rodzaju Biznes... w tych polkoloniach mlodziezy finansowo POMOGLY, za co z gory jako Czytelnik Kuriera - SERDECZNIE DZIEKUJE !!
2016-05-18 12:25:47
Propozycja,
Nie zapomniec rowniez o chlopakach... a dzieci z biednych Rodzin, powinny otrzymac finansowe wsparcie na tego typu polkolonie... z MOPR-u czy Rad Dzielnicowych, gdzie o finansowym wsparciu z Urzedu Miejskiego czy Radnych - juz nie wspomne ! Powinno to byc rowniez celem zmniejszenia "przestepczosci" wsrod mlodziezy... w czasie nadchodzacych letnich wakacji !!
2016-05-18 12:18:59

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie