sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Gdy rodzice pracują...

Gdy rodzice pracują...

Gdy rodzice pracują...
Data publikacji: 2016-05-18 07:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 1538 134022

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. To czas, który uczniowie nie tylko spędzą na wyjazdach, ale część z nich - również w mieście. Gdy rodzice pracują w letnie miesiące, często mają kłopot ze znalezieniem opieki nad swoimi pociechami. Rozwiązaniem mogą być półkolonie. W tym roku organizuje je piętnaście szczecińskich szkół oraz Pałac Młodzieży.

Spośród podstawówek najwięcej, bo aż 210 miejsc (na dwa tygodnie), przygotowano na prawobrzeżu - w SP 74. W tamtej części miasta opiekę półkolonijną organizuje również m.in. SP 37 przy ul. Rydla (165 miejsc), Zespół Szkół nr 1 (należy tu SP 65) - 105 miejsc, Zespół Szkół nr 10 (z SP 44) - 45 miejsc. A jak jest z miejscami na lewobrzeżu? Półkolonie poprowadzi choćby: SP - 7, 16, 18, 35, 48, również Zespół Szkół Specjalnych nr 10 oraz Pałac Młodzieży. W tej ostatniej placówce nabór na półkolonie odbędzie się w formie elektronicznej - zapisy planowane są około 10 czerwca, natomiast na początku wspomnianego miesiąca na stronie internetowej pałacu ukażą się informacje dotyczące tegorocznej oferty, będzie też wtedy można założyć konto. Z zajęć w Pałacu Młodzieży będzie mogło skorzystać 330 dzieci w trzech turnusach - w pierwszym i drugim tygodniu - po 120 uczniów, w trzecim - 90 uczniów.

Warto zaznaczyć, iż półkolonie w placówkach oświatowych są dużo tańsze niż te prowadzone przez komercyjne firmy. W ubiegłych latach były to kwoty ok. 80-150 zł za tydzień. I tak, np. w najbliższe wakacje w SP 74 rodzice zapłacą 80 zł za tydzień zajęć. 

Większość szkół poprowadzi półkolonie w lipcu, a nawet rozpoczną się one 27 czerwca. Jedynymi placówkami, które mają w planach zajęciach półkolonijne w sierpniu są: Zespół Szkół nr 12 przy ul. Kablowej (30 miejsc) oraz ZS nr 16 przy ul. E. Plater (90 miejsc).

Wykaz półkolonii w placówkach oświatowych można znaleźć pod adresem: www.pe.szczecin.pl. ©℗

(MON)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

Wakacje w mieście warto zaplanować wcześniej. Ofertę przygotowują m.in. placówki oświatowe. W tym roku to 15 szkół i Pałac Młodzieży.

Komentarze

Mlodziez przyszloscia Narodu,
Dobrze bylo by... by i Prywatne Firmy jak i roznego rodzaju Biznes... w tych polkoloniach mlodziezy finansowo POMOGLY, za co z gory jako Czytelnik Kuriera - SERDECZNIE DZIEKUJE !!
2016-05-18 12:25:47
Propozycja,
Nie zapomniec rowniez o chlopakach... a dzieci z biednych Rodzin, powinny otrzymac finansowe wsparcie na tego typu polkolonie... z MOPR-u czy Rad Dzielnicowych, gdzie o finansowym wsparciu z Urzedu Miejskiego czy Radnych - juz nie wspomne ! Powinno to byc rowniez celem zmniejszenia "przestepczosci" wsrod mlodziezy... w czasie nadchodzacych letnich wakacji !!
2016-05-18 12:18:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie