sobota, 06 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Gawłowski startuje z poparciem Wałęsy

Gawłowski startuje z poparciem Wałęsy

Gawłowski startuje z poparciem Wałęsy
Data publikacji: 2019-09-04 11:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-09 14:15
Wywietleń: 1218 412668

Zarejestrowany we wtorek (3 września) Komitet Wyborczy Wyborców Demokracja Obywatelska ma jednego kandydata. To Stanisław Gawłowski, długoletni poseł Platformy Obywatelskiej, który bez oficjalnego poparcia swej partii ubiega się o mandat senatora w koszalińskim okręgu wyborczym nr 100.

Poseł uzyskał blisko 10 tysięcy podpisów do rejestracji własnego komitetu. Mandatu zaufania udzielił mu podpisem sam Lech Wałęsa. Poparciem obdarzyli go też samorządowcy i zaprzyjaźnieni mieszkańcy regionu koszalińskiego.

– Mówili mi: „Nie możesz odpuścić, musisz walczyć, bo nie PiS-owska prokuratura ma decydować o układzie list i o tym, kto będzie wybrany do przyszłego parlamentu” – powiedział kandydat na senatora, który ma siedem zarzutów prokuratorskich z powodu tak zwanej afery melioracyjnej.

Stanisław Gawłowski idzie samodzielnie do wyborów z hasłem: „Skuteczny dla regionu”, które zapewniło mu sukces w poprzednich kampaniach, ale do izby niższej parlamentu. Często wracał do przeszłości. Nieskromnie przypomniał, że spotkanie z dziennikarzami nieprzypadkowo odbywa się przy Filharmonii Koszalińskiej, bo to on namówił ówczesnego prezydenta miasta Mirosława Mikietyńskiego do starań o powstanie obiektu. Również podstrefa ekonomiczna, rekreacyjna Wodna Dolina czy droga ekspresowa S6 na całej długości uznaje przykłady własnej determinacji i uporu, podobnie jak modernizacja szpitala wojewódzkiego w Koszalinie.

W przypadku pomyślności w wyborach 13 października br. S. Gawłowski zapowiedział dalsze starania o nowe inwestycje w regionie, bo – jak dodał – pustą deklaracją są obiecanki PiS-u odnośnie pomyślnego zakończenia przetargu na budowę S11 na odcinku z Koszalina do Bobolic. To nie jedyne plany na przyszłość.
– Następna kadencja parlamentu będzie ekokadencją, a niewielu ludzi zna się na sprawach ochrony środowiska – przekonywał obecny poseł PO, który w przeszłości pełnił funkcję wiceministra środowiska. ©℗

Tekst i fot. (m)

 

Komentarze

Zdzifko
Mowili my nie mozesz odpuscic. Staszek oni cie na mine wsadzili
2019-09-05 15:15:47
zdjęcie
Hostesy ? - mogą być , ten facio niepotrzebnie je zasłonił !
2019-09-05 11:45:32
PO-dsumowanie...
Tak jeden jak i drugi juz sie tylko walesa... i nic nowego juz im z tego - Nie wyjdzie ??
2019-09-04 23:33:58
wc
tej po prawej siusiu się chce bo tak ułożyła nogi...
2019-09-04 22:42:29
POszust
swój swego poparł .\Ten sam poziom etyki
2019-09-04 19:42:13
seksistowski i rasistowski
jest ten Gawłowski - mam nadzieję że mieszkańcy Koszalina nie będą musieli się wstydzić swojego wyboru... wyborco pamiętaj że ponosisz współodpowiedzialność za czyny i działania tych na których głosujesz i właśnie dlatego powinno się głosować tylko na tych za których bierzemy współodpowiedzialność.
2019-09-04 19:05:12
Antoni
Gość ma grube zarzuty a taki Wałęsa zblaznia się i popiera Stasia. No ja pierdziele. Lech powinien ściągnąć koszulkę i pójść na wolne, ewentualnie jakieś badania.
2019-09-04 17:30:14
Wilanów
Bolesław udzielił poparcia?To z pewnością uczciwy człowiek.
2019-09-04 17:19:51
Do paki, a nie do parlamentu
Co za bezczelność...
2019-09-04 16:37:05
Żałość. Okropność.
.
2019-09-04 16:04:28
Były wyborca PO
Znakomita wiadomość,Lechu ze swoim elektoratem w koszalińskim kierującym poparcie dla Staszka gwarantuje dobry wynik.To musiały być trudne rozmowy z Lechem. Spory programowe może były niewielkie : likwidacja PiS , likwidacja IPN, likwidacja CBA, likwidacja likwidacja likwidacja.Bardziej są interesujące różnice światopoglądowe na temat równości płci ( brak chłopców na zdjęciu czyli zachwiany parytet) a to bardzo ostro traktuje Lechu.Tylko powinno być zdjęcie z Lechem na bilbordach.Najlepiej na skuterach wodnych albo w jacuzzi.Takie podkreślenie związków z wodą i wybrzeżem
2019-09-04 15:09:27
Facet PO prostu...
"Wykorzystuje" do Swoich PO-litycnych Celow... te mlode i niezorientowane ( miejmy nadzieje ze juz 18-letnie ?/! ) dziewczyny, bo widocznie i ta droga... chce sie jeszcze choc troche "po-odmladzac" ??
2019-09-04 14:33:58
supremacja białej rasy
Panie Gawłowski, gdy patrzę na te dziewczyn za panem, to się zastanawiam dlaczego pan taki uwsteczniony i zamknięty. Proszę brać przykład z burmistrza Londynu, który niedawno gościł w Danzig razem z kilkuosobową delegacją młodych londyńczyków. Tylko jedna dziewczyna była biała (taka angielska rzekł bym) reszta była "egzotyczna" (cyt. za pana koleżanką Dulkiewicz). Takie są teraz trendy! Przecież pan i pana POplecznicy opowiadacie się za inną Polską. Taką nowoczesną, otwartą, wielokolorową, multikulturalną, bez historii i tradycji za to z przyszłością... Zabrakło konsekwencji czy odwagi w manifestowaniu swoich poglądów?
2019-09-04 14:22:12
Klara
O wynik jestem spokojna
2019-09-04 14:17:44
Dobre hasło !
"Region , to ludzie ". Nasi ludzie ?
2019-09-04 13:05:18
Jakieś nie równe te czirliderki.
Jedna ma zgrabną lewą nogę.
2019-09-04 12:19:20
czytam
NO, no - SAM Lech ! Wart jeden drugiego !Różnych już prezydentów mieliśmy i senatorów !Naród wytrzymały !
2019-09-04 12:17:27
Niezłe jaja!
Wrota sztormowe z poparciem TW SB Bolka.
2019-09-04 12:07:45
Wymienia wszystko inne
Tylko nie az 7 roznych Zarzutow Prokuratorskich... z czasow Swoich PO-wskich "przekretow" ! A "Bolek" jak zwykle: "nie chcem" ale muszem dalej tych z Lewej PO-pierac !! A wiec: tak dlugo jak Prokuratura rozpatruje Zarzuty i "machlojki"... to Face ze zdjecia - nie powinna miec Prawa nawet w Kandydowaniu... tak do Sejmu jak i Polskiego Parlamentu !!
2019-09-04 12:07:24
Adam
Skąd te panienki na drugim planie???
2019-09-04 11:47:24
Olek
Gdybym był donosicielem SB, również poparł bym złodzieja. Gdzie znajdę kolegę-szuję równą sobie?
2019-09-04 11:33:07
fff
gdzie koledzy z PO ? za plecami dziewczyny nieznane
2019-09-04 11:30:51
Bolesław
Ale oczywiście chodzi o Lecha Wałęsę, czyli nowego zięcia legendarnego elektryka?
2019-09-04 11:17:20