środa, 19 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Gawłowski: Kandyduję i mam świadomość, że ataki na mnie będą potęgowane

Gawłowski: Kandyduję i mam świadomość, że ataki na mnie będą potęgowane

Gawłowski: Kandyduję i mam świadomość, że ataki na mnie będą potęgowane
Data publikacji: 2019-09-03 14:20
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-09 14:37
Wywietleń: 1239 412607

Ta decyzja jest nadzwyczaj trudna. Mam w pełni świadomość, że przez następne ileś tygodni ataki PiS-u na mnie i na moja rodzinę będą tylko i wyłącznie potęgowane – powiedział we wtorek w Koszalinie Stanisław Gawłowski, oficjalnie ogłaszając swój start w wyborach do Senatu.

We wtorek podczas konferencji prasowej w Koszalinie Stanisław Gawłowski poinformował oficjalnie, że startuje do Senatu z okręgu nr 100.

- Ostateczną decyzję w tej sprawie podjąłem niespełna dwa tygodnie temu namawiany przez bardzo, bardzo dużą grupę znajomych, przyjaciół, ludzi, którzy gdzieś spotykani na ulicy, mówili, nie możesz odpuścić, musisz walczyć, nie możesz powiedzieć, że pisowska prokuratura, prokuratura Ziobry czy wprost Ziobro jako prokurator będzie decydował o kształcie, układzie list. Będzie decydował o tym, kto w Polsce ma prawo kandydować w wyborach do parlamentu – powiedział Gawłowski.

Zaznaczył, że ta decyzja "jest nadzwyczaj trudna". - Mam w pełni świadomość, że przez następne ileś tygodni te ataki PiS-u będą na mnie tylko i wyłącznie potęgowane. Na mnie i na moją rodzinę – mówił poseł PO mijającej kadencji i były sekretarz generalny Platformy.

Podkreślił, że nie chce by ten atak prowadzony na niego w jakikolwiek sposób obciążał jego przyjaciół z KO, z szeroko rozumianej opozycji, dlatego o mandat senatora ubiegać się będzie z własnego Komitetu Wyborczego "Demokracja Obywatelska".

Powiedział, że nie odcina się od KO, ani ta nie odcina się od niego. - Jestem cały czas członkiem Platformy Obywatelskiej, (...) jestem członkiem klubu parlamentarnego PO, w Sejmie przewodniczącym komisji ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa. Natomiast (...) wiem, jak brutalna będzie kampania w wykonaniu PiS-u i jeżeli ma być brutalna z mojego powodu, nich się koncentruje na mnie – zaznaczył.

Dodał, że tym, co przekonało go ostatecznie do startu w wyborach było zebranie ok. 10 tysięcy podpisów poparcia. - Jedną z osób, która w sposób symboliczny podpisała listę poparcia, jest Lech Wałęsa. Najbardziej znany Polak na świecie, człowiek, który zdobył zaufanie całego świata demokratycznego, człowiek, który został wyróżniony Pokojową Nagrodą Nobla – zaznaczył Gawłowski.

W ocenie Gawłowskiego, gdyby wycofał się z życia publicznego, nie oznaczałoby to, że "PiS wycofa się z ataku na innych ludzi". - Po mnie by zaatakowano Neumanna, Brejzę, a myślę, że do końca wyborów ta lista będzie znacząco dłuższa – mówił.

Podkreślił, że nie ma powodu do wstydu. - Jestem dumny z tego. co przez lata przez swoje lata robiłem – powiedział. Dodał, że choćby miejsce konferencji, budynek Filharmonii Koszalińskiej powstał dzięki jego determinacji. - To ja najpierw namówiłem ówczesnego prezydenta Mikietyńskiego, potem marszałka, że warto ten obiekt wspierać. Takich miejsc, tutaj w Koszalinie i w regionie jest bardzo dużo – powiedział Gawłowski.

Wymienił przy tym m.in. Strefę Ekonomiczną, Wodną Dolinę i drogę S 6. - Elżbieta Bieńkowska na jednej z konferencji mówiła, że to moja determinacja, mój upór i uzasadnienia spowodowały, że S 6 w całości została wpisana na listę inwestycji, ogłoszono przetargi na budowę całości S 6 – podkreślił Gawłowski. Dodał, że "to PiS unieważnił przetargi z Koszalina do Gdańska".

Poseł PO powiedział, że chce nadal wspierać region koszaliński. - Mam świadomość, że ta następna kadencja to będzie ekokadencja. Będzie dotyczyła tych wszystkich zmian, które obejmują ochronę środowiska. (...) Muszą to robić ludzie, którzy się na tym znają, ja się na tym znam, jestem specjalistą – powiedział, przypominając, że był sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska i pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej w NFOŚiGW.

Koalicja Obywatelska nie wystawiła swojego kandydata w okręgu wyborczym nr 100. Senator kończącej się kadencji Piotr Zientarski jest "jedynką" KO w wyborach do Sejmu w okręgu nr 40. Na kilka dni przed rejestracją listy zastąpił wcześniej proponowanego przez koalicję na lidera w okręgu koszalińskim Sławomira Nitrasa. Ten ostatecznie otworzy listę KO do Sejmu w okręgu szczecińskim.

Kandydata do Senatu w okręgu koszalińskim nie wystawiły także lewica i PSL-KP. Zrobiło to natomiast Prawo i Sprawiedliwość. Kandydatem na senatora tej partii jest dyrektor koszalińskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Krzysztof Nieckarz.

Stanisław Gawłowski jest jednym z oskarżonych w tzw. aferze melioracyjnej. Akt oskarżenia do szczecińskiego sądu wpłynął 4 lipca. Chodzi o nieprawidłowości przy 26 inwestycjach realizowanych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie.

W sprawie występuje łącznie 32 oskarżonych, z których ośmiu złożyło wnioski o dobrowolne poddanie się karze. Łącznie postawiono oskarżonym blisko 100 zarzutów. Te najistotniejsze dotyczą łapownictwa i tzw. prania brudnych pieniędzy.

(PAP)

Fot. Ryszard Pakieser 

Komentarze

Wredna gęba
Buc i tyle ma czelność startować! Bez honoru jak większość z PO! Jeszcze sobie przypisuje że dzięki niemu powstał budynek Filharmonii Koszalińskiej... Ciekawe, co z tego miał, skoro się tak gorliwie angażował? Jak Koszalin go wybierze to ja wam współczuje!!!
2019-09-04 10:09:04
WIKING
Oto ofiara własnej zachłanności....a teraz chce schować się za immunitetem....miernota
2019-09-04 09:04:17
Ten to
Nie może przestać się nachapać. Ale apetyt rośnie w miarę konsumpcji...
2019-09-04 08:28:49
KO nie popiera pana Stanisława
ale nie wystawia kontrkandydata. To znaczy: "pan Stanisław to nasz człowiek, ale wstyd się przyznać".
2019-09-04 08:22:06
-
To dobrze, że ma świadomość i zdaje sobie sprawę z tego, że pewne osoby powinny na zawsze zniknąć z przestrzeni publicznej i zająć się uczciwą pracą, o ile w ogóle potrafią.
2019-09-04 07:33:57
Główny kadrowy UM Ino
Gawloski sie zna wiec i Wałęsa go zna i Brejzy Krejzy znają go też, znany jest rowniez w areszcie w Szczecinie. Ludzie głosujcie na niego, bo jak nie to kasy nie dostanę za wpisy.
2019-09-04 01:53:41
Stasiu, Stanislawíe
Nie zastawiaj czy nie "zaslaniaj" sie teraz Rodzina... szukajac jakiegos "ew. ratunku"...?? Gdyz: jak sie okaze ze zawiniles - to tylko Cela +
2019-09-04 00:24:42
Odp... do godz. 20:26:15
Klamco ! Z ciebie "stary pisior" - jak z Nas "starzy po-stkomunisci" ?? Gdzie juz cala Polska w Was sie smieje... POKO-nywani O.....i i Z........e !!
2019-09-03 21:41:19
Były wyborca PO
Stanisławie nie sądzę by ktoś ciebie atakował,tak tobie złe ludzie mówią że ciebie będzie ktoś atakował.To wilki byłyby jakieś a nie ludzie.Ja myślę że ludzie zamiast ciebie atakować będą się pytać o program.Jaki program niesiesz do senatu izby refleksji i pełnej dostojnych senatorów
2019-09-03 21:35:09
romeczek
To jest chore ze kazdy kryminalista moze byc nawet Prezydentem.!!
2019-09-03 21:11:06
@ cdn
Tęskno za PZPR, a może dyktaturą i słusznie minioną epoką ?? Zapraszamy na Białoruś ,Rassiję, Ukrainu tylko pamiętaj bilet w jedną stronę dostaniesz ( gratis ode mnie)... Uszanuj wolę innych !! PISI sekciarzu!
2019-09-03 21:10:19
stary pisior
Stasiu ,Stanisławie jak Ty mi imponujesz.
2019-09-03 20:26:15
cdn
To jeszcze jeden dowod ,ze doglebna reforma sadownictwa jest niezbedna.Prawda lemingi dracy mordy i palacy swieczki od zydowskiego grandziarza sorosa?
2019-09-03 20:23:19
Jazon
To ten pan jeszcze na wolności?
2019-09-03 20:13:50
To jest demokratyczne państwo prawa ??
Tak samo poddaje się "weryfikacji wyborców" , jak Kuchciński z PIS...przykład od rządzących !! Nie popieram.
2019-09-03 19:44:27
Typek
Gość nie ma honoru typowy koryciarz którego miejsce jest w kiciu a nie w sejmie czy senacie
2019-09-03 19:10:40
naiwny
gdyby były materiały to należy delikwenta osądzić i na początek kaszubska28. mnie juz dawno by usadzili skromnego,a tu tyle pisania,opowiadania a na koncu senator do ogrzewaniaławy
2019-09-03 19:01:05
My
Brawo Staszek!Tak się startuje tak się rozgrywa lokomotywy.Mamy nadzieję że opublikujesz książkę czy ten poradnik jeszcze przed wyborami.Bądź fighterem pani premier Małgorzaty Kidawy Błońskiej!
2019-09-03 18:39:11
CBA
Immunitet piechotą nie chodzi...
2019-09-03 18:37:03
guciu
Mam zaniki świadomości nisz waisz nisz nie rozumiem nie mowa !?
2019-09-03 18:29:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

kondolencje

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie