sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Oto ostateczne listy Platformy

Oto ostateczne listy Platformy

Oto ostateczne listy Platformy
Data publikacji: 2019-09-03 15:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-09 14:33
Wywietleń: 2333 412547

Zachodniopomorska Platforma Obywatelska zarejestrowała swoich kandydatów w wyborach do Sejmu i Senatu. W stosunku do pierwotnego składu list doszło do kilku zmian.

I tak w okręgu szczecińskim do Sejmu kandydują: posłowie Sławomir Nitras, Arkadiusz Marchewka, Norbert Obrycki, radny wojewódzki Artur Łącki, Magdalena Filiks z Komitetu Obrony Demokracji, senator Grzegorz Napieralski, radna ze Świnoujścia Elżbieta Jabłońska, wiceprzewodnicząca sejmiku Teresa Kalina, Robert Sucharzewski z Zielonych, radny Goleniowa Wojciech Łebiński, Marek Stankiewicz ze stargardzkiego Polskiego Czerwonego Krzyża, wiceprzewodniczący sejmiku Zbigniew Chojecki, samorządowiec Zygmunt Siarkiewicz, nauczycielka Lidia Lalak - Szawiel, radny powiatu gryfińskiego Hubert Andrych, wicestarosta powiatu pyrzyckiego Wiktor Tołoczko, społecznik Piotr Rębacz, Wioletta Drzewińska z zarządu powiatu myśliborskiego, radny Polic Damian Walczak, pisarka Dorota Schrammek, działaczka społeczna Elżbieta Zielinkiewicz, społeczniczka Maria Schneider oraz poseł Piotr Misiło. 

Listę miał otwierać Marchewka, musiał jednak ustąpić Nitrasowi, którego wcześniej ogłoszono jako lokomotywą listy koszalińskiej. Na liście nie ma też, wbrew pierwotnym zapowiedziom, posłanki Zofii Ławrynowicz, radnej Edyty Łongiewskiej - Wijas oraz Michała Marcinkiewicza, doradcy wicemarszałek Sejmu.

Kandydaci w okręgu koszalińskim to: senator Piotr Zientarski, sekretarz Koszalina Tomasz Czuczak, poseł Marek Hok, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Koszalina Barbara Grygorcewicz, poseł Paweł Suski, działacz społeczny Adam Ostaszewski, radna wojewódzka Elżbieta Karlińska, starosta powiatu choszczeńskiego Wioletta Kaszak, radny powiatu drawskiego Jacek Kozłowski, działacz samorządowy Marek Firkowski, Marcin Urbaniak z Zielonych, radna Karlina Danuta Butrym, działaczka samorządowa Małgorzata Leśniewska, nauczycielka Anna Bańkowska oraz radny powiatu szczecineckiego Jerzy Hardie - Douglas.

Senator Tomasz Grodzki, posłanka Magdalena Kochan oraz Janusz Gromek, członek zarządu województwa, to kandydaci do Senatu.

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

Na zdjęciu: Sławomir Nitra (po prawej) i Arkadiusz Marchewka, czyli numer jeden i numer dwa na liście szczecińskiej PO.

 

Komentarze

Gryfin
Ten z Gryfina masakra...
2019-09-04 08:28:03
Ico
Jeden wódz,jedna partia ,jeden naród -to już było ,teraz czas na zmiany
2019-09-04 08:19:36
PO
Pan Litwiński ma mój głos
2019-09-04 08:10:53
yyy
ehhh..., jak patrzę na nitrasa.
2019-09-04 08:08:41
Monia
radny Goleniowa Wojciech Łebiński to równocześnie dyrektor w urzędzie marszałkowskim u Geblewicza.
2019-09-04 07:47:55
Paszoł
Komuna już była i zostawiła Polskę taką, że do dziś musi się odradzać i podnosić z kolan. Po co więc wracać do osób, które przyczyniły się do tamtego stanu?
2019-09-04 07:33:08
Emilia
Wspaniała drużyna która osiągnie zwycięstwo.Pani Premier Małgorzata jest gotowa uformować rząd.Na pewno w rządzie znajdą się osoby ze Szczecina
2019-09-04 06:01:59
Wg. Prawa i Sprawiedliwosci...
Uczestniczyc w Komisjach i przypilnowac Wyborow - by tak PO-stkomunisci jak i po-zostale Lewactwo i tych Wyborow... Nie PO-falszowali ?/!!
2019-09-04 00:15:41
Program Pierwsza Praca
@Zlekceważony KOD pełna zgoda w sprawie pani Magdaleny, ale nie przestajemy trzymać kciuków, że się w końcu uda posadę uzyskać.
2019-09-03 22:39:38
Antoni
Pracuję z dużą społecznością i muszę przyznać, że osoby popierające akurat PO, są bardzo ukierunkowane w swych poglądach i nie ma opcji, żeby cokolwiek im wmówić. Są tak jakby przesmiewczy w stosunku do PiS przede wszystkim ale i nie tylko. W drugą stronę aż tak dużej nienawiści nie widzę. Tutaj jest podobnie, drwią z innych, nie uznając ich wolnej wypowiedzi. Skąd taka dysproporcja?
2019-09-03 22:04:53
Pamietajac Krwawe lata... 1956, 1970 -71, 1980 - 90...2015
To: PO-gonic precz te KO-munistyczno / PO-stkomunistyczne resztki... tak ze Szczecina jak i calego Wojewodztwa !!!
2019-09-03 22:04:31
ptak
Oni też chcą polatać
2019-09-03 21:32:03
xxx
O jak dobrze ze Madzia dostala w koncu jakieś miejsce do senatu. Brakuje tylko jeszcze Kijowskiego.
2019-09-03 21:12:57
krotko
Jezeli ten dzban nitras dostanie sie do sejmu to bedzie tylko potwierdzenie kompromitacji zach-pomorza.
2019-09-03 20:42:06
Jazon
To ten pan dostał przepustkę z psychiatryka?
2019-09-03 20:16:48
burak
ten smieszny marchewka z marchewka w ręku latał po dozynkach w Baniach. pogoniliśmy gościa!!!!!!!!!!!!!!!!!
2019-09-03 20:10:21
Raz zdobytej władzy.....
Nie po to doszliśmy do władzy by ją wam teraz oddać ;-) i co nam zrobicie-? Ktoś kiedyś mówił-nie ważne kto na kogo głosuje,ważne kto liczy głosy i jest szefem wszystkich szefów KW.Czy mamy z kim przegrać-? nie sądzę.
2019-09-03 19:59:20
Do wyborców ..
Wszystkim, którym leży na sercu wolność , demokracja i szacunek w polityce międzynarodowej proszeni są o nie głosowanie na konkretna osobę , ale antysystemowo czyli na wszystkich oprócz PIS. PIS walczy z "komuną" , a chce dyktatury KACZORA WRAZ Z RYDZOLEM !! Szkoda naszego życia i czasu na kolejną kadencję. Mogę tą tezę uargumentować i obronić , ale wiem ,że człowiek z natury leniwy nie przeczyta...
2019-09-03 18:24:03
tylko litwiński
jakbym był wyborcą PO to głosowałbym na Litwińskiego , który został przy swoich poglądach i dlatego startuje z PIS.PO to teraz zwykli koryciarze .całe 4 lata płazczą , skarżą się że zostali odsunięci od koryta.Dziwne że są ludzie którzy popieraja takich płaczków w dodatku w regionie który popadł za ich czasów w biedę.
2019-09-03 18:20:03
Prawdziwa Lewica
Widzimy ich w tęczowym orszaku na marszu tolerancji miłości i równości 14 września?
2019-09-03 17:42:43
Ostatnie POdrygi.
.
2019-09-03 17:38:27
Zlekceważony KOD.
Dopiero 5 miejsce dla Magdaleny Filiks to skandal. Przyjdzie czas , że PO będzie jeszcze potrzebowała KOD. Wtedy wam przypomnimy listę do sejmu. @ wolne miasto Szczecin - co ty palisz kolego ? takie teksty to nawet w przedszkolu nie przejdą.
2019-09-03 17:13:48
wielkim kłamstwem.
Przed laty poseł Sławomir Nitras zarzucił Teresie Lubińskiej, kandydatce PiS na prezydenta Szczecina, że będąc wiceministrem finansów, umorzyła posłowi Samoobrony 300 tys. zł długu. Wszystko okazało się wielkim kłamstwem. Nitras przegrał dwa procesy sądowe w tej sprawie.
2019-09-03 17:03:14
dokonania ?
Co Nitras zrobił dobrego dla regionu? Jakoś nie jest znany ze swoich dokonań tylko z zadym z Sejmie!!
2019-09-03 16:56:58
Wolne miasto Szczecin
Ale jakie to ma znaczenie-cel jest tylko jeden dla każdego prawdziwego patrioty i miłującego wolność,demokrację ( nie tę fałszywą )oraz Konstytucję-zagłosować na kogokolwiek byle nie na reżimową partię.PiS w naszym mieście,naszym województwie nie ma co szukać,to powszechnie sprawa oczywista,ale tu chodzi o nasz Kraj o Polskę o naszą wolność i przyszłość.Czas okupacji musi się skończyć.
2019-09-03 16:47:44
wyborcy
Kto tu ma na kogo głosować?Pani Magdalena do izby zadumy i refleksji?Inny Magdalena chce z piątego miejsca coś ugrać?Lokomotywa wszystko fajnie ustawił a Staszek wszystkich ich trzyma w garści
2019-09-03 16:39:21
;-)
M.Marcinkiewicz to od lat sie w polityke nie angazuje i nie wiem czy nie mieszka w Warszawie wiec dla miasta Szczecin to marny bylby wybor, najlepiej głosować na Magdalene Filiks -nr 5 - szczęśliwa piątka :) to najlepszy kandydat z listy który nigdy w polityce jeszcze nie był ale robi od lat duzo dobrego w obronie demokracji i prawo obywatelskich
2019-09-03 16:11:05
Miernoty , donosiciele , cwaniacy.
To lista ludzi , którzy nie potrafią nic uczciwego zrobić. Za to dobrzy są w donoszeniu , intrygach i "kręceniu lodów". Dla nich najważniejsza jest kasa. Oczywiście państwowa. Doić , ile się da - to ich życiowe motto. Do sejmu dostanie się na pewno pierwszych trzech , może czterech kandydatów. Największą przegraną może być najbardziej dynamiczna z nich czyli Magdalena Filiks. Dostała 5 miejsce . To miejsce najgorsze z możliwych. KOD został zlekceważony przez PO.
2019-09-03 16:02:16
utrzymanki
To już po robocie: ustawili się na listach i 4 lata spokoju!
2019-09-03 15:47:36
Pati
Nitras oprócz robienia z siebie błazna nic w sejmie nie zrobił. Nie dba o region, nie dba o Szczecin. Po co nam taki reprezentant w sejmie. Szkoda czasu. PO by w końcu dała jakiegoś poważnego człowieka który jest coś w stanie dla Szczecina załatwić.
2019-09-03 15:41:48
sta
Kto kandyduje do senatu z kręgu nr 100(Koszalin)?
2019-09-03 15:32:54
Aro
Ja tych ludzi nie znam. Co oni dobrego dla regionu. I mam na nich głosować.
2019-09-03 15:26:44