Poniedziałek 17 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Gangsterskie porachunki zatrzymane [GALERIA]

Data publikacji: 2018-07-12 11:33
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-04 22:45
Gangsterskie porachunki zatrzymane
Fot. CBŚP  

Zatrzymano cztery osoby podejrzane o działalność w grupie przestępczej - dwie z nich mogły dowodzić gangiem. Akcję przeprowadzili funkcjonariusze szczecińskiego Centralnego Biura Śledczego Policji.

Wśród tych osób dwie podejrzane są o kierowanie grupą przestępczą. Funkcjonariusze zajęli noże, maczety, pałki, siekiery oraz paralizator. Śledztwem kieruje szczeciński wydział Prokuratury Krajowej.

Policjanci ze szczecińskiego oddziału CBŚP na początku tygodnia - w związku ze sprawą - zatrzymali podejrzane osoby. Ze wstępnych ustaleń wynika, że gang mógł działać od 2015 do 2017 roku na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Jak informuje CBŚP "zatrzymani podejrzani są o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz o rozboje, wymuszenia rozbójnicze oraz pobicia". Ze wstępnych ustaleń wynika, że przestępstwa były kierowane wobec członków innych grup przestępczych, które mogły stanowić zagrożenie dla gangu.

Łącznie policjanci zatrzymali 4 osoby, w tym 3 Polaków i jednego obywatela Ukrainy. W szczecińskiej Prokuraturze podejrzani usłyszeli zarzuty udziału w gangu, rozbojach, usiłowaniach wymuszenia rozbójniczego, pobicia. Dwie z tych osób podejrzane są o kierowanie grupą.

Wobec dwóch liderów i dwóch podejrzanych prokurator skierował do sądu wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania. W piątek sąd uwzględnił wnioski prokuratury i tymczasowo aresztował wszystkich podejrzanych.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

W akcji uczestniczyli również funkcjonariusze z gorzowskiego i poznańskiego oddziału CBŚP.

(KaNa)

Na zdjęciu: Zabezpieczone zostały noże, maczety, pałki teleskopowe, skiery oraz paralizator.

Fot. CBŚP

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

x
2019-05-02 22:43:46
to paralizatora i maczety nie można posiadać w polsce.?
Pytanie:
2018-07-12 23:57:41
A czy MOPS lub MOPR wyplacaly jeszcze miesieczne Zasilki...?? Chyba ze juz i wczesniejsza Renta Chorobowa... byla zalatwiona ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA