Wtorek 07 lutego 2023r. 
REKLAMA

Gala Wolontariatu PCK - wyróżnieni za bezinteresowną pomoc

Data publikacji: 2022-12-03 19:13
Ostatnia aktualizacja: 2022-12-05 13:51
Gala Wolontariatu PCK - wyróżnieni za bezinteresowną pomoc
Fot. Twitter - Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski; @BoguckiZbigniew  

Gala Wolontariatu Polskiego Czerwonego Krzyża odbyła się w sobotę w Szczecinie. Stała się okazją do uhonorowania właśnie tych, którzy bezinteresownie angażują się w pomoc innym.

- Ostatnie dwa lata okazały się ogromnym wyzwaniem dla wolontariuszy i pracowników Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie - zwraca uwagę Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski, który współfinansował galę. - Wyzwaniem była pandemia, a obecnie szczególna pomoc kierowana do obywateli Ukrainy.

Zachodniopomorskie PCK od początku wojny zaangażowane jest w organizację transportów żywności oraz artykułów pierwszej potrzeby zarówno dla uchodźców przebywających w Polsce, jak i do placówek Ukraińskiego Czerwonego Krzyża. Pomoc została wydano 24 tys. uchodźcom przebywającym w woj. zachodniopomorskim. Były to pakiety z żywnością, kosmetykami, środkami higieny osobistej. Przygotowano 10 transportów z pomocą humanitarną (ponad 65 ton), ale też udzielane było schronienie w placówkach tymczasowego pobytu.

W organizowanie pomocy zaangażowanych jest obecnie 118 wolontariuszy akcyjnych. W sobotę uroczyście dziękowano im za to bezinteresowne wspieranie - wręczono odznaczenia, nagrody rzeczowe i okolicznościowe dyplomy.

Wolontariuszom gratulował m.in. wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

(sag)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Niko
2022-12-05 13:42:19
Bo może tylko przyjaciele pomagali króliczkowi ?
Koko
2022-12-04 16:31:30
PCK wyróżnił tylko przyjaciół króliczka 😔

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA