niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Odśnieżają, ale stopniowo

Odśnieżają, ale stopniowo

Odśnieżają, ale stopniowo
Data publikacji: 2016-01-18 20:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:52
Wywietleń: 2070 103416

Skoro jest infrastruktura to chcemy z niej korzystać - z takiego założenia wychodzą szczecińscy rowerzyści. Żeby to jednak było bezpieczne ścieżki rowerowe muszą być odśnieżone. Miasto część usuwania śniegu z tras dla rowerów wpisało do umowy z Remondisem, a część odśnieża własnymi siłami.

Kilkunastocentymetrowa pokrywa białego puchu dała się we znaki nie tylko kierowcom i pieszym, ale także rowerzystom. W centrum Szczecina można było zobaczyć jak odśnieżana jest ścieżka rowerowa na zmodernizowanej alei Niepodległości. Za to prostopadła do niej trasa na placu Żołnierza cała była pokryta śniegiem.

- W poniedziałek odśnieżaliśmy aleję Niepodległości, we wtorek zajmiemy się placem Żołnierza - informuje Dariusz Wołoszczuk z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Te prace robimy w ramach działań interwencyjnych naszym sprzętem i z udziałem naszych pracowników. Część ścieżek jest odśnieżana w ramach umowy jaką mamy na przykład z firmą Remondis.

To, która ścieżka jest oczyszczana ze śniegu, a która nie decyduje kolejność, a nie jak podejrzewał jeden z naszych Czytelników nawierzchnia (trasa w alei Niepodległości jest asfaltowa, na placu Żołnierza z polbruku).

- Dla naszego urządzenia nie ma znaczenia jaka to jest nawierzchnia - zapewnia Wołoszczuk. - To faktycznie kombajn wielofunkcyjny, latem sprząta liście, zimą można zamontować do niego pług i zbierać śnieg. (sz)

 

Na zdjęciu: Nowoczesny kombajn sprzątający czyścił w poniedziałek ścieżkę na al. Niepodległości.

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

qwerty
No własnie a co z droga rowerowa na Ku Słońcu, dlaczego nie jest odśnieżana? skoro inne ścieżki rowerowe są odśnieżone, np na taczaka. Albo odsniezamy wszystkie wazne sciezki rowerowe, a ta na ku sloncu to takich się zalicza. Albo wcale zgodnie z zasada zimą rowerem się nie jezdzi lub miasto t nie wieś.... badzmy konsekwentni albo tak albo tak
2016-01-20 22:55:23
Gość
W niedzielę wieczorem (21:30), na ul. ul. Przyjaciół Żołnierza i Krasińskiego "wylizane" do czerwonego asfaltu były ścieżki rowerowe, a na chodnikach, obok nich - lodowisko. Nie ma to jak lobby rowerowe :(((
2016-01-19 06:35:25
witek
odsniezaja stopniowo--kasuja jeszcze nie zaparkowales juz masz zawiadomienie
2016-01-19 03:29:52
mieszkaniec
Musicie kupić sobie rowery bo nic nie wywalczycie :) taka władza takie miasto :) i jak tu nie kochać ekologię nawet w brew zdrowemu rozsądkowi który jest cenniejszy niż stołek ...
2016-01-18 21:34:50
mieszkanka okolic Szczecina
W Szczecinie chodniki, a Starostwo Powiatowe w Goleniowie jest chyba na urlopie, bo nie wiedzą co się dzieje na drogach powiatowych. Proponuję przejechać się włodarzom powiatu drogą numer 0701Z. Tą drogą jeżdżą między innymi autobusy z dziećmi do szkoły w Kliniskach. A gdzie bezpieczeństwo ?!
2016-01-18 20:13:33
Ja
No to Super !! Miasto odsnieża ścieżki rowerowe , ludzie na chodnikach łamią sobie nogi i ręce a SM zakłada blokady na zakazach postoju; tramwaje i autobusy kursują nie w/g rozkładów jazdy ale zgodnie ( ;) ) z wyświetlaczami na przystankach, inwestycja tramwajowa za 34mln. stoi bo puszczają spawy na torach po 3 miesiącach, rozpada się wyspa bo za mało piachu nawieziono... Szczecin ; Brawo ! Lotnisko Radom przy Was to pikuś !
2016-01-18 19:35:38
xyz
A kiedy droga rowerowa na Ku Słońcu?
2016-01-18 19:27:05

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie