sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Odśnieżają, ale stopniowo

Odśnieżają, ale stopniowo

Odśnieżają, ale stopniowo
Data publikacji: 2016-01-18 20:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:52
Wywietleń: 1908 103416

Skoro jest infrastruktura to chcemy z niej korzystać - z takiego założenia wychodzą szczecińscy rowerzyści. Żeby to jednak było bezpieczne ścieżki rowerowe muszą być odśnieżone. Miasto część usuwania śniegu z tras dla rowerów wpisało do umowy z Remondisem, a część odśnieża własnymi siłami.

Kilkunastocentymetrowa pokrywa białego puchu dała się we znaki nie tylko kierowcom i pieszym, ale także rowerzystom. W centrum Szczecina można było zobaczyć jak odśnieżana jest ścieżka rowerowa na zmodernizowanej alei Niepodległości. Za to prostopadła do niej trasa na placu Żołnierza cała była pokryta śniegiem.

- W poniedziałek odśnieżaliśmy aleję Niepodległości, we wtorek zajmiemy się placem Żołnierza - informuje Dariusz Wołoszczuk z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Te prace robimy w ramach działań interwencyjnych naszym sprzętem i z udziałem naszych pracowników. Część ścieżek jest odśnieżana w ramach umowy jaką mamy na przykład z firmą Remondis.

To, która ścieżka jest oczyszczana ze śniegu, a która nie decyduje kolejność, a nie jak podejrzewał jeden z naszych Czytelników nawierzchnia (trasa w alei Niepodległości jest asfaltowa, na placu Żołnierza z polbruku).

- Dla naszego urządzenia nie ma znaczenia jaka to jest nawierzchnia - zapewnia Wołoszczuk. - To faktycznie kombajn wielofunkcyjny, latem sprząta liście, zimą można zamontować do niego pług i zbierać śnieg. (sz)

 

Na zdjęciu: Nowoczesny kombajn sprzątający czyścił w poniedziałek ścieżkę na al. Niepodległości.

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

qwerty
No własnie a co z droga rowerowa na Ku Słońcu, dlaczego nie jest odśnieżana? skoro inne ścieżki rowerowe są odśnieżone, np na taczaka. Albo odsniezamy wszystkie wazne sciezki rowerowe, a ta na ku sloncu to takich się zalicza. Albo wcale zgodnie z zasada zimą rowerem się nie jezdzi lub miasto t nie wieś.... badzmy konsekwentni albo tak albo tak
2016-01-20 22:55:23
Gość
W niedzielę wieczorem (21:30), na ul. ul. Przyjaciół Żołnierza i Krasińskiego "wylizane" do czerwonego asfaltu były ścieżki rowerowe, a na chodnikach, obok nich - lodowisko. Nie ma to jak lobby rowerowe :(((
2016-01-19 06:35:25
witek
odsniezaja stopniowo--kasuja jeszcze nie zaparkowales juz masz zawiadomienie
2016-01-19 03:29:52
mieszkaniec
Musicie kupić sobie rowery bo nic nie wywalczycie :) taka władza takie miasto :) i jak tu nie kochać ekologię nawet w brew zdrowemu rozsądkowi który jest cenniejszy niż stołek ...
2016-01-18 21:34:50
mieszkanka okolic Szczecina
W Szczecinie chodniki, a Starostwo Powiatowe w Goleniowie jest chyba na urlopie, bo nie wiedzą co się dzieje na drogach powiatowych. Proponuję przejechać się włodarzom powiatu drogą numer 0701Z. Tą drogą jeżdżą między innymi autobusy z dziećmi do szkoły w Kliniskach. A gdzie bezpieczeństwo ?!
2016-01-18 20:13:33
Ja
No to Super !! Miasto odsnieża ścieżki rowerowe , ludzie na chodnikach łamią sobie nogi i ręce a SM zakłada blokady na zakazach postoju; tramwaje i autobusy kursują nie w/g rozkładów jazdy ale zgodnie ( ;) ) z wyświetlaczami na przystankach, inwestycja tramwajowa za 34mln. stoi bo puszczają spawy na torach po 3 miesiącach, rozpada się wyspa bo za mało piachu nawieziono... Szczecin ; Brawo ! Lotnisko Radom przy Was to pikuś !
2016-01-18 19:35:38
xyz
A kiedy droga rowerowa na Ku Słońcu?
2016-01-18 19:27:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie