niedziela, 22 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Flisacy dopłynęli do Gryfina

Flisacy dopłynęli do Gryfina [GALERIA]

Flisacy dopłynęli do Gryfina
Data publikacji: 2018-07-12 19:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:15
Wywietleń: 1176 338174

W czwartek (12 bm.) przy gryfińskim nabrzeżu zacumowali uczestnicy tegorocznego Flisu Odrzańskiego.

Cyklicznie wydarzenie ma w tym roku wymiar szczególny, bowiem flisacy chcą sprostać wyzwaniu, jakim jest ogłoszenie przez samorządy województw nadodrzańskich obecnego roku „Samorządowym Rokiem Rzeki Odry 2018”. Z tego powodu przygotowano nową koncepcję przebiegu Flisu; jednym z jej założeń jest większy udział miejscowości nadodrzańskich w wydarzeniu oraz utworzenie powiązanej linami wspólnej „Sztafety Herbów i Flag” miejscowości, przez które przepływają jednostki; ma to upamiętnić 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 100-lecie Ligi Morskiej i Rzecznej.

Kolejne novum związane jest z miejscem, skąd wypłynęli flisacy – wyruszyli: z Gliwic, gdzie rozpoczyna się Odrzańska Droga Wodna oraz z Koła nad Wartą (Flis Warciański), skąd flisacy wypłynęli tratwą, zbudowaną w kolskim tartaku z 50 metrów sześciennych drewnianych świerkowych bali. Flisacka tratwa połączyła się z Flotyllą w Kostrzynie nad Odrą. Do Gryfina zawitała ok. 50-osobowa grupa Flisu Odrzańsko-Warciańskiego.

Tegoroczna aura nie sprzyja flisakom, najpierw zmagali się z niskim stanem wody w Odrze, teraz – z obfitymi opadami deszczu. I właśnie z tego powodu w czwartek na nabrzeżu zabrakło przedszkolaków, które tradycyjnie witały flisaków w Gryfinie. Spotkanie z młodymi mieszkańcami miasta jednak się odbyło, bowiem tym razem reprezentanci Flisu, z dr Elżbietą Marszałek, spirytus movens rzecznej wyprawy, odwiedzili jedno z przedszkoli; i tradycji stało się zadość. Zaś na nabrzeżu, mimo deszczu, zjawiła się niezawodna grupa mieszkańców Gryfina, a w imieniu całej lokalnej społeczności flisaków powitał wiceburmistrz Tomasz Miler. W piątek flisacy wyruszą w stronę Szczecina, by 14 bm. paradnie wpłynąć do stolicy Pomorza Zachodniego.

Tekst i fot. (akme)

Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie