środa, 03 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Flisacy dopłynęli do Gryfina

Flisacy dopłynęli do Gryfina [GALERIA]

Flisacy dopłynęli do Gryfina
Data publikacji: 2018-07-12 19:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:15
Wywietleń: 1299 338174

W czwartek (12 bm.) przy gryfińskim nabrzeżu zacumowali uczestnicy tegorocznego Flisu Odrzańskiego.

Cyklicznie wydarzenie ma w tym roku wymiar szczególny, bowiem flisacy chcą sprostać wyzwaniu, jakim jest ogłoszenie przez samorządy województw nadodrzańskich obecnego roku „Samorządowym Rokiem Rzeki Odry 2018”. Z tego powodu przygotowano nową koncepcję przebiegu Flisu; jednym z jej założeń jest większy udział miejscowości nadodrzańskich w wydarzeniu oraz utworzenie powiązanej linami wspólnej „Sztafety Herbów i Flag” miejscowości, przez które przepływają jednostki; ma to upamiętnić 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 100-lecie Ligi Morskiej i Rzecznej.

Kolejne novum związane jest z miejscem, skąd wypłynęli flisacy – wyruszyli: z Gliwic, gdzie rozpoczyna się Odrzańska Droga Wodna oraz z Koła nad Wartą (Flis Warciański), skąd flisacy wypłynęli tratwą, zbudowaną w kolskim tartaku z 50 metrów sześciennych drewnianych świerkowych bali. Flisacka tratwa połączyła się z Flotyllą w Kostrzynie nad Odrą. Do Gryfina zawitała ok. 50-osobowa grupa Flisu Odrzańsko-Warciańskiego.

Tegoroczna aura nie sprzyja flisakom, najpierw zmagali się z niskim stanem wody w Odrze, teraz – z obfitymi opadami deszczu. I właśnie z tego powodu w czwartek na nabrzeżu zabrakło przedszkolaków, które tradycyjnie witały flisaków w Gryfinie. Spotkanie z młodymi mieszkańcami miasta jednak się odbyło, bowiem tym razem reprezentanci Flisu, z dr Elżbietą Marszałek, spirytus movens rzecznej wyprawy, odwiedzili jedno z przedszkoli; i tradycji stało się zadość. Zaś na nabrzeżu, mimo deszczu, zjawiła się niezawodna grupa mieszkańców Gryfina, a w imieniu całej lokalnej społeczności flisaków powitał wiceburmistrz Tomasz Miler. W piątek flisacy wyruszą w stronę Szczecina, by 14 bm. paradnie wpłynąć do stolicy Pomorza Zachodniego.

Tekst i fot. (akme)

Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina Flisacy dopłynęli do Gryfina

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie