Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Filip chce być kierowcą. Pomóżmy spełnić jego marzenie

Data publikacji: 2019-10-03 16:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-04 14:02
Filip chce być kierowcą. Pomóżmy spełnić jego marzenie
 

Warto mieć marzenia! Czasem wystarczy o nich mówić i... przypadek. Tak prawdopodobnie będzie w najbliższą sobotę, bo ruszyła lawina, którą tylko jakiś nieszczęśliwy zbieg okoliczności może zatrzymać.

Wszystko przez reportaż TVP Szczecin o 10-letnim Filipie Zwolińskim ze Stargardu. Jako jedyny w Polsce choruje na znany od zaledwie 3 lat zespół genetyczny Okur-Chung czyli uszkodzony gen.CSnk2a1. W cyklu "Wokół nas" o nietypowej chorobie chłopca opowiadała jego mama Karolina. Sam Filip z uśmiechem opowiadał o swoich codziennych zajęciach, szkole, koleżankach i nietypowej pasji, jaką są autobusy i tramwaje. Najlepiej przegubowe.

- Kolega przesłał mi link do tego materiału i nawet przez chwilę się nie zastanawiałem. Postanowiłem, że zrobię wszystko, by sprawić Filipowi radość - mówi Wojciech Śmigielski, zawodowy kierowca autobusu, członek Szczecińskiego Towarzystwa Miłośników Komunikacji Miejskiej, a prywatnie... właściciel m.ni przegubowego ikarusa z 1989 r.

Do akcji włączył się "Kurier Szczeciński", Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe "Dąbie", spółka "Tramwaje Szczecińskie" oraz Muzeum Techniki i Komunikacji.

Filip z rodzicami przyjeżdża w sobotę do Szczecina. Zapowiada się dzień pełen atrakcji. Jedną z nich będzie być może spełnienie najskrytszego marzenia chłopca, czyli możliwość poprowadzenia autobusu, oczywiście pod nadzorem doświadczonego kierowcy.

- Jeśli ktoś chciałby w jakikolwiek sposób wesprzeć naszą akcję, ma jakąś propozycję, może to jeszcze zrobić- mówi Wojciech Śmigielski. - Można się ze mną skontaktować przez Facebooka, wystarczy w wyszukiwarkę wpisać moje dane lub profil "Retro Bus", na którym zamieszczam informacje o ikarusie. ©℗

Tomasz TOKARZEWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Fajnie
2019-10-04 13:35:36
Dobrze,ze sa ludzie,ktorzy widza cos ' poza czubkiem swojego nosa'.Obserwujcie otoczenie.Zawsze warto:)
widz
2019-10-03 16:45:05
Polecam Film- Podaj Dalej .Idea piękna choć tam nie kończy się to happy endem ;/.Ale tu ..zobaczymy ;D

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ