Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Ferie w szkole

Data publikacji: 05 stycznia 2016 r. 05:11
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:39
Ferie w szkole
 

Osiemnaście placówek oświatowych ze Szczecina przygotowuje półkolonie podczas ferii zimowych. Przypomnijmy, że ta przerwa w lekcjach potrwa przez dwa pierwsze tygodnie lutego. Ci z rodziców, którzy chcieliby, by ich dzieci spędziły choć część ferii na półkoloniach, muszą się bardzo śpieszyć. Są bowiem takie szkoły, w których już w dniu zapisów zapełniły się listy chętnych.

Półkolonie w placówkach oświatowych należą do tych, które cieszą się ogromnym powodzeniem w Szczecinie. Nie bez znaczenia jest tu ich cena - od ok. 70 do 180 zł w podstawówkach czy 110 zł w Pałacu Młodzieży (za pięć dni zajęć). To konkurencyjne ceny w stosunku do komercyjnych punktów opieki, gdzie trzeba zapłacić minimalnie 250-280 zł, a nawet kilkaset złotych. Stąd nie dziwi fakt, że miejsca na półkolonie np. w szkołach podstawowych rozchodzą się w ekspresowym tempie. I tak, np. w SP 7 na Warszewie (tu zajęcia kosztują 150 zł za pięć dni) zapisy rozpoczęły się wczoraj, a ok. godz. 15 spośród 75 miejsc pozostały ... dwa. Równie szybko rodzice wpisują swoje dzieci na listy półkolonijne w SP 74 przy ul. Seledynowej, gdzie przygotowano aż 180 miejsc. Tutaj za jeden tydzień trzeba zapłacić 70 zł. Jak nam powiedziano w tej szkole, wiele osób wykupuje zajęcia na całe dwutygodniowe ferie.

Większość placówek, bo aż dwanaście, organizuje opiekę przez całe ferie, natomiast tylko w pierwszym tygodniu: SP 7, SP 45, ZS nr 10, ZS nr 15, z kolei Państwowa Szkoła Muzyczna I st. - pięć dni w pierwszym tygodniu i trzy w drugim. W tej ostatniej placówce zajęcia kosztują 285 złotych, a mają się zakończyć spektaklem przygotowanym przez dzieci. W tej szkole uczniowie grający na instrumentach muzycznych, będą mogli je przynieść na półkolonie, bowiem przedstawienie przewiduje również część muzyczną.

Jedyną placówką oświatową, do której odbędzie się rekrutacja elektroniczna jest Pałac Młodzieży, gdzie przygotowano 180 miejsc na dwa tygodnie. Najwięcej tu będzie grup, bo pięć w każdym tygodniu ferii, dla dzieci z klas O-3, a tylko po jednej - również w każdym tygodniu - dla uczniów starszych klas podstawówki. Wspomniane zapisy internetowe rozpoczną się na stronie pałacu 15 stycznia o godz. 18. Niewykluczone, że rekrutacja potrwa tu zaledwie kilka minut. Tak przynajmniej było w poprzednich latach. ©℗

Monika GAPIŃSKA

Na zdjęciu: W Szczecinie 18 placówek oświatowych organizuje półkolonie. Zapisy już trwają.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA