Wtorek, 27 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Ferie były bezpieczne. Mniej wypadków niż przed rokiem

Data publikacji: 24 lutego 2020 r. 12:01
Ostatnia aktualizacja: 04 listopada 2020 r. 22:46
Ferie były bezpieczne. Mniej wypadków niż przed rokiem
 

Ferie w naszym regionie dobiegły końca. W poniedziałek (24 lutego) uczniowie wrócili do szkół. Ta zimowa przerwa okazała się w naszym regionie bezpieczniejsza niż ubiegłoroczna.

Funkcjonariusze z Zachodniopomorskiego czuwali nie tylko nad bezpieczeństwem na drogach, ale także brali udział w spotkaniach i imprezach profilaktycznych organizowanych dla wypoczywających dzieci. W czasie zimowego wypoczynku pod szczególnym nadzorem znalazły się akweny i oczka wodne. Kontrolowane były również miejsca rekreacyjne.

W okresie minionych ferii zimowych, na terenie naszego województwa, doszło do 18 wypadków drogowych, w których 2 osoby zginęły i 20 zostało rannych. Było jednak bezpieczniej, niż w ferie w poprzednim roku - wtedy policjanci odnotowali 32 wypadki, w których 5 osób zginęło, a 40 zostało rannych.

W trakcie ferii zimowych 2020 r. policjanci ruchu drogowego zatrzymali 117 nietrzeźwych kierujących, 39 po użyciu alkoholu oraz 49 po użyciu środka odurzającego działającego podobnie do alkoholu. W ubiegłym roku ta statystyka utrzymywała się na podobnym poziomie.

Funkcjonariusze skontrolowali 97 autobusów. W 5 przypadkach stwierdzono usterki stanu technicznego, 4 autokarom uniemożliwili dalszą jazdę. Policjanci zatrzymali 4 dowody rejestracyjne. Podczas przeprowadzonych kontroli policjanci nie odnotowali przypadków kierowania autobusem pod wpływem alkoholu, kierowcom autobusów nie zatrzymywali prawa jazdy.

Okres ferii zimowych był także okazją do przypomnienia najmłodszym zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Organizatorzy zimowego wypoczynku zapraszali policjantów na spotkania z dziećmi. Mundurowi przeprowadzili ponad 620 spotkań z dziećmi i młodzieżą. Zachodniopomorscy policjanci wraz z przedstawicielami innych służb i pracownikami sanepidu sprawdzali oraz kontrolowali miejsca zorganizowanego wypoczynku. Podczas przeprowadzonych ponad 100 kontroli nie stwierdzili rażących uchybień.

(ip)

Fot. Tomasz Tokarzewski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA