Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Fantastycznie na uniwersytecie

Data publikacji: 2020-02-01 09:31
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-01 18:21
Fantastycznie na uniwersytecie
 

W tę sobotę dzieci i młodzież muszą być w Pałacu Młodzieży, ponieważ tego dnia podwoje - już po raz czwarty - otwiera Pałacowy Uniwersytet Fantastyczny. Warsztaty i różnorakie zajęcia będą się odbywać od godz. 11 do 20 w fantastycznych katedrach, zaś pałacowymi korytarzami będą się przechadzać pełni wiedzy i pasji PUFesorowie, fantastyczni bakałarze i studenci w strojach rodem z wyimaginowanych światów oraz jedna postać stale mrożąca krew w żyłach Rektorowi – PUFetowa.

Warsztaty robienia masek, kosmiczny świat ufoludków, tworzenie biżuterii czy poznanie jednej z technik graficznych - linorytu, zajęcia z origami oraz mnóstwo prelekcji o tematyce fantastycznej - to tylko kilka propozycji pałacu.  Dla wszystkich, niezależnie od wieku, Szczeciński Klub Azja wystawi spektakl „Śnieżna Dama", zaś dla młodzieży i dorosłych przedstawienie „Modele" przegotowane przez grupę Jezioro Krawędzie. We wspaniały świat gier planszowych czy RPG przeniesie Katedra Gier Wszelakich, prelekcje przygotowała Katedra Wiedzy Zbędnej, a rekonstrukcje historyczne Katedra Światów Alternatywnych. 

Miłośnicy literatury będą mieli nie lada okazję na pozyskanie nowych książek podczas Fantastycznego Kiermaszu w Katedrze Liter Żywych. Fantastyczny Kiermasz Rękodzieła na całą sobotę rozlokuje się w pałacowej auli. 

Wstęp, z wyjątkiem warsztatów, na które obowiązywały wcześniejsze zapisy, jest bezpłatny. Wystarczy przyjść w sobotę do pałacowego "dziekanatu", pobrać indeks z programem i już można zanurzyć się w świat fantastyki. Szczegółowy program na stronie Pałacu Młodzieży https://palac.szczecin.pl/category/palacowy-uniwersytet-fantastyczny/
oraz na wydarzeniu na facebooku - IV PAŁACOWY UNIWERYTET FANTASTYCZNY.

(kel)

Fot. Grzegorz Siwa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Najkrócej
2020-02-01 17:48:24
Nawet depresja ma wyższy poziom od US.
Krócej
2020-02-01 15:40:35
I od UAM i ZUT na pewno też!
Krótko
2020-02-01 10:44:25
Poziomem i tak ten fantastyczny uniwerek będzie stał wyżej od szczecińskiego.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA