poniedziałek, 20 maja 2019.
Strona główna > Kultura > PUFetowa, PUFesorzy... Jedyny taki uniwersytet

PUFetowa, PUFesorzy... Jedyny taki uniwersytet

PUFetowa, PUFesorzy... Jedyny taki uniwersytet
Data publikacji: 2019-02-23 08:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-26 12:24
Wywietleń: 555 376633

„W sobotę jednodniowi studenci będą mogli przestąpić progi Pałacu Młodzieży i zaczerpnąć trochę nietuzinkowej wiedzy od naszych niezwykłych PUFesorów – wykładowców III Pałacowego Uniwersytetu Fantastycznego" - zachęcają organizatorzy tej imprezy, mającej się odbyć w godz. 11-18. Zaplanowane są Kiermasz Książki i Komiksu Fantastycznego w godz. 12-15 w auli (wymiana i sprzedaż książek oraz komiksów używanych dla czytelników w każdym wieku, gatunki: fantastyka, horror, thriller, kryminał), prelekcje m.in. o Wiedźminie, sesja RPG, warsztaty w ramach Katedry Sztuk Fantastycznych (m.in. taneczne, plastyczne, kaligraficzne, komiksowe, konstruktorskie), spotkania z rekonstruktorami, konkurs wiedzy o Harrym Potterze.

Podobnie jak w poprzednich latach, w Katedrze Liter Żywych będzie okazja spotkać się ze szczecińskimi autorami (np. o godz. 14 - z autorem kryminałów, Markiem Stelarem, w tym powieści pt. „Nietykalny”, którą nasza redakcja objęła patronatem medialnym), a w kącikach planszówkowych - zapoznać się z różnymi grami karcianymi i planszowymi.

A oto kilka słów od rektora uniwersytetu: „Wiemy, że będziecie czuli się usatysfakcjonowani z propozycji naszego tegorocznego grona akademickiego. Oprócz samych wykładów jest również możliwość spotkania się z fantastycznymi pisarzami oraz rekonstruktorami. Będą na Was czekali w auli na II piętrze, gdzie przy stoliku będzie możliwość porozmawiania z nimi oraz zakupienia od nich czegoś dla siebie. W auli będzie miał również miejsce Fantastyczny Kiermasz Książek i Komiksów. Przez cały dzień będzie również działał PUFet (II p.) z naszą fantastyczną PUFetową na czele. Chodzą pogłoski, że w tym roku ukaże swoje łagodniejsze oblicze. W razie jakichkolwiek pytań będziecie mogli zasięgnąć informacji oraz dostać wydrukowany plan zajęć w Dziekanacie (I p.), gdzie zawsze ktoś będzie na Was czekał z pomocną dłonią. Mamy nadzieję, że już wkrótce się zobaczymy i że twórczo spędzicie z nami czas. W końcu taka okazja pojawia się tylko raz w roku".

Program uniwersytetu skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Na stronie Pałacu Młodzieży - więcej szczegółów i dokładny plan imprezy.

(MON)

Fot. Karol Szafrański

Na zdjęciu: Rektor Pałacowego Uniwersytetu Fantastycznego

PUFetowa, PUFesorzy... Jedyny taki uniwersytet

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Dzień Europy – balony poleciały w niebo
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie