Środa, 17 lipca 2024 r. 
REKLAMA

PUFetowa, PUFesorzy... Jedyny taki uniwersytet

Data publikacji: 23 lutego 2019 r. 08:07
Ostatnia aktualizacja: 26 lutego 2019 r. 12:24
PUFetowa, PUFesorzy... Jedyny taki uniwersytet
 

„W sobotę jednodniowi studenci będą mogli przestąpić progi Pałacu Młodzieży i zaczerpnąć trochę nietuzinkowej wiedzy od naszych niezwykłych PUFesorów – wykładowców III Pałacowego Uniwersytetu Fantastycznego" - zachęcają organizatorzy tej imprezy, mającej się odbyć w godz. 11-18. Zaplanowane są Kiermasz Książki i Komiksu Fantastycznego w godz. 12-15 w auli (wymiana i sprzedaż książek oraz komiksów używanych dla czytelników w każdym wieku, gatunki: fantastyka, horror, thriller, kryminał), prelekcje m.in. o Wiedźminie, sesja RPG, warsztaty w ramach Katedry Sztuk Fantastycznych (m.in. taneczne, plastyczne, kaligraficzne, komiksowe, konstruktorskie), spotkania z rekonstruktorami, konkurs wiedzy o Harrym Potterze.

Podobnie jak w poprzednich latach, w Katedrze Liter Żywych będzie okazja spotkać się ze szczecińskimi autorami (np. o godz. 14 - z autorem kryminałów, Markiem Stelarem, w tym powieści pt. „Nietykalny”, którą nasza redakcja objęła patronatem medialnym), a w kącikach planszówkowych - zapoznać się z różnymi grami karcianymi i planszowymi.

A oto kilka słów od rektora uniwersytetu: „Wiemy, że będziecie czuli się usatysfakcjonowani z propozycji naszego tegorocznego grona akademickiego. Oprócz samych wykładów jest również możliwość spotkania się z fantastycznymi pisarzami oraz rekonstruktorami. Będą na Was czekali w auli na II piętrze, gdzie przy stoliku będzie możliwość porozmawiania z nimi oraz zakupienia od nich czegoś dla siebie. W auli będzie miał również miejsce Fantastyczny Kiermasz Książek i Komiksów. Przez cały dzień będzie również działał PUFet (II p.) z naszą fantastyczną PUFetową na czele. Chodzą pogłoski, że w tym roku ukaże swoje łagodniejsze oblicze. W razie jakichkolwiek pytań będziecie mogli zasięgnąć informacji oraz dostać wydrukowany plan zajęć w Dziekanacie (I p.), gdzie zawsze ktoś będzie na Was czekał z pomocną dłonią. Mamy nadzieję, że już wkrótce się zobaczymy i że twórczo spędzicie z nami czas. W końcu taka okazja pojawia się tylko raz w roku".

Program uniwersytetu skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Na stronie Pałacu Młodzieży - więcej szczegółów i dokładny plan imprezy.

(MON)

Fot. Karol Szafrański

Na zdjęciu: Rektor Pałacowego Uniwersytetu Fantastycznego

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA