Piątek, 21 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Fałszywie alarmował o bombach, groził prezydentowi Szczecina. Jest akt oskarżenia

Data publikacji: 06 czerwca 2020 r. 09:45
Ostatnia aktualizacja: 07 czerwca 2020 r. 08:19
Fałszywie alarmował o bombach, groził prezydentowi Szczecina. Jest akt oskarżenia
 

Wysyłał listy, w których informował o podłożonych ładunkach wybuchowych m.in. w urzędach, szpitalach, redakcjach, sklepach wielkopowierzchniowych w Szczecinie i w Warszawie. Do tego groził prezydentowi Szczecina pozbawieniem życia. Prokuratura właśnie skierowała do sądu akt oskarżenia wobec podejrzanego.

Z treści sporządzonych przez podejrzanego i nadanych w urzędzie pocztowym listów wynikało, iż ładunki wybuchowe podłożone są w Urzędzie Miasta Szczecin, budynku Polskiego Radia Szczecin, budynku TVP 3 Szczecin, ponadto w dwóch szczecińskich szpitalach, szkole podstawowej, a także w jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych na terenie Szczecina i Warszawy, oraz w wydawnictwie na terenie Warszawy.

Policja ustaliła i zatrzymała podejrzanego. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Środek ten był stosowany również w dniu skierowania aktu oskarżenia do sądu. Podejrzany nie był w przeszłości karany.

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo w Szczecinie oskarża 23-latka o "popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że działając w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, od lutego 2019 r. do marca 2019 r., nie później niż w dniu 13 marca 2019 r. w Szczecinie i w Warszawie, wiedząc że zagrożenie nie istnieje, zawiadomił listami pocztowymi o zdarzeniu zagrażającym życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w znacznych rozmiarach w postaci podłożenia ładunku wybuchowego w kilku instytucjach na terenie Szczecina i Warszawy, wywołując tym czynności organów ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego mających na celu uchylenie zagrożenia,  a nadto w listach tych znieważył Prezydenta Miasta Szczecina oraz groził mu pozbawieniem życia, czym wzbudził w nim uzasadnioną obawę spełnienia gróźb, przy czym przez swoje podstępne zabiegi w postaci posłużenia się w treści listów danymi osobowymi innej osoby, stworzył pozory, że to ta osoba jest ich autorem w zamiarze skierowania przeciwko niej postępowania karnego, tj. m.in. o przestępstwo z art. 224a kk i inne".

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwa, między innymi z art. 224a kk grozi odpowiedzialność karna w postaci kary pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

(ip)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

.
2020-06-07 06:27:17
A nie dało się po polsku ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA