niedziela, 12 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Fałszywie alarmował o bombach, groził prezydentowi Szczecina. Jest akt oskarżenia

Fałszywie alarmował o bombach, groził prezydentowi Szczecina. Jest akt oskarżenia

Fałszywie alarmował o bombach, groził prezydentowi Szczecina. Jest akt oskarżenia
Data publikacji: 2020-06-06 09:45
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-07 08:19
Wywietleń: 657 458273

Wysyłał listy, w których informował o podłożonych ładunkach wybuchowych m.in. w urzędach, szpitalach, redakcjach, sklepach wielkopowierzchniowych w Szczecinie i w Warszawie. Do tego groził prezydentowi Szczecina pozbawieniem życia. Prokuratura właśnie skierowała do sądu akt oskarżenia wobec podejrzanego.

Z treści sporządzonych przez podejrzanego i nadanych w urzędzie pocztowym listów wynikało, iż ładunki wybuchowe podłożone są w Urzędzie Miasta Szczecin, budynku Polskiego Radia Szczecin, budynku TVP 3 Szczecin, ponadto w dwóch szczecińskich szpitalach, szkole podstawowej, a także w jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych na terenie Szczecina i Warszawy, oraz w wydawnictwie na terenie Warszawy.

Policja ustaliła i zatrzymała podejrzanego. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Środek ten był stosowany również w dniu skierowania aktu oskarżenia do sądu. Podejrzany nie był w przeszłości karany.

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo w Szczecinie oskarża 23-latka o "popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że działając w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, od lutego 2019 r. do marca 2019 r., nie później niż w dniu 13 marca 2019 r. w Szczecinie i w Warszawie, wiedząc że zagrożenie nie istnieje, zawiadomił listami pocztowymi o zdarzeniu zagrażającym życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w znacznych rozmiarach w postaci podłożenia ładunku wybuchowego w kilku instytucjach na terenie Szczecina i Warszawy, wywołując tym czynności organów ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego mających na celu uchylenie zagrożenia,  a nadto w listach tych znieważył Prezydenta Miasta Szczecina oraz groził mu pozbawieniem życia, czym wzbudził w nim uzasadnioną obawę spełnienia gróźb, przy czym przez swoje podstępne zabiegi w postaci posłużenia się w treści listów danymi osobowymi innej osoby, stworzył pozory, że to ta osoba jest ich autorem w zamiarze skierowania przeciwko niej postępowania karnego, tj. m.in. o przestępstwo z art. 224a kk i inne".

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwa, między innymi z art. 224a kk grozi odpowiedzialność karna w postaci kary pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

(ip)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

.
A nie dało się po polsku ?
2020-06-07 06:27:17

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie