Ewangelizacja na placach w Szczecinie, Stargardzie, Policach i Kamieniu Pomorskim
Ewangelizacja na placach w Szczecinie, Stargardzie, Policach i Kamieniu Pomorskim
Data publikacji: 06 maja 2025 r. 12:23
Ostatnia aktualizacja: 06 maja 2025 r. 15:44
Ewangelizacja na placu Zamenhofa w Szczecinie
Trwa obecnie okres Wielkanocny. Wzorem lat ubiegłych przedstawiciele wspólnot Kościoła katolickiego w okresie tym ewangelizują na ulicach miast całego świata. Także w naszym regionie w pięciu miejscach odbywa się taka akcja.
Jest to kontynuacja odpowiedzi na wezwanie śp. Papieża Franciszka wyrażonego w słowach: „Pójście za Chrystusem, towarzyszenie Jemu, trwanie z Nim wymaga pewnego «wyjścia»… Musimy «wyjść», wraz z Nim poszukiwać owcy zagubionej, tej, która jest najdalej. Dobrze pamiętajcie: wyjść z zamknięcia w sobie, tak jak Jezus, jak Bóg wyszedł z samego siebie do nas wszystkich”.
Głoszą ewangelię, jak mówi Pismo Święte w porę i nie w porę. Wczorajsza ewangelizacja była tego symbolem. Pogoda z deszczem i zimnym wiatrem nie sprzyjała, a pomimo tego z ogromnym zaangażowaniem wyszli na place, by głosić Chrystusa Zmartwychwstałego. W minioną niedzielę spotkaliśmy na placu Zamenfoha przedstawicieli Drogi Neokatechumenalnej z dwóch parafii: ojców Dominikanów w Szczecinie i Przemienienie Pańskiego z Załomia. Było radośnie. Wielu uczestników przyszło całymi rodzinami.
Jeszcze w dwie niedziele 18 i 25 maja, przedstawiciele wspólnot neokatechumenalnych będą ewangelizować: śpiewem, tańcem, świadectwami działania Boga w ich życiu, przepowiadaniem ewangelii o Chrystusie Zmartwychwstałym.
Ewangelizacja uliczna rozpoczyna się o godz. 15 i trwa ok. 2 godzin. Skierowana jest do wszystkich, a w sposób szczególny do ludzi oddalonych od Kościoła. W Szczecinie oprócz placu Zamenhofa, także na Łasztowni możemy spotkać ewangelizatorów. Tam są przedstawiciele wspólnot neokatechumenalnych z parafii Bożego Ciała, św., Jakuba (katedra) i Dobrej. Ponadto w regionie ewangelizacja odbywa się w Stargardzie, Policach i Kamieniu Pomorskim.
Na placu pod Kaskadą tez co kilka dni sterczą pod głośnikami i nie dają pospacerować w spokoju. Kto im dał pozwolenie na takie regularne hałasowanie?
@@@Kiedy
2025-05-06 15:38:07
oświecenie w dziedzinie zawodu,kultury życia jak najbardziej.W duchowości na końcu drogi pojawia się Anioł Jasności.Kiedy ON przybywa,Twoja Dusza już nie istnieje po wieczność!Obecne zło bierze się z tąd , że My sami siebie rozgrzeszamy , bo przecież nie ma czegoś takiego jak poczucie winy!Od rzemyczka do kamyczka i zginęła Kamieniczka ! Była i się zmyła! Zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa spotykamy wszyscy, gdy kończy się nam prąd w neutronach mózgowych! Po co byłoby wymyślać Zmartwychwstałego?
Uwaga
2025-05-06 15:36:48
Lepiej trzymajcie swoje dzieci z dala od takich "ewangelistów". Oni też reprezentują kościół katolicki.
Aneta
2025-05-06 15:28:11
To już wolę jehowych. Oni przynajmniej spokojnie stoją i nikomu nie przeszkadzają.
trucker
2025-05-06 15:17:18
Dobrze, że są ci którzy mają Ducha Świętego. Nie trzeba wielu... Najłatwiej zbluzgać a tu proszę są i wychodzą do ludzi. Jest nadzieja.
Dobra rada
2025-05-06 15:16:11
Każdorazowo dzwonić po policję i jak najbardziej uprzykrzać im życie to się wyniosą.
@@Kiedy
2025-05-06 14:34:52
Gdyby nie masoni, świat by się nigdy nie rozwijał i utonąłby w mroku kościelnej ciemnoty. Oni zawsze byli i są do dziś głównym źródłem oświecenia dla całej ludzkości.
@Jan
2025-05-06 14:18:50
Nie wiadomo nawet czy Jezus Chrystus w ogóle kiedykolwiek istniał czy też jest to tylko postać z mitów i legend chrześcijańskich. Nie znaleziono dotąd miejsca jego pochówku, nie mówiąc o szkielecie.
hahaha
2025-05-06 14:08:37
"Trwa obecnie okres Wielkanocny" - chyba redaktorowi się nieco zaspało, już ponad dwa tygodnie po Wielkanocy.
Takie syny
2025-05-06 14:03:19
jak toi,xyres najbardziej potrzebują Miłosierdzia!U ludzi to niemożliwe, ale Bóg szanse daje zawsze!Może być tak jeszcze,że i Wy będziecie głosić dobrą nowinę!Historia Kościoła nie takich kozaków opisuje.Tak w zaciszu domowym, chociaż raz przeczytaj te Ewangelie jest ich tylko cztery i aż cztery! Wiele innych nie zostało ujętych w Kanonie KK decyzją Synodu!
Ex ministrant
2025-05-06 14:01:39
Jak świadkowie Jehowy będą teraz na winklach ulicznych stać??
WSTYD I WON Z ULIC MIAST I WSI !!
xyres
2025-05-06 13:40:29
Nikt nie zrobił Polsce więcej krzywdy niż kościół katolicki i ich poplecznicy.
@Kiedy
2025-05-06 13:30:13
zapytaj MASONÓW ? Jak nie wiesz kto Oni, to poczytaj ,aż zrozumiesz !
toi
2025-05-06 13:21:30
Gonić stąd tę kato-gawiedź.
Jan
2025-05-06 13:19:13
Dobrze, że Kurier pisze też o sprawach związanych z wiarą. Bo przecież ponoć w Polsce jest ponad 95 procent ludzi ochrzczonych. I jak widać po komentarzach, większość piszących ma jednak sumienie, gdyż tekst ich "rusza". To dobrze, jest dla każdego nawrócenie. Pan Bóg kocha grzesznika. Zresztą Jezus umarł także za tych, którzy mu teraz bluźnią. Odwagi, nigdy nie jest za późno!!!
Apel
2025-05-06 13:18:17
Stop katolicyzacji Polski.
wynocha stąd
2025-05-06 13:08:29
Wstyd takie rzeczy w XXI wieku w samym centrum Szczecina. To są nielegalne działania. Gdzie jest Policja i Straż Miejska?
Kiedy
2025-05-06 13:06:00
rozliczenie pedofilii przez sukienkowych i wzmianka w Kurierze ?
św. pamięci Papież
2025-05-06 12:57:44
doradzał,że Pasterz musi zalatywać owieczką co by Go łowieczki rozumiały i za nim poszły! Trza by się było chyba łojem natrzeć czy jak?
Szybciej guza
2025-05-06 12:53:48
znajdziesz jak "zagubioną" owieczkę!Jeszcze zacznij geszprech :"łowiecko, łowiecko , jesce jakbyś TY gotować umniała..." .Teraz z nudów biją bez pytania czy chcesz?
Zgadzam się na przechowywanie moich danych osobowych na urządzeniu, z którego korzystam w formie tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych (w tym na profilowanie i w celach analitycznych) przez Kurier Szczeciński sp. z o.o. Więcej w naszej Polityce Prywatności.