niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Epidemia i znęcanie się nad zwierzętami?

Epidemia i znęcanie się nad zwierzętami?

Epidemia i znęcanie się nad zwierzętami?
Data publikacji: 2017-06-13 16:24
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:21
Wywietleń: 679 268922

W miniony weekend na portalu społecznościowym poruszenie wzbudziła seria zdjęć. Na jednym z nich leżał pies w kałuży krwi i otoczeniu pełnym czerwonych plam w schronisku dla bezdomnych zwierząt „Leśny Zakątek” w Koszalinie.

Ratusz uznał doniesienia za ważne i w poniedziałek (12 czerwca) wyszły dwa pisma prezydenta Piotra Jedlińskiego w sprawie zbadania ewentualnych nieprawidłowości w zarządzanym przez miejscowy oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami (TOnZ) „Leśnym Zakątku” przy ul. Mieszka I 55. Adresatami byli: komendant miejski policji Krzysztof Sieląg i powiatowy lekarz weterynarii Marek Kubica. Głowa miasta zwraca się, aby służby podjęły stosowne działania kontrolne.

Małgorzata Leśniewska i Natalia Zawadzka informowały w internecie, że w schronisku dla bezdomnych panują choroby wirusowe (parwowiroza psów i paleukopenia kotów), brak jest dezynfekcji i odpowiednich leków, toteż czworonogi umierają. Poza tym – zdaniem zatroskanych mieszkańców – dochodzi do przypadków znęcania się nad zwierzętami.

– Zarzuty nigdy nie były tak poważne – powiedział Tomasz Czuczak, sekretarz miasta.

Warto przypomnieć, że 12 maja br. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Koszalinie wydał decyzję o zakazie prowadzenia placówki przez TOnZ i skreślił organizację z rejestru podmiotów nadzorowanych. Zastrzeżenia dotyczyły m.in. nieprzestrzegania przepisów weterynaryjnych w ciągu minionych trzech lat.

Ratusz, który umowami z towarzystwem związany jest od 2009 roku, gdy zarządzało jeszcze schroniskiem dla zwierząt przy ul. Topolowej, czeka też na opinię Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Szczecinie, do którego odwołanie wysłał oddział TOnZ. Jeśli wysuwane zarzuty się potwierdzą, miasto odstąpi od zawartej umowy i będzie musiało ogłosić konkurs na nowego gospodarza „Leśnego Zakątka”. ©℗

(m)

Fot. Dariusz Gorajski/Archiwum

Komentarze

Zwolnieni ze schroniska .
Oglądaj ! https://youtu.be/NbaU8sYaKF8
2017-06-19 17:49:57
M.Dem.
To nie przypadki, nie ewntualnosci znęcania się nad zwierzętami. To stały element aktywności życiowej niejednej społeczności. Powód do dumy: "siła złego na jednego", czyli "bohaterowie" w liczbie wiekszej od jednego, z masa ciala kazdego wieksza od wagi zwierzaka bezbronnego, przejmuja go od wlasciciela okrutnie skrzywdzonego tym ze wypadalo dac zwierzakowi troche jesc, jakies miejsce. Ludzie z upodobania okrucienstwa a nie tylko z wymuszenia. To jest problem społeczny. Nie do udawania ze go nie ma (problemu) ale do rozwiazania w randze problemu politycznego rozwoju totalitaryzmu.
2017-06-13 16:53:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
26
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy