Piątek 22 października 2021r. 
REKLAMA

Enea Operator zmodernizuje stację energetyczną Warszów

Data publikacji: 2019-10-06 10:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-06 10:01
Enea Operator zmodernizuje stację energetyczną Warszów
 

Enea Operator zmodernizuje stację energetyczną Warszów (110/15 kV) w Świnoujściu, transformującą wysokie napięcie na średnie. Wartość przedsięwzięcia to 15,7 mln zł. Otrzyma ono również dofinansowanie unijne w wysokości ponad 8 mln zł.

Umowa o unijne dofinansowanie została podpisana z Instytutem Nafty i Gazu. Celem przedsięwzięcia jest poprawa zasilania Świnoujście oraz zachodniej części gminy Międzyzdroje. Inwestycja pozytywnie wpłynie na niezawodność dostaw energii i zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego regionu.

– Bardzo się cieszę, że dzięki dobrej współpracy z Instytutem Nafty i Gazu podpisaliśmy kolejną umowę z unijnym dofinansowaniem na bardzo ważną inwestycję - powiedział Andrzej Kojro, prezes Enei Operator. - Oprócz znaczącej poprawy bezpieczeństwa energetycznego Świnoujścia i gminy Międzyzdroje, inwestycja wpłynie również na zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej miasta Świnoujście oraz aglomeracji szczecińskiej. Naszym zadaniem jest wyprzedzanie potrzeb lokalnych samorządów i umożliwienie im rozwoju. To właśnie ma zagwarantować modernizacja stacji Warszów.

W ramach inwestycji zostaną również wdrożone funkcjonalności inteligentnej sieci elektroenergetycznej, które pozwolą m.in. na zwiększenie efektywności zarządzania nią poprzez zainstalowaną automatykę. Ukończenie modernizacji stacji planowane jest do końca 2021 roku.

(g)

Fot. Enea 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ