Niedziela 28 listopada 2021r. 
REKLAMA

Parking to rekompensata za plażę i las!

Data publikacji: 2019-06-15 20:08
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:13
Parking to rekompensata za plażę i las!
 

Parking dla plażowiczów w świnoujskiej dzielnicy Warszów wybudowano dla lokalnej społeczności i turystów w ramach rekompensat. Inwestycja została zrealizowana przez spółkę Polskie LNG za to, że mieszkańcy stracili spory kawał plaży oraz lasu pod budowę gazoportu. Dzisiaj miasto rękami Ośrodka Sportu i Rekreacji postanowiło zarobić na własnych mieszkańcach i wprowadziło tam opłaty.

Mieszkańcy prawobrzeżnego Warszowa skarżą się, że władze Świnoujścia od lat traktują po macoszemu tutejszą plażę. Trudno doprosić się tutaj o sprzątanie czy najprostszą infrastrukturę. Ale plaża nawet bez opiekuńczej ręki miasta i z przemysłową infrastrukturą terminalu LNG w tle pozostaje piękna. A inwestycje w turystykę? Po wybudowaniu gazoportu Polskie LNG wybudowało tutaj parking z ogrodzeniem i ławeczkami, a obecnie kończy drogę i ścieżkę rowerową, które zastąpiły niegdysiejszą betonkę (rozjechaną podczas budowy gazoportu przez ciężki sprzęt). Natomiast władze Świnoujścia do tej pory nie postawiły tam np. porządnych toalet. Pomimo braku inwestycji postanowiły jednak zarobić na mieszkańcach i turystach…

 

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 83% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 14-06-2019

 

Tekst i fot. Bartosz Turlejski
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

P
2019-06-18 11:40:37
Krzystek nie zbudował parkingu przesiadkowego w Dąbiu z pieniędzy SPP. Całe Pieniądze z SPP przeżera NIOL, a jak im kasy brakuje to sprzedają nieruchomości miejskie. Szczecińska SPP mimo że ma największe dochody ze Strefy w Polsce, czai się na powiększenie strefy i stawek. Plany mają zaklepane w poprzedniej kadencji Rady Miasta.
pieniadze nie smierdza
2019-06-16 07:44:44
jak to zwykle bywa najpierw wspaniala inwestycja dla mieszkancow a potem zlodziejskie zapedy na ich pieniadze. Zreszta tak jak SPP w kazdym miescie. Za pieniadze z SPP miano budowac bezplatne parkingi na obrzezach centrow miast(nie obrzezach miast jak to Krzystek uczynil na prawobrzezu) ale niestety miszkancy zostali ograbieni z tych pieniedzy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ