Czwartek, 18 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Eksplozja na targowisku (akt. 2)

Data publikacji: 27 grudnia 2015 r. 15:25
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:38
Eksplozja na targowisku
 

Na targowisku w Świnoujściu eksplodowało stoisko z fajerwerkami. Wybuch było słuchać w całym mieście. Szczęście w nieszczęściu, że nikt nie zginął. Trzy osoby wymagały pomocy medycznej.

Do wybuchu doszło w niedzielę po g. 14 na przygranicznym targowisku przy ul. Wojska Polskiego na wyspie Uznam. Na miejsce przyjechała straż pożarna, policja oraz pogotowie ratunkowe. Był też tłum gapiów z aparatami, smartfonami i tabletami.

- Na początku były dwa potężne strzały, a później następowały kolejne wybuchy fajerwerków. Eksplozje trwały, a strażacy cały czas gasili pożar. Było sporo ognia, a później już tylko dym - relacjonuje „Kurierowi” jeden z handlarzy, świadek zdarzenia - Koledzy stracili towar. Pewnie papierosy, które sprzedawano tuż obok już się do niczego nie nadają - dodaje nasz rozmówca.

W akcji gaszenia brały udział trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej ze Świnoujścia oraz jeden zastęp Wojskowej Straży Pożarnej; razem 15 strażaków. Była też policja i pogotowie ratunkowe. Trzy osoby wymagały pomocy; dwie zostały ranne, a jednej ratownicy udzielili pomocy w związku z szokiem jaki doznała. Nikt na szczęście nie zginął. Nie wiadomo jeszcze, co doprowadziło do pożaru. Ma zostać to wyjaśnione w toku policyjnego śledztwa. ©℗

Tekst i fot. Bartosz TURLEJSKI

Więcej o wydarzeniu w poniedziałkowym wydaniu "Kuriera Szczecińskiego" oraz e-wydaniu. 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Tylko dla rozwaznych doroslych,
2015-12-27 21:28:13
Miejmy nadzieje ze malych dzieci tam nie bylo...??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA