piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Promy na święta. Nie jedź w ciemno

Promy na święta. Nie jedź w ciemno

Promy na święta. Nie jedź w ciemno
Data publikacji: 2015-12-24 23:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 1864 70796
Wybierasz się na święta lub w sylwestra do Świnoujścia? Nie jedź w ciemno. Warto wiedzieć, jakie zasady korzystania z promów będą obowiązywać w świątecznym okresie.

W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, czyli 25 oraz 26 grudnia 2015 r. ogólnodostępną przeprawę promową Centrum będzie obsługiwał jeden prom typu „Karsibór”. Podobnie w Nowy Rok. W pozostałe dni, w tym w Wigilię, będą kursowały dwie jednostki. W przypadku dużych kolejek promy będą kursowały bez przerw, czyli odbijały zaraz po załadunku. Natomiast promy „Bielik” na przeprawie Warszów będą kursowały bez zmian.

Z przeprawy Warszów w godzinach nocnych (od 22 do 4) mogą korzystać wszystkie samochody o łącznej masie do 3 ton. W pozostałe godzinach „Bieliki” zabierają pojazdy, których rejestracje zaczynają się na ZSW lub kierowców, którzy posiadają specjalne identyfikatory. Jednak w przypadku, gdy w chwili odbijania jednostki od nabrzeża na pokładzie jest wolne miejsce, zabierane są również pozostałe pojazdy o masie do 3 ton.

– Jednocześnie przypominamy zmotoryzowanym, którzy wybierają się samochodem do Świnoujścia, że przy wjeździe do miasta zamontowana jest tablica informująca o czasie oczekiwania na obu przeprawach. Długość kolejek można także sprawdzić w tablecie, komputerze czy telefonie komórkowym z dostępem do internetu na stronie http://przeprawa.swi.pl/ – informuje Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta.

BaT

Na zdjęciu: świnoujskie promy w zimowej scenerii 2012 roku. W tym roku mrozów i śniegu jak na lekarstwo.

Fot. arch.: Robert STACHNIK

Komentarze

Unijny turysta...,
Za kilka dni rozpoczynamy nowy 2016-ty i dlatego czas najwyzszy rozpoczac "ostre dzialania" w sprawie budowy tunelu pod Odra w Swinoujsciu ! Jesli UE przeznacza tyle milionow Euro na tysiace imigrantow z wielu czesci Swiata do Europy ( ! ) to tym bardziej czas najwyzszy ubiegac sie... by przyznala rowniez Finanse na polepszenie sytuacji przeprawy tak ludzi jak i pojazdow na 2 strone tj... do / z Centrum miasta w Swinoujsciu ! W ostatnich latach wielu Polakow pracowalo przy budowie tunelu pod duzym miastem Malmo w Szwecji, tak ze polska sila robocza z jakims doswiadczeniem... i w tej sprawie po czesci juz jest ! !
2015-12-25 22:57:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie