czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Promy na święta. Nie jedź w ciemno

Promy na święta. Nie jedź w ciemno

Promy na święta. Nie jedź w ciemno
Data publikacji: 2015-12-24 23:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 2012 70796
Wybierasz się na święta lub w sylwestra do Świnoujścia? Nie jedź w ciemno. Warto wiedzieć, jakie zasady korzystania z promów będą obowiązywać w świątecznym okresie.

W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, czyli 25 oraz 26 grudnia 2015 r. ogólnodostępną przeprawę promową Centrum będzie obsługiwał jeden prom typu „Karsibór”. Podobnie w Nowy Rok. W pozostałe dni, w tym w Wigilię, będą kursowały dwie jednostki. W przypadku dużych kolejek promy będą kursowały bez przerw, czyli odbijały zaraz po załadunku. Natomiast promy „Bielik” na przeprawie Warszów będą kursowały bez zmian.

Z przeprawy Warszów w godzinach nocnych (od 22 do 4) mogą korzystać wszystkie samochody o łącznej masie do 3 ton. W pozostałe godzinach „Bieliki” zabierają pojazdy, których rejestracje zaczynają się na ZSW lub kierowców, którzy posiadają specjalne identyfikatory. Jednak w przypadku, gdy w chwili odbijania jednostki od nabrzeża na pokładzie jest wolne miejsce, zabierane są również pozostałe pojazdy o masie do 3 ton.

– Jednocześnie przypominamy zmotoryzowanym, którzy wybierają się samochodem do Świnoujścia, że przy wjeździe do miasta zamontowana jest tablica informująca o czasie oczekiwania na obu przeprawach. Długość kolejek można także sprawdzić w tablecie, komputerze czy telefonie komórkowym z dostępem do internetu na stronie http://przeprawa.swi.pl/ – informuje Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta.

BaT

Na zdjęciu: świnoujskie promy w zimowej scenerii 2012 roku. W tym roku mrozów i śniegu jak na lekarstwo.

Fot. arch.: Robert STACHNIK

Komentarze

Unijny turysta...,
Za kilka dni rozpoczynamy nowy 2016-ty i dlatego czas najwyzszy rozpoczac "ostre dzialania" w sprawie budowy tunelu pod Odra w Swinoujsciu ! Jesli UE przeznacza tyle milionow Euro na tysiace imigrantow z wielu czesci Swiata do Europy ( ! ) to tym bardziej czas najwyzszy ubiegac sie... by przyznala rowniez Finanse na polepszenie sytuacji przeprawy tak ludzi jak i pojazdow na 2 strone tj... do / z Centrum miasta w Swinoujsciu ! W ostatnich latach wielu Polakow pracowalo przy budowie tunelu pod duzym miastem Malmo w Szwecji, tak ze polska sila robocza z jakims doswiadczeniem... i w tej sprawie po czesci juz jest ! !
2015-12-25 22:57:54

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie