Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Egzamin na „podwójnym gazie”

Data publikacji: 18 listopada 2015 r. 11:48
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:34
Egzamin na „podwójnym gazie”
Fot. Robert Stachnik  

W poniedziałek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie  zostali wezwani do nietypowego zgłoszenia. Egzaminator nauki jazdy z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie w trakcie praktycznej części egzaminu na prawo jazdy kat. B wyczuł od kandydata na kierowcę woń alkoholu. Po przebadaniu 40-letniego mężczyzny okazało się, że znajduje się on w stanie wskazującym jego spożycie. 

Do zdarzenia doszło ok. godz. 14:10 na placu manewrowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie. Egzaminator prowadzący część praktyczną egzaminu na prawo jazdy wyczuł w samochodzie od 40-letniego szczecinianina woń alkoholu i niezwłocznie zawiadomił Policję. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, uzyskał wynik 0,12 mg/l. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Szczecin Nad Odrą.

Przypominamy, osoba kierująca pojazdem pod wpływem alkoholu jest poważnym zagrożeniem na drodze. W znacznym stopniu pogarsza się jej ostrość widzenia i ocena odległości, następuje opóźnienie czasu reakcji, obniżenie koncentracji, zaburzenie równowagi i błędna ocena własnych możliwości. 

(isz)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA