czwartek, 22 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Surowy wyrok dla nietrzeźwego kierowcy

Surowy wyrok dla nietrzeźwego kierowcy

Surowy wyrok dla nietrzeźwego kierowcy
Data publikacji: 2015-11-16 13:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 1813 37898

O surowy wyrok w postaci 3 lat zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz łącznej kary finansowej w wysokości 6.500 zł wnioskował nietrzeźwy kierujący. 

28-latek został zatrzymany przez świnoujskich policjantów w związku z kierowaniem skodą w stanie nietrzeźwości z zawartością 0,7 promila alkoholu.

Policjanci ze świnoujskiej drogówki podczas kontroli ruchu pojazdów przy ulicy Karsiborskiej zwrócili uwagę na kierującego samochodem osobowym marki Skoda, którego styl jazdy wskazywał, że mógł być w stanie nietrzeźwości. Za kierownicą siedział 28-letni mieszkaniec Stargardu Szczecińskiego, od którego mundurowi wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło ich przypuszczenia - kierujący miał w organizmie 0,7 promila alkoholu.

Mężczyzna przyznał, że około 4 nad ranem wypił cztery piwa i kiedy wyruszał w podróż około południa sądził, że już wytrzeźwiał, bo dobrze się czuł. Stróże prawa zatrzymali 28-latka, który trafił do policyjnego aresztu, zatrzymując mu także blankiet prawa jazdy.

Po wytrzeźwieniu mężczyźnie przedstawiono zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Stargardzianin przyznał, że jest mu wstyd, gdyż sam nie pochwala nietrzeźwych kierowców, dlatego, gdyby wiedział, że ciągle jest pod działaniem wypitego alkoholu, nigdy nie wsiadłby za kierownicę. 

Po konsultacji z prokuratorem sprawca wnioskował dla siebie o karę w postaci 3 lat zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, 1.500 zł grzywny oraz 5.000 zł świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Sprawa znajdzie teraz swój finał w sądzie.

Policjanci apelują do kierowców o badanie trzeźwości przed wyruszeniem w podróż. W każdej komendzie dostępne są urządzenia typu Alcoblow do samodzielnego pomiaru trzeźwości. To proste badanie może zapobiec tragediom na drodze, a także przykrym niespodziankom podczas kontroli drogowej.

(isz)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie