niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Edukacja, stypendia i odwołania

Edukacja, stypendia i odwołania

Edukacja, stypendia i odwołania
Data publikacji: 2016-07-18 06:44
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:34
Wywietleń: 2181 144636
Trzy szkoły i troje rodziców zwróciło się do komisji odwoławczej nagród prezydenta Szczecina dla uzdolnionych uczniów o ponowne zweryfikowanie, czy konkretnym uczniom należą się te jednorazowe stypendia. Po ponownym przeliczeniu przyznano je tylko dwojgu uczniom w trybie odwoławczym.

Nagrody prezydenta Szczecina wręczane są za wybitne osiągnięcia w zakresie wiedzy i umiejętności z przedmiotów objętych programem nauczania (z wyjątkiem muzyki, plastyki i sportu). Nie podlegają ocenie punktowej sukcesy ucznia na szczeblu szkolnym, lecz wliczane są osiągnięcia na etapach: miejskim, wojewódzkim, ogólnopolskim, międzynarodowym. W tym roku z budżetu miasta przeznaczono na nagrody 400 tys. złotych, czyli więcej niż w ub. roku.m Wtedy było to 270 tys.

W czerwcu br. stypendia otrzymało 423 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, czyli znacznie mniej osób niż w ub. roku - wtedy było to ponad 700. Zdecydowanie zmniejszyła się liczba stypendystów z podstawówek - z ubiegłorocznej liczby 381 uczniów na tegoroczną - 157. Stąd np. szkoły podstawowe, które rok temu mogły się poszczycić kilkudziesięcioma osobami nagrodzonymi, teraz miały zaledwie po 5-9 stypendystów.

W sumie pisma odwoławcze dotyczyły piętnastu uczniów.

– Wypłatami kwot wynikających z przyznanych nagród zajmuje się szkoła, do której uczęszcza dany uczeń. W jednym przypadku wolą rodzica wręczenie nagrody prezydenta odbyło się za pośrednictwem dyrektora Wydziału Oświaty w Urzędzie Miasta Szczecin – poinformowała nas Marta Kufel z biura prasowego UM. - W drugim przypadku wolą rodzica jest wręczenie nagrody prezydenta na początku roku szkolnego 2016/2017 w macierzystej szkole przez dyrektora tej placówki. ©℗

Monika GAPIŃSKA

Fot. Dariusz GORAJSKI (arch.)

Cały artykuł w Kurierze Szczecińskim i w e-wydaniu z 18 lipca 2016 r.

Na zdjęciu: gala z udziałem wiceministra Macieja Kopcia, podczas której Piotr Krzystek wręczał stypendia, odbyła się na dwa dni przed końcem roku szkolnego.

 

Komentarze

żenada
z jednej strony żenada - ..upominać się bo.. moje dziecko jest najlepsze? skoro "komisja" uznała już, że nie? z drugiej strony .. zaskoczenie, że jednak dwojgu przyznano w "trybie odwoławczym".. bo, oznacza to, że jakość tych nagród warta jest "funta kłaków". Rodzicom zależy na PUNKTACH do kolejnych szkół a nie na kasie - żeby było jasne.
2016-07-18 11:35:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”