sobota, 11 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Edukacja, stypendia i odwołania

Edukacja, stypendia i odwołania

Edukacja, stypendia i odwołania
Data publikacji: 2016-07-18 06:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:09
Wywietleń: 2585 144636
Trzy szkoły i troje rodziców zwróciło się do komisji odwoławczej nagród prezydenta Szczecina dla uzdolnionych uczniów o ponowne zweryfikowanie, czy konkretnym uczniom należą się te jednorazowe stypendia. Po ponownym przeliczeniu przyznano je tylko dwojgu uczniom w trybie odwoławczym.

Nagrody prezydenta Szczecina wręczane są za wybitne osiągnięcia w zakresie wiedzy i umiejętności z przedmiotów objętych programem nauczania (z wyjątkiem muzyki, plastyki i sportu). Nie podlegają ocenie punktowej sukcesy ucznia na szczeblu szkolnym, lecz wliczane są osiągnięcia na etapach: miejskim, wojewódzkim, ogólnopolskim, międzynarodowym. W tym roku z budżetu miasta przeznaczono na nagrody 400 tys. złotych, czyli więcej niż w ub. roku.m Wtedy było to 270 tys.

W czerwcu br. stypendia otrzymało 423 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, czyli znacznie mniej osób niż w ub. roku - wtedy było to ponad 700. Zdecydowanie zmniejszyła się liczba stypendystów z podstawówek - z ubiegłorocznej liczby 381 uczniów na tegoroczną - 157. Stąd np. szkoły podstawowe, które rok temu mogły się poszczycić kilkudziesięcioma osobami nagrodzonymi, teraz miały zaledwie po 5-9 stypendystów.

W sumie pisma odwoławcze dotyczyły piętnastu uczniów.

– Wypłatami kwot wynikających z przyznanych nagród zajmuje się szkoła, do której uczęszcza dany uczeń. W jednym przypadku wolą rodzica wręczenie nagrody prezydenta odbyło się za pośrednictwem dyrektora Wydziału Oświaty w Urzędzie Miasta Szczecin – poinformowała nas Marta Kufel z biura prasowego UM. - W drugim przypadku wolą rodzica jest wręczenie nagrody prezydenta na początku roku szkolnego 2016/2017 w macierzystej szkole przez dyrektora tej placówki. ©℗

Monika GAPIŃSKA

Fot. Dariusz GORAJSKI (arch.)

Cały artykuł w Kurierze Szczecińskim i w e-wydaniu z 18 lipca 2016 r.

Na zdjęciu: gala z udziałem wiceministra Macieja Kopcia, podczas której Piotr Krzystek wręczał stypendia, odbyła się na dwa dni przed końcem roku szkolnego.

 

Komentarze

żenada
z jednej strony żenada - ..upominać się bo.. moje dziecko jest najlepsze? skoro "komisja" uznała już, że nie? z drugiej strony .. zaskoczenie, że jednak dwojgu przyznano w "trybie odwoławczym".. bo, oznacza to, że jakość tych nagród warta jest "funta kłaków". Rodzicom zależy na PUNKTACH do kolejnych szkół a nie na kasie - żeby było jasne.
2016-07-18 11:35:12

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie