piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Ponad 80 nagród dla najlepszych koszalińskich uczniów

Ponad 80 nagród dla najlepszych koszalińskich uczniów

Ponad 80 nagród dla najlepszych koszalińskich uczniów
Data publikacji: 2016-06-22 15:37
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:50
Wywietleń: 491 140289

W środowe (22 bm.) popołudnie gwarno było w Filharmonii Koszalińskiej. Podczas dorocznej uroczystości prezydent Koszalina Piotr Jedliński wręczył nagrody uczniom osiągającym najlepsze wyniki w nauce w mijającym roku szkolnym.

Specjalna komisja rozpatrzyła 58 wniosków ze szkół podstawowych i gimnazjów oraz 43 wnioski z placówek ponadgimnazjalnych. Z tych w sumie 101 wniosków zaopiniowała pozytywnie 83. Mają one wartość 66,5 tys. zł.

- To wielka radość dla prezydenta, że tych nagród jest aż tyle - powiedział Piotr Jedliński, włodarz miasta.

Nagrodę za Naukowe Osiągnięcie Roku, w wysokości 2 tys. zł, zyskał Konrad Majewski, tegoroczny absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois. Jest on laureatem olimpiady międzynarodowej w dziedzinie biologii, która odbyła się w Kopenhadze.

4 osoby odebrały nagrody I stopnia (po 1,4 tys. zł ), 25 - II stopnia (po 1 tys. zł), 45 - III (po 700 zł) i 8 - IV (po 300 zł).

Wśród laureatów był Wiktor Glaner, absolwent Szkoły Podstawowej nr 7 i przyszły uczeń Gimnazjum nr 11. Otrzymał nagrodę III stopnia jako finalista wojewódzkiego konkursu matematycznego i laureat wielu małych olimpiad. Tata Andrzej jest wykładowcą Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, a mama Barbara to funkcjonariusz Straży Granicznej.

- Od dziecka lubiłem rozwiązywać zadania - powiedział Wiktor. - Tata uczy mnie matematyki i informatyki, mama pomaga w języku polskim, poza tym chodzę na zajęcia pozalekcyjne z angielskiego, więc chętnie biorą udział w konkursach.

W piątek (24 bm.) o g. 9 w Gimnazjum nr 2 przy ul. Krzywoustego odbędzie się miejskie zakończenie roku szkolnego 2015/2016. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: 9-osobowa reprezentacja SP-7 przed galą w filharmonii. Na pierwszym planie Wiktor Glaner (w okularach). - Zawsze chętny do nauki - chwaliła ucznia Elżbieta Korzeniowska, nauczycielka matematyki i opiekun grupy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy