wtorek, 20 października 2020.
Strona główna > Nauka > Ponad 80 nagród dla najlepszych koszalińskich uczniów

Ponad 80 nagród dla najlepszych koszalińskich uczniów

Ponad 80 nagród dla najlepszych koszalińskich uczniów
Data publikacji: 2016-06-22 15:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:42
Wywietleń: 1341 140289

W środowe (22 bm.) popołudnie gwarno było w Filharmonii Koszalińskiej. Podczas dorocznej uroczystości prezydent Koszalina Piotr Jedliński wręczył nagrody uczniom osiągającym najlepsze wyniki w nauce w mijającym roku szkolnym.

Specjalna komisja rozpatrzyła 58 wniosków ze szkół podstawowych i gimnazjów oraz 43 wnioski z placówek ponadgimnazjalnych. Z tych w sumie 101 wniosków zaopiniowała pozytywnie 83. Mają one wartość 66,5 tys. zł.

- To wielka radość dla prezydenta, że tych nagród jest aż tyle - powiedział Piotr Jedliński, włodarz miasta.

Nagrodę za Naukowe Osiągnięcie Roku, w wysokości 2 tys. zł, zyskał Konrad Majewski, tegoroczny absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois. Jest on laureatem olimpiady międzynarodowej w dziedzinie biologii, która odbyła się w Kopenhadze.

4 osoby odebrały nagrody I stopnia (po 1,4 tys. zł ), 25 - II stopnia (po 1 tys. zł), 45 - III (po 700 zł) i 8 - IV (po 300 zł).

Wśród laureatów był Wiktor Glaner, absolwent Szkoły Podstawowej nr 7 i przyszły uczeń Gimnazjum nr 11. Otrzymał nagrodę III stopnia jako finalista wojewódzkiego konkursu matematycznego i laureat wielu małych olimpiad. Tata Andrzej jest wykładowcą Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, a mama Barbara to funkcjonariusz Straży Granicznej.

- Od dziecka lubiłem rozwiązywać zadania - powiedział Wiktor. - Tata uczy mnie matematyki i informatyki, mama pomaga w języku polskim, poza tym chodzę na zajęcia pozalekcyjne z angielskiego, więc chętnie biorą udział w konkursach.

W piątek (24 bm.) o g. 9 w Gimnazjum nr 2 przy ul. Krzywoustego odbędzie się miejskie zakończenie roku szkolnego 2015/2016. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: 9-osobowa reprezentacja SP-7 przed galą w filharmonii. Na pierwszym planie Wiktor Glaner (w okularach). - Zawsze chętny do nauki - chwaliła ucznia Elżbieta Korzeniowska, nauczycielka matematyki i opiekun grupy.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Nekrologi

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie