poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dziewczyny na autobusy

Dziewczyny na autobusy

Dziewczyny na autobusy
Data publikacji: 2016-06-13 09:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 3546 138237

Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. zo.o. rozpoczyna realizację nietypowego projektu - „Dziewczyny na autobusy”. Spółka, podobnie jak inni lokalni przewoźnicy, walczy w ten sposób z problemem braku kierowców. Nowy projekt skierowany jest do kobiet, które chcą uzyskać uprawnienia i wykonywać zawód kierowcy autobusu. Jedyny wymóg formalny, to posiadanie już prawa jazdy kat. B.

Spółka sfinansuje koszt zdobycia uprawnień do wykonywania zawodu kierowcy w wysokości 95 proc, czyli kurs na prawo jazdy kat. D, kwalifikacją wstępną, badania lekarskie i psychologiczne.

- Po uzyskaniu uprawnień zatrudnimy przeszkolone panie na umowę o pracę na stanowisku kierowcy autobusu na minimum 3 lata - zapewnia Grzegorz Ufniarz, kierownik Działu Przewozów SPPK. - Panie przyjęte do pracy w ramach tego projektu objęte zostaną także specjalnym programem wspierania nowozatrudnionych pracowników spółki.

Sytuacja polickiego przewoźnika nie jest jeszcze dramatyczna, ale braki kierowców stają się coraz częściej odczuwalne. Dlatego firma stara się zapobiec sytuacji sprzed lat, gdy nie tylko z polickiej zajedni autobusy nie wyjeżdżały, bo nie miał ich kto prowadzić.

- Jedną z barier, które potencjalni kierowcy muszą pokonać przy uzyskiwaniu uprawnień do wykonywania zawodu kierowcy autobusu, jest wysoki koszt kursów. Osoby młode albo poszukujące pracy zwykle nie dysponują wystarczającymi środkami finansowymi aby przejść kursy, których koszt, to ok. 10 tys. zł – tłumaczy Kazimierz Trzciński, prezes SPPK. – Dlatego zdecydowaliśmy się wyjść naprzeciw naszym potencjalnym pracownikom, spółka sfinansuje im uzyskanie uprawnień i stworzy warunki, dzięki którym pracownik może się związać na dłużej z zakładem pracy.

Dlaczego oferta skierowana jest do Pań? Jak tłumaczy Grzegorz Ufniarz, SPPK nie ma oporów przed zatrudnianiem kobiet na stanowisku kierowcy autobusów.

- Byliśmy pionierami w tej dziedzinie. To u nas pracowały dwie pierwsze panie prowadzące autobusy w komunikacji miejskiej. Kobiety oczekują stabilnych warunków pracy i to proponujemy - dodaje.

ToT

Komentarze

Szofer
Zarobki??? jak jest z 2200 to jest dobrze no chyba ze wpadnie troche nadgodzin to mozna mowic o pensji w granicach 2500
2016-06-13 16:02:39
zarobki?
A ile obecnie zarabia taki kierowca autobusu?
2016-06-13 12:39:42
babaj
Młodzi mężczyźni też chca stabilnych warunków pracy ,wsparci w ten sposób chętnie podjęliby pracę, ale skoro szkolenie dofinansowuje się tylko kobietom....a swoją drogą-dlaczego te kursy są tak kosztowne???!!!!No tak...ktoś musi zarobić na złotego mercedesa ;-)
2016-06-13 11:25:56
Busy
Niby jest dżender i równouprawnienie, ale jak widzi się te młode, wątłe dziewczątka za kierownicą prawie 18-metrowego przegubowca, to aż ciarki przechodzą. Ehh, do czego prowadzi ta poprawność polityczna...
2016-06-13 10:05:42
Ciekawa jestem
jakie są zarobki? To praca piątek-świątek.
2016-06-13 09:30:31
...
a wykształcenie ? minimum srednie powinno byc i to z maturą ,szczegolnie Panowie,ciekawe jak jest w spa dąbie
2016-06-13 09:14:42

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie