Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Dziewczyny na autobusy

Data publikacji: 13 czerwca 2016 r. 09:05
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:06
Dziewczyny na autobusy
 

Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. zo.o. rozpoczyna realizację nietypowego projektu - „Dziewczyny na autobusy”. Spółka, podobnie jak inni lokalni przewoźnicy, walczy w ten sposób z problemem braku kierowców. Nowy projekt skierowany jest do kobiet, które chcą uzyskać uprawnienia i wykonywać zawód kierowcy autobusu. Jedyny wymóg formalny, to posiadanie już prawa jazdy kat. B.

Spółka sfinansuje koszt zdobycia uprawnień do wykonywania zawodu kierowcy w wysokości 95 proc, czyli kurs na prawo jazdy kat. D, kwalifikacją wstępną, badania lekarskie i psychologiczne.

- Po uzyskaniu uprawnień zatrudnimy przeszkolone panie na umowę o pracę na stanowisku kierowcy autobusu na minimum 3 lata - zapewnia Grzegorz Ufniarz, kierownik Działu Przewozów SPPK. - Panie przyjęte do pracy w ramach tego projektu objęte zostaną także specjalnym programem wspierania nowozatrudnionych pracowników spółki.

Sytuacja polickiego przewoźnika nie jest jeszcze dramatyczna, ale braki kierowców stają się coraz częściej odczuwalne. Dlatego firma stara się zapobiec sytuacji sprzed lat, gdy nie tylko z polickiej zajedni autobusy nie wyjeżdżały, bo nie miał ich kto prowadzić.

- Jedną z barier, które potencjalni kierowcy muszą pokonać przy uzyskiwaniu uprawnień do wykonywania zawodu kierowcy autobusu, jest wysoki koszt kursów. Osoby młode albo poszukujące pracy zwykle nie dysponują wystarczającymi środkami finansowymi aby przejść kursy, których koszt, to ok. 10 tys. zł – tłumaczy Kazimierz Trzciński, prezes SPPK. – Dlatego zdecydowaliśmy się wyjść naprzeciw naszym potencjalnym pracownikom, spółka sfinansuje im uzyskanie uprawnień i stworzy warunki, dzięki którym pracownik może się związać na dłużej z zakładem pracy.

Dlaczego oferta skierowana jest do Pań? Jak tłumaczy Grzegorz Ufniarz, SPPK nie ma oporów przed zatrudnianiem kobiet na stanowisku kierowcy autobusów.

- Byliśmy pionierami w tej dziedzinie. To u nas pracowały dwie pierwsze panie prowadzące autobusy w komunikacji miejskiej. Kobiety oczekują stabilnych warunków pracy i to proponujemy - dodaje.

ToT

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Szofer
2016-06-13 16:02:39
Zarobki??? jak jest z 2200 to jest dobrze no chyba ze wpadnie troche nadgodzin to mozna mowic o pensji w granicach 2500
zarobki?
2016-06-13 12:39:42
A ile obecnie zarabia taki kierowca autobusu?
babaj
2016-06-13 11:25:56
Młodzi mężczyźni też chca stabilnych warunków pracy ,wsparci w ten sposób chętnie podjęliby pracę, ale skoro szkolenie dofinansowuje się tylko kobietom....a swoją drogą-dlaczego te kursy są tak kosztowne???!!!!No tak...ktoś musi zarobić na złotego mercedesa ;-)
Busy
2016-06-13 10:05:42
Niby jest dżender i równouprawnienie, ale jak widzi się te młode, wątłe dziewczątka za kierownicą prawie 18-metrowego przegubowca, to aż ciarki przechodzą. Ehh, do czego prowadzi ta poprawność polityczna...
Ciekawa jestem
2016-06-13 09:30:31
jakie są zarobki? To praca piątek-świątek.
...
2016-06-13 09:14:42
a wykształcenie ? minimum srednie powinno byc i to z maturą ,szczegolnie Panowie,ciekawe jak jest w spa dąbie

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA