poniedziałek, 25 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dziesięć lat temu wydarzył się Smoleńsk. Skromny hołd dla ofiar

Dziesięć lat temu wydarzył się Smoleńsk. Skromny hołd dla ofiar

Dziesięć lat temu wydarzył się Smoleńsk. Skromny hołd dla ofiar
Data publikacji: 2020-04-10 10:46
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-11 18:18
Wywietleń: 1314 450794

Na rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc i poseł Leszek Dobrzyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości w naszym regionie, uczcili pamięć osób, które 10 lat temu zginęły w katastrofie. Z powodu epidemii koronawirusa uhonorować ofiary można tylko w skromny sposób, większe uroczystości byłyby zbyt niebezpieczne.

Podczas tragicznego wydarzenia sprzed dekady życie straciło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński wraz z żoną, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz ważni przedstawiciele różnych partii politycznych. Było to najtragiczniejsze wydarzenie w Polsce po drugiej wojnie światowej.

– Myślę, że to wydarzenie wciąż jest żywe, zwłaszcza dla tych, którzy byli emocjonalnie związani z osobami, które tam zginęły, nie tylko z prezydentem Lechem Kaczyńskim, przecież zginęło tam 96 osób, politycy różnych opcji, obsługa samolotu – mówi poseł Leszek Dobrzyński. – Z katastrofą smoleńską związanych jest kilka pytań, które wciąż nie doczekały się odpowiedzi. Mam obawy, czy będziemy w stanie dojść do wspólnych odpowiedzi, które trafiłyby nam wszystkim do przekonania. Z drugiej strony, kilka rzeczy jest już jasnych. Samolot był źle naprowadzany. Gdyby był dobrze naprowadzany, rozbiłby się na pasie lotniska. To powinno być dla każdego oczywiste.

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

Dziesięć lat temu wydarzył się Smoleńsk. Skromny hołd dla ofiar Dziesięć lat temu wydarzył się Smoleńsk. Skromny hołd dla ofiar Dziesięć lat temu wydarzył się Smoleńsk. Skromny hołd dla ofiar Dziesięć lat temu wydarzył się Smoleńsk. Skromny hołd dla ofiar

Komentarze

cxi
Przypomnę, powołując się na doniesienia medialne, że PiSowcy załatwili sobie (oraz dla swoich rodzin) inny tryb dostępu do świadczeń medycznych. Ponadto - dokonano zakupu 5 pojazdów-armat wodnych (pamiętam je z okresu po stanie wojennym) oraz ponad 170 samochodów do umieszczania w nich osób zatrzymanych (tzw. suk). Po co ?
2020-04-11 17:45:42
@@noto
Starszy pan otaczajacy sie orszakiem nieco mlodszych ludzi, bez zachowania odleglosci,bez masek,z wiedza ze ci ludzie maja stale kintakty z innymi....Super przyklad bezmyslnosci.Ale moze wyselekcjonowani byli ci, ktorzy przeszli testy i stad ten brak strachu.No wiesz- te vipy pozakolejkowe z dostepem do tego- co dla wszystkich niby po rowno.Tez nie chroni w 100%- ale jednak mozna bardziej przychojraczyc.Taki desperacki akt tlumaczenia glupoty ludzi ze swiecznika z mojej strony;)
2020-04-11 12:13:31
gregor102
Pamiętam! :( wwgooglujcie sobie - "tajemnicze zgony po smoleńsku", być może da Wam to trochę do myślenia..
2020-04-11 11:14:42
@Nototego
Ile pijesz dziennie i co ? Tak z ciekawości pytam .Dla czytelników .
2020-04-11 10:54:24
Edmund
A Matecki znowu przegapił okazję do pokazania się.
2020-04-11 10:53:04
Szacun
To mądre i rozsądne.
2020-04-11 10:21:14
Nototego
Czy osoby biorace udzial we wczorajszych uroczystosciach z JK byly przebadane na obecnosc covid?Tak z ciekawosci pytam...Dla siebie...
2020-04-11 10:04:08
Skromny ale należny hołd.
Bardzo dobrze.
2020-04-11 00:13:46
DO @ kiedyś sympatyk PiS
a CO TAK CIĘ BOLI ,ŻE KOLEJNY WYZNAWCA pis PRZEJRZAŁ NA OCZY CO TA WŁADZA NAM SZYKUJE ???
2020-04-10 20:09:29
@ kiedyś sympatyk PiS
Każda ladacznica kiedyś była dziewicą.
2020-04-10 17:47:47
xx
Ile razy widzę składanie kwiatów na środku tego skrzyżowania, zwykłej jezdni wyłożonej brukowianką, o nazwie rondo Ofiar Katastrofy Smoleńskiej - czuję zażenowanie. Niby wymaga to powagi, miejsce powinno być godne, miejsce, w którym można na chwilę się skupić - to w żaden sposób powaga do mnie nie przychodzi..jeszcze, jak pomyślę, że jeden czy drugi kierowca się zagapi i przetnie wprost, po tych kwiatkach - to smutno mi się robi...
2020-04-10 17:44:33
@ Jarun
Prawo również ciebie chroni. Nie można cię rozdeptać.
2020-04-10 17:24:35
kiedyś sympatyk PIS
Szkoda tych ludzi , ale tych co zrobili z tego igrzyska polityczne (tj. PIS) NA ŚMIETNIK HISTORII CZAS WYSŁAĆ!!
2020-04-10 17:20:46
@krotko
Chcesz szacunku- szanuj.
2020-04-10 16:46:10
Zostan w domu
Ograniczenie wychodzenia do niezbednego minimum...Nic nie dociera.Prywatne obchody rocznicy z fotka pod pomnikiem - jak to zaserwowala Jacynowa- nie mieszcza sie w tych kryteriach.Jeszcze zdziwiona ze inni nie poszli...Bo taka miala potrzebe....A ja chce pojsc do pustego lasu- ale nie ide.
2020-04-10 16:41:20
krotko
Powiem krotko o tych robiących sobie zarty z rocznicy tej tragedii.BYDLAKI I SOWIECKA SWOLOCZ NIE ZASLUGUJACA MIENIC SIE POLAKAMI!
2020-04-10 16:10:42
@strach latać
Dobrzyński od lat to taki Marek Suski (ten od carycy Katarzyny) ze Szczecina, który nie jest wulkanem intelektu. On jest tylko od przekazywania partyjnych dyspozycji dnia. Taką dostał to ją wali i nie myśli, że to są głupoty.
2020-04-10 15:40:54
Kontrolerzy lotu i ich dowódca w Moskwie.
Rosyjscy kontrolerzy lotu na lotnisku zamiast zabronić lądować w silnej mgle i braku odpowiedniej aparatury na lotnisku w Smoleńsku - nie zrobili tego. Na polecenie Moskwy zgodzili się na lądowanie , wiedząc , że dojdzie do katastrofy. Dzisiaj ci kontrolerzy są nieuchwytni, a oni bardzo dużo wiedzą. Rosyjska bezpieka FSB chyba już "załatwiła" z nimi sprawę.
2020-04-10 15:37:52
Strach latać
"Samolot był źle naprowadzany. Gdyby był dobrze naprowadzany, rozbiłby się na pasie lotniska. To powinno być dla każdego oczywiste." - cytat. Panie Leszku, chyba cóś nie tak...
2020-04-10 15:20:36
Jarun
Jakie miasto i pisiory takie czczenie zmarłych. Przyleci bezdomny pies i oleje wieniec. Tomuś, Lesiu pomyślcie! Ja wiem, że samodzielne myślenie dla was to nie lada wyczyn.
2020-04-10 14:50:54
Jarun
Prawo nie obowiązuje prezesa i jego manekinów. Konstytucja !
2020-04-10 13:59:39
co to za miejsce
tak na bruk.... oj fuj.
2020-04-10 13:11:21
@Wacek
Zawsze , nawet po Twoim zejściu .
2020-04-10 13:07:37
Jovan
A za spacer do bliskich na cmentarz 500 zł mandatu. Minimum!
2020-04-10 12:41:44
Wacek Rondelek
Jak długo jeszcze te odchody będą trwały?
2020-04-10 12:40:04
Mieszkaniec
Gdzie jest straz miejska niedosc ze zasmiecaja miejsce pubkiczne to jeszcze lamia zakazy w zwiazku z koronawirusem
2020-04-10 11:47:26
@ obserwator
Jesteś zerem. Nie trzeba nam takich jak ty w Polsce.
2020-04-10 11:36:47
gość
To rozumiem i szanuje.Ze względu na sytuacje skromne obchody,nie trzeba robić wiekiej fety.Bez tego wszyscy pamiętamy.
2020-04-10 11:29:03
obserwator
A w stolicy jakoś nie przeszkadzało i uroczystości "na bogato" były, z pominięciem rządowych ograniczeń (pewnie się okaże, że wyjatkowe zezwolenie zostało wydane :). Zresztą jakby chcieć się czepiać, to na tych zdjęciach też ciężko się słynnych 2m odstępu doszukać.
2020-04-10 11:18:57