poniedziałek, 25 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dziesiąta rocznica katastrofy w Smoleńsku

Dziesiąta rocznica katastrofy w Smoleńsku

Dziesiąta rocznica katastrofy w Smoleńsku
Data publikacji: 2020-04-10 06:52
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-20 20:54
Wywietleń: 949 450724

W piątek mija dziesięć lat od tragedii smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński wraz z żoną. Było to najtragiczniejsze wydarzenie w Polsce po drugiej wojnie światowej. Oficjalne uczczenie tej rocznicy w Szczecinie nie może się odbyć z powodu epidemii koronawirusa.

Rządowy tupolew, na pokładzie którego znajdowali się m.in. ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz przedstawiciele różnych partii, 10 kwietnia 2010 roku leciał do Smoleńska na obchody rocznicy zbrodni katyńskiej. Rozbił się o 8.41. Nikt nie przeżył. Do 18 kwietnia 2010 roku trwała w Polsce żałoba narodowa. Prezydent Lech Kaczyński i Maria Kaczyńska zostali pochowani w Krypcie na Wawelu w Krakowie.

– Myślę, że to wydarzenie wciąż jest żywe, zwłaszcza dla tych, którzy byli emocjonalnie z osobami, które tam zginęły, nie tylko z prezydentem Lechem Kaczyńskim, przecież zginęło tam 96 osób, politycy różnych opcji, obsługa samolotu – mówi poseł Leszek Dobrzyński, przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości w regionie. – Z katastrofą smoleńską związanych jest kilka pytań, które wciąż nie doczekały się odpowiedzi. Mam obawy, czy będziemy w stanie dojść do wspólnych odpowiedzi, które trafiłyby nam wszystkim do przekonania. Z drugiej strony, kilka rzeczy jest już jasnych. Samolot był źle naprowadzany. Gdyby był dobrze naprowadzany, rozbiłby się na pasie lotniska.

To powinno być dla każdego oczywiste.

Polityk PiS zapowiedział, że w piątek wraz z wojewodą zachodniopomorskim Tomaszem Hincem uczczą pamięć ofiar katastrofy na rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej oraz przed pomnikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego. ©℗

(as)

Na zdjęciu: Ubiegłoroczna rocznica katastrofy smoleńskiej w Szczecinie. Teraz taka celebra jest niemożliwa.

Fot. Sylwia Dudek

Komentarze

rawysoki
Podobno Niemcy Wschodnie z Rosjanami produkują tabletki na mózg dla polskich emerytów i rencistów.
2020-04-20 20:38:00
Wert
Nielegalne zgromadzenie w epoce koronawirusa. Mam nadzieję że policja wypisała im mandaty
2020-04-10 21:30:27
atomek
Z wpisów dowiaduje sie ze korona wirus byl w szczecinie w kwietniu zeszłego roku,z tego wynika ze Szczecin dal początek tej epidemij albo autorzy tych tekstów sa idiotami
2020-04-10 21:22:04
Antoni
A coś więcej jak cynizm może Pan napisać? Może trzeba się wysilić.
2020-04-10 21:05:23
@Antoni
Duda z Morawieckim...- toz sobie pan wybral wiarygodne osoby na udowodnienie swoich przemyslen...Az sie usmiechnelam;).
2020-04-10 18:39:49
Antoni
Czy wszyscy już widzieli film z pogrzebu jak Komorowski z Tuskiem uśmiechają się szeroko w rozmowie. Pozostali zachowują się adekwatnie do sytuacji. A to pogrzeb i podejście do ludzkich dramatów i druga twarz rządzących. Nie wyobrażam sobie, że Duda z powiedzmy Morawieckim żartują sobie na uroczystości historycznej. No nie i już.
2020-04-10 17:33:43
Nienawiść Putina do Polski.
10 lat temu zginął prezydent Polski z małżonką i inne 94 osoby. A wrak samolotu nadal jest w Rosji i chyba nigdy już nie wróci do Polski. Putin i rosyjskie władze pokazały jak bardzo nienawidzą Polski i Polaków. Nie znam większego lekceważenia jakiegoś Narodu przez Putina. Kontrolerzy lotu ze Smoleńska też zniknęli. Można domniemywać , że na zawsze.
2020-04-10 15:44:29
– Śpijcie spokojnie, pracujcie spokojnie, cieszcie się wiosną wszystko jest pod kontrolą
(as) Alan S. napisał pod zdjęciem;"Ubiegłoroczna rocznica katastrofy smoleńskiej w Szczecinie. Teraz taka celebra jest niemożliwa.", ale całe PO_spólstwo nawija jakby "na proszku" Nitrasa było.
2020-04-10 13:06:42
@@gość
Skąd ta nienawiść i wyzwiska.Nic nie poradzę że prawda zabolała.Własnie w kiblu ich miejsce jak i twoje.Pisiorowy fanie.
2020-04-10 11:25:37
Pamiec nie grob
A artykul ponizej...ZUK przemawia - i slusznie- do rozsadku...
2020-04-10 11:07:55
Katastrofa
Przecież wiadomo że przyczyny katastrofy są dwie jedna bezpośrednia brak zachowania wszystkich procedur wizyty głowy państwa a druga przyczyną pośrednia to dążenie do objęcia władzy.
2020-04-10 10:56:07
Tolek
Pisowcy oczywiście przepisów przestrzegać nie muszą? Żyjemy w kraju gdzie towarzysze partii Pis mogą więcej, bo należą do piso-bolszewii.
2020-04-10 10:55:22
@Ja
RACJA ! Jest podpis , że zdjęcie jest z zeszłego roku , ale NIENAWISTNICY sa ślepi . / albo wynajeci przez .... , a może tylko durnie /.
2020-04-10 10:54:45
Tylko rowna
@ja- ogladnij dzisiejsze- ale niech ci nie przyjdzie do glowy nasladowac.To nie jest bezpieczne w takich czasach.Pozdrawiam😊
2020-04-10 10:46:43
Ja
Na zdjęciu powyżej jest opis że jest to uroczystość z ubiegłego roku to może w TV pokazują też uroczystość z ubiegłego roku.
2020-04-10 10:20:37
@@anty
A brak odpowiedzialnosci to twoja?Pogrzeby najblizszych i ograniczenia osob bioracych udzial w pochowku- a tu takie perly niesubordynacji obywatelskiej.
2020-04-10 10:14:38
@gość
Ty jesteś gościem KC KPZR , czy z miejskiego kibla piszesz o pisuarach - chamku ?
2020-04-10 10:07:02
@Obserwatorka
Niektórym wolno sie zbierać w kolejce po zakupy ?
2020-04-10 10:05:31
@Anty pis
Nienawiść to Twoja religia ?
2020-04-10 10:04:10
Parapapa
Co tam zalecenia....
2020-04-10 10:00:05
W punkt
" Teraz taka celebra jest niemozliwa"...Jacyna Witt zwrocila uwage- ze niektorzy nie odrozniaja 20 cm od dwoch metrow.Podkreslila- szczegolnie starsi mezczyzni.Racja,racja pani J-W....
2020-04-10 09:57:20
gość
Szopka to dopiero jest na Powązkach.Tvp prowadzi transmisje i to jeszcze na żywo.Co tam wyprawiają pisuary.Nielegalne zgromadzenie i brak odstępu.Dlaczego tam nikt nie nakłada na nich mandatów.Ale co tam,temu małemu błaznowi i jego pajacom wszystko bezkarnie uchodzi.A niech się zawirusują.PIS WON!!!
2020-04-10 09:51:11
pjoter
Gdzie odstęp 1,5m ? Mandaty trzeba im dać za imprezę masową pod Wojska Polskiego 113
2020-04-10 09:50:04
Obserwatorka
Jednym wolno się zbierać, innym nie?
2020-04-10 09:49:45
LECH
Melduję, że zadanie wykonane... bracie
2020-04-10 09:45:55
normalny
Z katastrofą smoleńską związanych jest kilka pytań, które wciąż nie doczekały się odpowiedzi. Mam obawy, czy będziemy w stanie dojść do wspólnych odpowiedzi, które trafiłyby nam wszystkim do przekonania -mówi Dobrzyński. A przecież dziś prezes i jego Macierewicz mieli ogłosić prawdę. Wiadomo, że winny Tusk i Putin. NAPRAWDĘ - tak podało o godz.8 Pisowskie Radio Szczecin.
2020-04-10 08:10:53
Anty pis
Epidwmia a pisuary szopke robia