Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Dzień pielęgniarek i położnych w Zdrojach

Data publikacji: 15 maja 2019 r. 18:31
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:40
Dzień pielęgniarek i położnych w Zdrojach
 

Kilkadziesiąt pielęgniarek i położnych - również tych przebywających już na emeryturze - wzięło w środę (15 maja) udział w uroczystym spotkaniu z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej w szpitalu "Zdroje" w Szczecinie.

Wśród gości znalazły się także m.in. przełożona pielęgniarek byłego szpitala kolejowego oraz pielęgniarka naczelna byłego szpitala dziecięcego przy ul. św. Wojciecha.

- Pracuję już 37 lat w tym zawodzie. To przypadek zdecydował o tym, że zostałam pielęgniarką, nie powołanie, nie pasja, nie zainteresowanie - mówiła pani Renata. - Ci, którzy chcą pracować w tym zawodzie, muszą przygotować się na pracę z chorymi dziećmi, dorosłymi, z osobami w wieku podeszłym. Trzeba mieć w sobie dużo empatii, siły fizycznej i umiarkowanego spokoju. Trzeba też umieć zaznaczyć pewną granicę między pacjentem a pracownikiem medycznym. To nie dotyczy tylko pielęgniarek, ale także lekarzy.

W trakcie spotkania wystąpili najmłodsi pacjenci, których przygotowali nauczyciele Zespołu Szkół Szpitalnych oraz kwartet smyczkowy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, prowadzony przez prof. Irenę Olejnik.

(kn)

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

młoda położna
2019-06-27 17:45:42
Wszystko pięknie, tym Paniom należy się duży szacunek i godna emerytura. Jak widać na obrazku nikogo młodego nie ma, a pytając się o pracę słychać jedynie odmowę, bo doświadczenia lub etatu brak. Te Panie też kiedyś miały pierwszy dzień pracy, każdy się musi nauczyć:)
Kocham Was, ściskam Was Dziewczyny!!!
2019-05-15 22:43:47
Ale mniej ziemniaków i krupniku.
Polozna
2019-05-15 20:23:19
Nie zaluje wyboru zawodu. Odebralam tysiace PIEKNYCH Szczecinian a teraz bedac na emeryturze przechadzam sie miedzy nimi i z radoscia patrze na nich jak jak na SWOJE DZIATKI. Czasem porozmawiamy, powspominamy - milej czas minie nam. SZCZECIN i Szczecinianie sa wyjatkowym miejscem pomimo roznych "nieraz" przykrosci - ale NIE zmienie tego MIASTA na inne. Pozdrawiam. Polozna z Pomorzan.
Czapki z głów dla tych pań!!
2019-05-15 19:18:45
Nadmienię tylko ,że obecnie średni wiek pielęgniarki w skali kraju to 52-lata , czy to przemawia do rządzących , którzy oprócz rozdawania nieswojej kasy nie zrobili nic dla tego kraju!! Pacjenci umierają na izbach przyjęć, terminy z NFZ do lekarzy specjalistów NA KILKA MIESIĘCY LUB LAT ( można wcześniej umrzeć) Zamykane oddziały ( endokrynologia Police) GDZIE TA DOBRA ZMIANA ?? Ale na Patoli =suwerena kasa musi być...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA