sobota, 30 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dzień pielęgniarek i położnych w Zdrojach

Dzień pielęgniarek i położnych w Zdrojach

Dzień pielęgniarek i położnych w Zdrojach
Data publikacji: 2019-05-15 18:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Wywietleń: 1159 391170

Kilkadziesiąt pielęgniarek i położnych - również tych przebywających już na emeryturze - wzięło w środę (15 maja) udział w uroczystym spotkaniu z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej w szpitalu "Zdroje" w Szczecinie.

Wśród gości znalazły się także m.in. przełożona pielęgniarek byłego szpitala kolejowego oraz pielęgniarka naczelna byłego szpitala dziecięcego przy ul. św. Wojciecha.

- Pracuję już 37 lat w tym zawodzie. To przypadek zdecydował o tym, że zostałam pielęgniarką, nie powołanie, nie pasja, nie zainteresowanie - mówiła pani Renata. - Ci, którzy chcą pracować w tym zawodzie, muszą przygotować się na pracę z chorymi dziećmi, dorosłymi, z osobami w wieku podeszłym. Trzeba mieć w sobie dużo empatii, siły fizycznej i umiarkowanego spokoju. Trzeba też umieć zaznaczyć pewną granicę między pacjentem a pracownikiem medycznym. To nie dotyczy tylko pielęgniarek, ale także lekarzy.

W trakcie spotkania wystąpili najmłodsi pacjenci, których przygotowali nauczyciele Zespołu Szkół Szpitalnych oraz kwartet smyczkowy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, prowadzony przez prof. Irenę Olejnik.

(kn)

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

Dzień pielęgniarek i położnych w Zdrojach Dzień pielęgniarek i położnych w Zdrojach Dzień pielęgniarek i położnych w Zdrojach

Komentarze

młoda położna
Wszystko pięknie, tym Paniom należy się duży szacunek i godna emerytura. Jak widać na obrazku nikogo młodego nie ma, a pytając się o pracę słychać jedynie odmowę, bo doświadczenia lub etatu brak. Te Panie też kiedyś miały pierwszy dzień pracy, każdy się musi nauczyć:)
2019-06-27 17:45:42
Kocham Was, ściskam Was Dziewczyny!!!
Ale mniej ziemniaków i krupniku.
2019-05-15 22:43:47
Polozna
Nie zaluje wyboru zawodu. Odebralam tysiace PIEKNYCH Szczecinian a teraz bedac na emeryturze przechadzam sie miedzy nimi i z radoscia patrze na nich jak jak na SWOJE DZIATKI. Czasem porozmawiamy, powspominamy - milej czas minie nam. SZCZECIN i Szczecinianie sa wyjatkowym miejscem pomimo roznych "nieraz" przykrosci - ale NIE zmienie tego MIASTA na inne. Pozdrawiam. Polozna z Pomorzan.
2019-05-15 20:23:19
Czapki z głów dla tych pań!!
Nadmienię tylko ,że obecnie średni wiek pielęgniarki w skali kraju to 52-lata , czy to przemawia do rządzących , którzy oprócz rozdawania nieswojej kasy nie zrobili nic dla tego kraju!! Pacjenci umierają na izbach przyjęć, terminy z NFZ do lekarzy specjalistów NA KILKA MIESIĘCY LUB LAT ( można wcześniej umrzeć) Zamykane oddziały ( endokrynologia Police) GDZIE TA DOBRA ZMIANA ?? Ale na Patoli =suwerena kasa musi być...
2019-05-15 19:18:45

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie