środa, 11 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Pielęgniarka pilnie poszukiwana

Pielęgniarka pilnie poszukiwana

Pielęgniarka pilnie poszukiwana
Data publikacji: 2018-09-12 17:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:20
Wywietleń: 13731 350751

W województwie pomorskim i kilku innych na południu Polski z powodu braku pielęgniarek i położnych wygasza się w szpitalach całe oddziały. W Zachodniopomorskiem jeszcze nie. Ale jeśli w ciągu pięciu najbliższych lat nic się nie zmieni, trzeba będzie zamykać… szpitale.

Sytuacja jest krytyczna. Praktycznie w każdej szczecińskiej placówce medycznej brakuje pielęgniarek. W ZOZ-ie przy ul. Unii Lubelskiej od ręki znalazłoby pracę 20 osób, przy ul. Arkońskiej (łącznie ze Zdunowem) 50. W szpitalu wojewódzkim problem dotyczy m.in.: ortopedii, torakochirurgii, oddziałów wewnętrznych, intensywnej terapii, zakaźnego, neurologii i kardiologii. W szpitalu „Zdroje” jakoś sobie jeszcze z kompletowaniem personelu radzą, ale rekrutacja wciąż jest otwarta.

– Chętnie zatrudniamy kolejne zgłaszające się do szpitala osoby – mówi Magdalena Knop, rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego ZOZ w szczecińskich Zdrojach. – Obecnie najbardziej pożądany jest personel pielęgniarski chcący podjąć pracę na oddziałach o profilu psychiatrycznym.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 12 września 2018 r.

Leszek Wójcik

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Dominika
Marku, całkowicie zgadzam się z Tobą. W Warszawie są już miejsca gdzie ledwo domyka się grafik i to na ten bieżący... Nie wiadomo czy może ktoś jednak przyjdzie do pracy od połowy miesiąca. Dramat. Przepracowane. Mamy dość takiej pracy. Jestem młoda i nie mam zamiaru się uzerac za takie pieniądze. Coraz częściej myślę nad przekwalifikowaniem się, tylko szkoda 5 lat studiów i kilku kursów....
2018-09-13 09:38:51
pielęgniarka w Gdańsku
W Gdańsku pielęgniarek nie brakuje sà takie które same pracuja na cała duza klinike .Pani Dyrektor poinformowała mnie ze wiecej niz ta 1 nie zatrudnia bo ONA na urlopy i zwolnienia nie chodzi.Trzeba czekac az padnie...........
2018-09-13 09:21:35
czytelnik
Do Marek Nic dodać nic ująć
2018-09-13 07:51:24
Im wiecej...
Sciaga sie lub przyznaje Podbyt.. dla nisko lub nie wyksztalconych Cudzoziemcow - tym wiecej Pacjentow i w Sluzbie Zdrowia !! Czyli cos za cos...??
2018-09-13 00:29:40
Ania
Pogarda dla takich zawodów jak pielęgniarka, ratownik i nauczyciel nie długo będzie się czkać całemu społeczeństwu. Gratuluję wszystkim, którzy upodlili te zawody
2018-09-12 20:45:33
j-23
I tak trzymać!!!
2018-09-12 20:23:42
Marek
Ujmę to tak - pielegniarzowi, po studiach, oferuje się grosze, ciężką pracę, zapiep*z od rana do świtu - także z braku personelu. Lata na kontaktach. Oszczędzanie na personelu i środkach. A dyrektorek na koniec roku bierze premie. W efekcie bardziej opłaca mi się pracować w Niemczech, za 4500 na rękę, z jednym podopiecznym, niż w Polsce, gdzie będę w jedną do trzech osób max, na cały oddział pacjentów. Uczyłem się za swoje. Dorabiałem. Jednocześnie studiując. Porobiłem parę lat w polskich warunkach. Ale teraz chcę zgarniać profity za kształcenie i doświadczenie, a nie tyrać za grosze. Tym bardziej, że jest to ciężka fizyczna pracą. Dopóki nie będę miał na rękę - za jeden etat - przynajmniej 3500 przy relatywnie spokojnej pracy, bez zbyt dużej liczby pacjentów "na głowę", na porządnej umowie, a nie wiecznych śmieciówkach - myjcie, ubierajcie,dźwigajcie, pielegnujcie, róbcie tony roboty papierkowej, biegajcie z badaniami, wynikami, skaczcie po oddziałach, męczcie się z roszczeniowymi, naćpanymi, nachalnymi pacjentami - sobie sami. Może jak zaczną umierać pacjenci z braku odpowiedniej opieki, higieny itd to wreszcie system się zmieni. Dopóki nie będzie zmian, nie podejmę z powrotem pracy pielęgniarza w Polsce.
2018-09-12 18:53:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie