Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek. Festyn w uczelni zawodowej

Data publikacji: 13 maja 2019 r. 19:50
Ostatnia aktualizacja: 25 października 2019 r. 11:20
Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek. Festyn w uczelni zawodowej
Natalia Kapłon i Paulina Małaszyńska (z lewej) w historycznych strojach pielęgniarek były chętnie fotografowane przez opiekunów przedszkolaków na pamiątkę z festynu. Fot. Wiesław Miller  

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie w poniedziałek (13 maja) uroczyście obchodziła święto pod hasłem „2019 Głos Pielęgniarek – zdrowie dla wszystkich”. Oprócz oficjalnych akcentów Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek uświetniły podczas festynu występy artystów z koszalińskiej szkoły tańca „Pasja”.

Był powrót do przeszłości. Nie tylko dawne stroje przypominały o Florence Nightingale, zwanej „Damą z lampą” – angielskiej pielęgniarce i działaczce społecznej.

– Była prekursorką nowoczesnego pielęgniarstwa, tak jak ja przecieram teraz szlaki w tym zawodzie w swojej rodzinie – powiedziała Natalia Kapłon, studentka I roku tego kierunku w PWSZ.

Historyczne tradycje wyznaczają młodym z 22-osobowej grupy studenckiej, w tym jednego żaka, całkiem współczesne wyzwania.

– Pielęgniarstwo to dobry i potrzebny zawód, w którym można się w pełni realizować – ocenia Paulina Małaszyńska wybór drogi studiów.

Na terenie uczelni, która w tym roku obchodzi jubileusz 10-lecia istnienia, przygotowany został festyn dla dzieci i dorosłych. Cieszyły się maluchy z niepublicznego przedszkola „Kamyczek” z osiedla Wenedów. W programie były: zawsze pożyteczny pokaz procedury udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomu, demonstracja technik badania piersi na fantomach oraz liczne gry i konkursy dla blisko 40 gości PWSZ. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Natalia Kapłon i Paulina Małaszyńska (z lewej) w historycznych strojach pielęgniarek były chętnie fotografowane przez opiekunów przedszkolaków na pamiątkę z festynu.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA